Plavba, nákupy a rock.

Hudba, motorky a nové dedičstvo na festivale Pure&Crafted 2017.

Viac než 10 000 nadšených návštevníkov obdivovalo v Berlíne motocyklovú kultúru a nový životný štýl v rámci skvelej uvoľnenej atmosféry festivalu Pure&Crafted v Berlíne. Stará elektráreň Rummelsburg, ktorá leží na Spréve, k tomu poskytla dokonalú kulisu.

Posledné slnečné lúče neskorého letného dňa presvitali cez vysoké okná tehlovej budovy v starej elektrárni v Rummelsburgu. Po celé dva dni bolo historické miesto na Spréve centrom prispôsobivej a kultúrnej scény, ktorá dala festivalu zvláštne a jedinečné kúzlo. V obchode bolo možné nájsť to správne oblečenie a ručne vyrábané doplnky pre jedinečný historický vzhľad. V oblasti Wheels Area sa vo večernom slnečnom svetle blýskal obrovský výber neskutočne krásnych upravených motoriek. Pod holým nebom si ľudia v Berlíne zatancovali na melódie kapiel Interpol, Car Seat Headrest alebo the Kytes.  

+ Čítaj viac

Vášnivá motorka

Pre mnohých návštevníkov bola jedným z vrcholov už samotná jazda na festival Pure&Crafted. išlo po trasách, ktoré im navrhla spoločnosť BMW Motorrad, a prúdili do Berlína zo Spreewaldu na juhu alebo z údolia Labe na severe Nemecka. V oblasti Wheels Area festivalu Pure&Crafted sa stretli s dobre známymi gigantmi customizačnej scény spolu s mladými motorkárskymi kováčmi, ktorí boli plní inšpiratívnych postupov. Spoločnosť BMW Motorrad Germany vyhlásila súťaž v úpravách a kreativite, ktorej sa zúčastnilo celkovo sedem tímov. Pred konaním festivalu dostali účastníci súťaže jeden model R nineT Pure, ktorý museli modifikovať, pričom na materiál mohli minúť maximálne 4 000 EUR. Na slávnostnom ceremoniáli festivalu Pure&Crafted zvíťazili customizátori zo spoločnosti Rabbit Ground z Rüsselsheimu s ich verziou puristického boxera  

+ Čítaj viac

Tichý vzhľad E-LisaBad.

Veľmi výnimočná premiéra spôsobila na festivale dojem. Krátko pred koncertom skupiny Car Seat Headrest v sobotu večer v tichosti na hlavné pódium prifrčal customizátor Rolf Reick. Keď začal pretáčať kolesá, diváci ani nemukli. Zvuk piskotu pneumatík prenikal davom, no stále nebol počuť žiadny hluk motora. Rolf bol prvým, kto sa zameral na úpravu stroja BMW E-Scooter C evolution. Výsledok má meno E-LisaBad a ide o futuristický dragster. Modifikáciu skútru, ktorý je súčasne značkovou motorkou akcie Pure&Crafted 2017, demonštruje jeho E-Power Glemsecku 101,.  

+ Čítaj viac
Poďme na príbeh external-link-arrow-slim

Najmä v nedeľu boli rodiny, priatelia a motorkári priťahovaní do areálu festivalu, keď si urobili jednodňový výlet a navštívili Pure&Crafted. Uprostred uvoľnenej atmosféry si užívali slnko, výlety do Berlína alebo si pri kamióne BMW Motorrad prenajali motorku na skúšobnú jazdu. Budúca generácia motorkárov si za svoje peniaze užila v detskom kútiku. Tí, ktorí zvládli cyklistický kurz, obdržali nádherný detský vodičský preukaz, ktorý je prvým krokom na ceste stať sa motorkárom. Chlapci z pôvodného motodrómu sú už priamo na vrchole stupnice schopností jazdy. V kruhu smrti už nejazdia s tromi ale so štyrmi motorkami BMW R 25s súčasne, čím divákov na Pure&Crafted ohromujú od rána do noci.  

+ Čítaj viac

Láska k hudbe

Interpol, Car Seat Headrest, Kytes – účinkujúci festivalu Pure&Crafted sľubovali široké spektrum gitarovej muziky, psychedelických elektro vystúpení a akustických skladieb s puncom ručnej výroby. Keď v sobotu popoludní Ladys von Gurr otvorila hlavnú scénu svojim úplne jedinečným štýlom, obloha nad Berlínom sa vyčistila a až do konca víkendu svietilo slnko. Hudbu bolo počuť všade. Ani tá však nezastavila živú diskusiu o upravených motorkách vo Wheels Area.  

+ Čítaj viac

Nové dedičstvo minulosti vo svojom najlepšom svetle

Obchod sa nachádzal vo svetlom zaliatej strojovni elektrárne, ktorá bola postavená v roku 1906. Zo stropu tam visí historický žeriav. Ako všetko ostatné, je prakticky v pôvodnom stave a svedčí o nemeckej priemyselnej architektúre približne z roku 1900. Dobre udržiavaná hala bola nákupným rajom milovníkov dedičstva minulosti a veteránov. Ponúkala všetko od štýlových otvorených tryskových heliem cez kožené opasky vysokej kvality, až po ručne vyrábané topánky. Klobučník z Berlína ohromoval zákazníkov starou ručnou prácou. Prosté a ručne vyrobené – jedinečnosť v tom najlepšom svetle.  

+ Čítaj viac

Tí, ktorí si chceli odpočinúť od nakupovania, navštívili holiča, kde si nechali zastrihnúť bradu alebo vyskúšali to najlepšie z pouličnej kuchyne niektorého z jedálenských áut či stánkov s občerstvením. Potom vošli do zelenej časti, kde si spravili pár fotiek. Fotografia s R nineT Scramblerom so sadou špeciálnych dielov bola perfektným suvenírom. Domov si ju zobral jeden z desiatich návštevníkov festivalu Pure&Crafted. Kým sobotný večer bol zakončený veľkolepým ohňostrojom nad Sprévou, v zbytku nedeľného večera si návštevníci vychutnali chytľavé tóny skupiny The Kytes. Pre mnohých bolo posledné vystúpenie na hlavnom pódiu jedným z vrcholov celého víkendu. Začali sa ozývať otázky, či sa o rok znova uvidíme. Odpoveď je, že áno. Podrobnosti zverejníme už čoskoro.  

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

spinner