Jeden príbeh, nespočetné príbehy

Ľudia, ktorí smerodajne formujú históriu motocyklov BMW, porušujú pravidlá. Všetko to začalo s hlavným konštruktérom Maxom Frizom, ktorý zostrojil prvý motocykel BMW, ktorý bol 28. Septembra 1923 predstavený na nemeckej výstave automobilov. Nasledovali ho konštruktéri, pretekári, myslitelia, ktorí tiež vyzvali status quo. Rudolf Schleicher bol v roku  1924 zodpovedným predstaviteľom vývoja motora BMW R 37, prvého športového modelu BMW Motorrad. Ernst Jakob Henne zlomil rýchlostný rekord v roku 1937 s plne oplášteným kompresorom BMW 500 s 279,503 km/h. Georg „Schorsch“ Meier vyhral v roku 1939 ako prvý Nebrit s kompresorom BMW preteky Senior TT na ostrove Man. Ešte aj dnes myslia dopredu a vyvíjajú napríklad nové koncepty vozidiel na základe nových pohonov.

 

 

+ Čítaj viac
Ilustrované umelecké dielo k 100. výročiu BMW Motorrad z roku 2023

100 rokov v jednom obrázku

100 rokov v jednom umeleckom diele: Tento motív ukazuje hravým ilustračným spôsobom najdôležitejšie udalosti 100-ročnej histórie BMW Motorrad. Aké míľniky si môžeš pozrieť: boxerový motor, víťaznú pozíciu Paris-Dakar, jubilejný model s mašľou, závod BMW Group Berlín a mnohé ďalšie.

+ Čítaj viac
„ 

Your story makes ours complete x 100 years

 “

Max Friz

hlavný konštruktér od roku 1917

Od roku 1917 je Max Friz hlavným konštruktérom spoločnosti BMW a venuje sa svojej veľkej vášni: vývoju motocykla. Len za štyri týždne hodí na papier kompletný konštrukčný výkres. V septembri 2023 sa jeho vízia, BMW R 32, objaví na nemeckej automobilovej výstave. Zvyšok je história.

Hans A. Moth

Prvý dizajnér od roku 1971

S Hansom A. Muthom existuje od roku 1971 prvýkrát dizajnér pre BMW Motorrad. Svoju vášeň pre rýchlosť prináša na cesty v roku 1973 s prvým Superbike od BMW Motorrad. R 90 s sa so svojím stylingom postará o nadšenie. V histórii produktov BMW Motorrad nasledujú početné štýlové ikony.

Edgar Heinrich

Viceprezident dizajnu od roku 2012

Pod vedením Edgara Heinricha vznikla od roku 2012 okrem mnohých ďalších motocyklov aj ikona cestovného enduro BMW R 1200 GS alebo superšportové vozidlo s 1000 RR. Prehľadne má však aj elektrifikáciu mobility, napríklad pri vývoji avantgardného elektrického skútra CE 04 alebo vízií, ako je vízia AMBY 2022.

Zdieľaj svoj príbeh

100 rokov – to bola jazda! Určite si aj ty spomínaš na šialené, výnimočné či dojímavé zážitky na motorke. S tvojím príbehom naša história skutočne ožíva. Pretože sa na našich motocykloch púšťaš priamo do sveta – tam, kde sa odohráva skutočný, slobodný život. Podeľ sa o svoj najlepší príbeh a ukáž, že si súčasťou tohto hnutia za slobodu. Stačí nahrať na sociálne siete, označiť #YourStoryMakesOursComplete a nechať zobraziť tu na našej nástenke histórie.

+ Čítaj viac

100 rokov na jednej výstave

Pod heslom „100 YEARS BMW MOTORRAD“ ožije história na jubilejnej výstave 100 rokov BMW Motorrad. Vydaj sa na cestu cez 100 rokov plných vášne, veľkých snov a pôsobivej histórie. Presuň sa do histórie a imerzného sveta, ktorý umožní všetkými zmyslami pocítiť vášeň z jazdy na motocykli. Od terénnych scenérií až po Urban Environments je tu možné spoznať celý svet BMW Motorrad. A aj tu si súčasťou nášho príbehu.

+ Čítaj viac

Miesto

Miesto

Výstava sa nachádza v slávnej „mise“ v múzeu BMW v Mníchove. 12. mája 2023 zaznie štartovný výstrel a dvere sa otvoria pre publikum. Dobrý dôvod na výlet s bajkom – alebo celou rodinou.

+ Čítaj viac

Nový „starý“ retro roadster

R 12 nineT

R 12 nineT

Evolúcia legendy. Nový model R 12 nineT je dôsledným pokračovaním ikonického retro roadstera R nineT. S novou ergonómiou, väčšou dynamikou a lepším retro vzhľadom. Vyvíja sa ďalej a napriek tomu zostane verný. Ako vždy: #SoulFuel pur. Tak ako predtým: dokonalý na prispôsobenie. Je na ceste... odštartuj svoje radostné očakávanie.

+ Čítaj viac

Elektrická revolúcia

Elektrický CE 02 od BMW Motorrad. Žiadny elektrický skúter, žiadny E-skúter – ale eParkourer.

BMW CE 02

S týmto štýlovým dizajnovým kúskom vezmeš svoje mesto útokom. Elektrický BMW CE 02 s ľahkosťou zvládne aj tie najmenšie uličky a popoludňajšie dopravné zápchy. Vždy pripravený vyraziť na ďalšie atraktívne miesto. Ale čo presne je CE 02? Elektrický skúter, E-skúter? Kdeže! Nazývame ho eParkourer, pretože sa na ňom pohybuješ obratne ako parkúrový bežec. Začni na svojej ceste.

+ Čítaj viac
Prejsť na model CE 02 external-link-arrow-slim

„The Future Shack“ epizóda 2

V tejto časti sa vydáme na objavnú cestu do Smart City Singapur. Zaži vibrujúce veľkomesto z perspektívy našich protagonistov a nechaj sa inšpirovať.

Pozrieť teraz

Náš príbeh pokračuje

spinner