Jazda na motorke vám zmení pohľad na vec.

Perspektíva Fhatuwaniho.

Matka ho volá Fhatuwani. Ale priatelia ho volajú Steaz. Je fotograf, filmový tvorca a umelecký riaditeľ. Narodil sa v meste Soweto, vyrastal so svojou dvojičkou Rendani Mukhelim. Jeho projekt „I see a different you“ (Vidím tvoje iné ja) sa snaží zmeniť negatívny pohľad na Afriku cez dizajn, umenie a fotografiu. Chodí na hliadky na svojej motorke – vždy hľadá ten správny objekt. V tomto rozhovore nám prezradil, čo miluje na motocykli a čo pre neho znamená dobrodružstvo.

Nové zážitky sú pre mňa veľmi dôležité. Tvoria ma. “

Fhatuwani Mukheli

Rozhovor

Nájdi svoju divočinu

Predstavte si, že sa vraciate domov z rannej jogy a pred dverami na vás čaká G 310 GS s vaším menom a výzvou „Nájdi svoju divočinu“. To sa presne stalo Fhatuwanimu. Prekvapený, akceptuje výzvu, ktorá sa stala súčasťou každodenného dobrodružného projektu. Spolu s bratom a priateľom vytvoril vlastnú verziu projektu Everyday Adventure. Jazdia spolu na pláž a užívajú si spolu. Potom zamieria do vzdialeného kúpaliska vytvoreného prírodou – dokonalé miesto na jazdu motorkou. Po niekoľkých skokoch do chladnej vody sa vyberú na ešte neobjavené miesta a utáboria sa. Nájdu si miestečko vysoko nad mestom pod hviezdnym nebom Južnej Afriky. Ich projekt Everyday Adventure je úspešný a Fhatuwani má nový príbeh s novou perspektívou, o ktorý sa môže podeliť.

+ Čítaj viac
Ísť na projekt Everyday Adventure external-link-arrow-slim

Od 9 do 5

Fhatuwani je umelecký riaditeľ, teda aspoň, to je jeho práca od 9 do 5. Potom sa vnára do vlastného kretívneho priestoru a pracuje na nových projektoch. Jeho osobnou misiou je vytvárať relevantnejšie umenie. Navrhuje ilustrácie, ktoré menia perspektívu ľudí a pohľady na veci. Kreslí obrázky, ktoré vnášajú život do plátna a maľuje diela, ktoré dodávajú farby práznej duši. 

+ Čítaj viac

I See A Different You

To je názov jeho projektu, ktorý sa snaží zmeniť prostredníctvom dizajnu a umenia negatívny pohľad na Afriku na pozitívny.

Všetko to začalo štyrmi kretívnymi ľudmi z mesta Soweto, ktorí chceli ľuďom konečne ukázať, aký je v skutočnosti ich domov, a nie tak, ako ho cudzinci vnímajú. Predstavili svoje perspektívy na fotografickom blogu.

Hnutie sa rozšírilo z Južnej Afriky po celom kontinente. Keď táto skupinka začala cestovať, že na celom kontinente a na svete existujú predsudky a nepochopenie.  

Štyria muži využili svoju kretivitu, predtavivosť a skúsenosti, aby ukázali svetu pozitívnejšiu, tvorivejšiu Afriku – ich Afriku: I See A Different You.

+ Čítaj viac
Keď som na motorke, svet sa zdá byť bez hraníc a mám pocit, že priamo súčasťou dobrodružstva. “

Fhatuwani Mukheli

VOĽNÝ A NA MOTORKE

Jazda na motorke pre Fhatuwaniho dlho nič neznamenala, ale neskôr ho kamarát nahovoril, aby si to vyskúšal. Hneď, ako začal jazdiť, pomyslel si: „Potebujem motorku!“ Možnosť ísť hocikam, jednoduchosť vyraziť a zastaviť, kde len chce, otvorili celkom nový svet objektom pre fotografa. Môže rýchlo reagovať, získava nové perspektívy a nový pohľad na veci, pretože nie je zatvorený v aute. Pre Fhatuwaniho jazda na motorke znamená voľnosť rôznych rozmerov a pocit dobrodružstva, len čo naštartuje motor.

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner