Komunikačný systém pozostáva z M-ASK-H, mikrofónu a dvoch reproduktorov do helmy. Súčasťou sú tiež NiMH batérie, ktoré dokážu nepretržite fungovať až desať až dvanásť hodín. Systém sa ovláda použitím trojtlačidlového modulu, ktorý sa dá presne umiestniť do zadnej časti helmy.
Komunikačný systém BMW Motorrad je určený na to, aby umožnil jazdcovi a spolujazdcovi komunikovať. Umožňuje však aj komunikáciu s ďalšími Bluetooth zariadeniami. Okrem možnosti komunikácie so spolujazdcom si môže jazdec vypočuť pokyny smeru jazdy z BMW Motorrad Navigator, môže telefonovať alebo počúvať hudbu. Aby to bolo možné, musia zariadenia disponovať podporou rozhrania Bluetooth.
Komunikačný systém BMW Motorrad tiež umožňuje komunikáciu medzi motorkami. V závislosti od podmienok je systém schopný vytvoriť komunikáciu aj na vzdialenosti nad 100 metrov. Jediné mierne obmedzenie spozoruješ v oblasti kvality zvuku. V prípade, že dôjde k prerušeniu v dôsledku väčších vzdialeností alebo zlých podmienok, spojenie sa automaticky obnoví pri opätovnom dosiahnutí dostatočne krátkej vzdialenosti medzi obomi účastníkmi spojenia.
+ Čítaj viac

Ešte podrobnejší pohľad na technológiu

spinner