Najkrajšie trasy do Berlína.

Tvoj motocyklový výlet na festival Pure&Crafted.

Všetky cesty vedú do hlavného mesta. Kto však rád jazdí iba rovno? Vydaj sa ďaleko od ciest a diaľnic po vinutých vidieckych cestách cez rieky a lúky a objavuj kultúrne zaujímavosti v mestách a dedinách, ktoré sú na trase. Daj si na čas a dostaň sa na festival Pure&Crafted v Berlíne už na jeho skvelé zahájenie. Tipy na trasy do Berlína a jeho okolia.

Lagúny popri trase

Z Hofu do Berlína.

Z Hofu do Berlína.

Z mesta Hof na severovýchode Bavorska vedie jednodenná cesta na východ okolo mesta Klingenthal, ktoré sa nachádza v oblasti Vogtland. Odtiaľ smeruje na Drážďany. Kto chce, môže si v hlavnom meste Saska urobiť prestávku. Stojí to za to, pretože Drážďany ťa prekvapia nie len svojou nádhernou architektúrou (napríklad Semperova opera), no predovšetkým otvoreným spôsobom života a stredomorským vkusom. Ide o predkrm pre nasledujúce cestu cez Spreewald. Vodné kanály se rozprestierajú ako lagúny krajinou a vytvárajú labyrint vodných plôch a rastlín. Zo Spreewaldu to je do Berlína už len hodinka.

+ Čítaj viac

Namoč sa v rieke Elbtal

Z Hamburgu do Berlína.

Z Hamburgu do Berlína.

Na motorke krajinou pozdĺž nemeckej najväčšej riečnej oblasti: Elbtalaue. Trasa ťa prevedie vidieckymi cestami okolo sviežich pastvín smerom do Dannenbergu. Toto mesto sa nachádza medzi Wendlandom, Altmarkom, Elbtalniederungom a Lüneburger Heide. Odtiaľ trasa prechádza cez Elbtal do Brandenburgu. Po troch hodinách jazdy sa dostaneš do mesta Wittenberg, ktoré je vďaka svojej polohe priamo na Labe príjemným miestom, kde možno stráviť obednú prestávku. Do berlínskeho Rummelsburgu sú to odtiaľto ďalšie tri hodiny. Na cestě ťa čaká krása kraja Havelland so zámkom Kleßen, ktorý nájdeš na jednom z najkrajších jazier v Brandenbursku.

+ Čítaj viac

Berlínsky vánok

Jazda po meste v Berlíne.

Jazda po meste v Berlíne.

Z mesta Rummelsburg vyrazíš popri Spréve smerom na severozápad. Popri historických monumentov sa dostaneš k jazeru Tegel v západnom Berlíne. Odtiaľ je to už len kúsok do Spandau, kde sa nachádza továreň BMW Motorrad Berlin. Teraz môžeš vyraziť do mesta. Voz sa po meste, kde narazíš na zápchy, premávku a davy ľudí. Keď budeš na kolesách, navštív niektoré z atrakcií metropoly: Bandeburská brána, Víťazný oblúk, námestie Potsdamer Platz. Prevez sa po mestskej džungli na námestie Luftbrücke s priľahlým Tempelhofer Feld odkiaľ vyraz priamo späť do Rummelsburgu.

+ Čítaj viac

Cesta na okraje Berlína.

Cesta na okraje Berlína.

Inšpirovaní hudbou, motorkami a novým dedičstvom môžeš z festivalu Pure&Crafted vyraziť na výlet na predmestia Berlína. Cestou na východ narazíš na prvý vrchol výletu, Müggelsee. Ide o obľúbenú miestnu rekreačnú oblasť Berlínčanov a milovníkov vodných športov. Na tejto trase sa opakovane presvedčíš, koľko lesov a vody Berlín obklopuje. Napríklad na ceste pozdĺž Fredersdorfer Mühlenfließ prejdete okolo močiarov Langes Luch a Breites Luch. Počas štvorhodinovej cesty sa dostanete aj do Märkische Schweiz, ktorý predstavuje najstarší prírodný park v Brandenbursku s nespočetným množstvom jazier, prameňov a bukových lesov.

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner