Ľadoborné kolesá.

Gull a S 1000 XR na zvláštnej misii.

Zasnežená krajina, zamrznuté jazerá. Pri pohľade do diaľky uvidíš, ako ti mrzne dych. Laponsko ukazuje svoju najchladnejšiu, no zároveň najkrajšiu stránku. Dnešok je však zvláštny. Nepočuť len zavíjanie vlkov. Ozýva sa tiež aj motor S 1000 XR. Pred zimnou kulisou chystá Robert Gull jedinečnú akciu: Rozdrvený ľad vytvorený motocyklami

Prakticky ľudoprázdna krajina neďaleko oblasti Kilpisjärvi vyzerá rozprávkovo. Niekoľkometrové vrstvy zamrznutých jazier a sneh všade tam, kam oko dohliadne. Pri desiatich stupňoch pod nulou ti dych zamŕza nie len kvôli chladu tejto ľadovej pustiny. Spolu so súmrakom vzniká úchvatné pozadie, a preto netreba žiadne umelé rekvizity. Ohromujúce severné žiary tancujú v rytme praskajúceho ľadu na tmavej nočnej oblohe. Presne tu sa ľadový vzduch stretáva s teplým motorom S 1000 XR.

+ Čítaj viac
Ak sa s motorkou potrebujem dostať na štartovaciu čiaru, o všetko potrebné sa stará otec. “

Robert Gull

Stretnutie treskúcej zimy a teplého motora.

Stretnutie treskúcej zimy a teplého motora.

Sneh, ľad a motorky. Robert Gull nevie o ničom lepšom. Držiteľ svetového rekordu v najrýchlejšej jazde na zadnom kolese na ľade prichádza do Laponska, aby splnil ďalšiu výzvu. Chce vytvoriť drvený ľad za pomoci motorky. Robertovi nerobila problémy ani 19-hodinová jazda autom, ktorú pre tento projekt musel absolvovať. Dokonca to celkom uvítal, pretože sa mu doma práve nedalo trénovať na svojom jazere. Vrstva ľadu nie je dostatočne hrubá. Robertov otec synovi pomáha aj v prípadoch, kedy dôjde k zrušeniu motorkárskych výletov. Misia Drvený ľad nie je žiadna výnimka.

+ Čítaj viac

Obidvaja tu strávili v dielni už 40 hodín. Na pneumatiky motorky opatrne pripevnili 500 špeciálnych hrotov. Ich prínos dnes neleží len v tom, aby Robertovi pomohli pri jazde cez zamrznuté jazeru. Dnes majú ešte väčšiu úlohu. Na ceste do Klipisjärvi tak so sebou Robert zobral celý tím. „Mám skvelý tím. Je to moja rodina.“ Jeho matka tu slúži ako emocionálna podpora a Robertovi pomáha v jeho úsilí. Jeho otec Anders je osobný mechanik. Spolu s otcom Robert na motorkách majstruje takmer každý víkend. „Ak sa s motorkou potrebujem dostať na štartovaciu čiaru, o všetko potrebné sa stará otec.“

+ Čítaj viac

Ľadová zástavka v boxoch.

Ľadová zástavka v boxoch.

Ľudia mysliaci na drvený ľad si ho spájajú s ľadovým cocktailom. Ako však chutí cocktail bez atmosféry pravého baru? Pri teplote desiatich stupňov pod nulou nie je problém nájsť vrstvy ľadu s hrúbkou niekoľkých metrov. To najlepšie však je, že nie sú úchvatné len z hľadiska svojej prirodzenej formy. Rozrezané motorovou pílou a nastohované jedna na druhú. Ľadový bar uprostred ľudoprázdnej laponskej krajiny dotvára filmovú kulisu. Nejde len o miesto, kde sa skončí Robertova misia. Odohrá sa tu aj vrchol filmu.

+ Čítaj viac
Minulosť je nekonečným zdrojom inšpirácie a tvorivosti, ktorá prináša do dnešného sveta trocha elegancie. “

Sébastien Chirpaz

Drvivá misia.

Drvivá misia.

„Prečítal som si scenár a hlavou mi prebehlo, že ide o šialený, no skvelý nápad!“ Než Robert spustí svoj priezor a zhlboka sa nadýchne, najprv sa zamyslí. Dokáže spolu s S 1000 XR rozdrviť ľad? Zaradí prevodový stupeň. Robert vo svojom priezore nevníma len úžasnú severskú žiaru. Tentoraz o po ceste domov čaká ešte jeden vrchol: ľadový bar. Jedinečný krištáľovo čistý cocktailový bar, kde si užije záver tohto podujatia: vychutná si drvený ľad vytvorený motocyklom.

+ Čítaj viac

Robert teraz môže na svojej motorke ukázať schopnosti. Jeho úlohou je naplniť dve cocktailové poháre drveným ľadom. Jedinou pomocou mu sú hroty zadnej pneumatiky jeho modelu S 1000 XR. Tajomstvo úspechu je správny uhol. Ide o jediný spôsob, akým nahádzať drvený ľad priamo do pohárov. Zraky celého tímu uprene pozorujú Roberta. Vychutnajú si o pár sekúnd cocktail s ľadom drveným motorkami?

+ Čítaj viac

Robert znova preruší ticho idylickej krajiny. Motory sú naštartované. Plný plyn. Motor zhasol. Rýchly a úprimný pohľad cez rameno... dokázal to. Cocktailové poháre sú plné drveného ľadu. Po tomto adrenalínovom zážitku je ľadový pivný cocktail to jediné, čo v týchto mrznúcich teplotách potrebuje. V ľadovom bare dôjde k zmiešaniu drveného ľadu s bavorským pivom. V rámci Robertovej filozofie je pivo samozrejme nealkoholické. „Pite a jazdite! Pite však nealko.“ Na záver prajeme aj veselé Vianoce a na zdravie!

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner