Pre lásku k motocyklom.

Kde sa tuning mení na životný štýl.

Nejde len o vôňu benzínu a zvuk motorov, ktoré fascinujú nadšencov motocyklov na Pure&Crafted. Ide aj o jednotlivé umelecké diela, ktoré sú vyrobené ručne a s neuveriteľným zreteľom na detaily. Na festivale nájdeme veľké množstvo dobrej hudby, nevšedných motoriek a diskusií v spoločnosti motorkárov. Nájdeš tu zbierku milovníkov tuningu, ako nikde inde.

Berham Customs

Berham Customs

Berham Customs predstavuje miesto, kde sa vytvárajú výnimočné motocykle. Každý návrh sa vyrába len raz. Chlapci z dielne v Berlíne sú presvedčení: „Zo všetkého s dvomi kolesami možno vytvoriť niečo krásne.“ Spolu s KRT Framework, Berham Customs navrhuje, vyrába a predáva malosériový rad upravených dielov pod spoločnou značkou #bhckrt. V súčasnej dobe sa sústredia na dvojvalce BMW – to je zrejmé aj na Pure&Crafted.  

+ Čítaj viac

Herzbube

Herzbube

Udržiavanie starých dobrých motocyklových štýlov. Presne o tom je Herzbube Motorcycles.  Oživovaním niekdajších motocyklov chce berlínska firma priniesť rozmanitosť do ulíc a vytvárať tak kreatívne impulzy. Motocyklisti sú súčasťou tohto procesu, pretože človek a stroj sú považovaní za jeden celok. Herzbube sa zameriava na klasické motocykle od dvadsiatych po koniec sedemdesiatych rokov. Na Pure&Crafted sa ukáže stará škola!  

+ Čítaj viac

Karoo

Karoo

Karoo Motorcycles je zákazková dielňa na motocykle, ktorá sa špecializuje na upravovanie klasických motocyklov tak, aby vyhovovali osobnosti a štýlu jazdca. Názov Karoo pochádza z polopúštnej oblasti na náhornej plošine v Západnom Kapsku v Juhoafrickej republike, ktorá sa môže pochváliť jednými z najlepších motocyklových trás na cestách aj v teréne. Gadso Hautmans, ktorý pochádza oblasti západného Kapska, založil Karoo Motorcycles v Hamburgu ako svoj vedľajší projekt. Zákazníkom ponúka možnosť zajazdiť si na neoklasicistickom motocykle s modernou technikou a so silným individuálnym charakterom a výnimočným dizajnom. Vitajte na Pure&Crafted!

+ Čítaj viac

Kradwahn

Kradwahn

Kradwahn je skupina motocyklových nadšencov z nemeckého regiónu Münsterland. Ich hlavným imuplzom je vášeň pre kovový šrot, ktorý má všetky vlastnosti, aby sa stal skutočným pokladom. Komunita Kradwahn se vydáva na jazdy, navštevuje motorkárske akcie, súťaží v šprintérskych pretekoch a predovšetkým upravuje motorky. Vo dielňach upravujú väčšinou motorky BMW zo šesťdesiatych, sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Pretvárajú ich na individuálne vozidlá s čistou estetikou a láskou k detailom. To sa na Pure&Crafted výborne hodí.  

+ Čítaj viac

Krautmotors

Krautmotors

V predošlých bitkách o najlepšie motory a najrýchlejších ľudí to boli práve Krauts (nemčúri), kto bol vždy o krok napred. A o tom je Krautmotors: historicky rozvíjané tradícia zmiešaná so štýlom našej doby. S týmto heslom upravené motorky Krautmotors vybočujú z radu. Ich motocykle sú neporovnateľne jedinečné a motorkári po nich prahnú už dlhé roky.

Nekonvenčne a jedinečne vymedzujú aj svoj nový projekt: motorku s pätinou Pure&Crafted, ktorú pán Krautmotors Rolf Reick upravil pri vývoji elektrického maxi-skútru C BMW Motorrad. Na tohtoročnom Pure&Crafted ju dokončí a predstaví. 

+ Čítaj viac

KRT Framework

KRT Framework

KRT Framework nie je bežnou dielňou. Ide o manufaktúru, ktorá tradičným spôsobom vyrába individuálne ručne vyrábané vozidlá. Spolu s Berham Customs KRT Framework navrhuje, vyrába a predáva malosériový rad upravených dielov pod spoločnou značkou #bhckrt. Momentálne sa zameriavajú na dvojvalcové motorky BMW. Na festivale Pure&Crafted preukážu svoje klasické remeselné zručnosti spojené so zanietením pre motocykle.

+ Čítaj viac

Motorworld

Motorworld

Traja chlapíci z Berlína zasľúbili svoju oddanosť veľmi zvláštnemu druhu cirkusu. Ako ambasádori motocyklovej kultúry žijú podľa ideálu, ktorý predstavuje viac než len jazdu na motorke. Žijú životný štýl podľa vlastného výberu, ktorý pozostáva z niekoľkých dôležitých súčastí. Ich láska k upraveným motorkám je základom tejto vášne a základom každého nového dobrodružstva. Z tohto dôvodu majú určite príbehy, o ktoré sa na festivale Pure&Crafted radi podelia.  

+ Čítaj viac

Omega Kraftrad

Omega Kraftrad

Mnohoročné praktické skúsenosti robia zo štyroch nadšencov do motocyklov zo spoločnosti Omega Kraftrad odborníkov vo svojom odbore. Vo svojej dielni motorky vytvárajú aj renovujú. Na festivale Pure&Crafted predstavujú fascinujúce upravené motorky spolu s oblečením a náhradnými dielmi.

+ Čítaj viac

The Curves

The Curves

S veľkým množstvom konských síl oslavuje výhradne ženská motorka nazývaná The Curves (Krivky) ženskú stranu motocyklu a scénu zákazkových úprav motocyklov. V súladu s mottom – nadšenie pre dobrodružstvo – sa tieto dámy vo veku od 25 do 50 rokov schádzajú na jazdách a nimi organizovaných workshopov mechanikov. V roku 2016 založili tieto dámy akciu Petrolettes, ktorá oslavuje životný štýl moderných motorkárok. Na Pure&Crafted nadíde čas na babské reči.  

+ Čítaj viac

Urban Motor

Urban Motor

Urban Motor sa vôbec nesnaží o šialené úspechy. Na rozdiel od toho chlapíci z Berlína sú známi svojimi exkluzívnymi motocyklami vyrobenými zo starého a nového kovu. Tradičné hodnoty, no vždy najmodernejším spôsobom. Tým sa riadi ich sen zo stredu Berlína. Tradičné remeselné spracovanie a čistá estetika sú ich najväčšou vášňou. Uvidíme, aké prekvapenia má Urban Motor pripravené na tohtoročnom festivale Pure&Crafted.  

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner