Pohľad späť na International GS Trophy 2016.

Tím Južná Afrika vyhral GS výzvu v Thajsku.

Manévrovanie motocyklov cez schátrané mosty, brodenie sa cez rieky na stroji GS a rýchla výmena pneumatík: podujatie International GS Trophy je enduro výzva, ktorá nemá konkurenciu.

V roku 2016 znovu nadišiel čas pre toto podujatie. 19 tímov z celého sveta jazdilo na svojich motorkách BMW R 1200 GS naprieč severným Thajskom. Jazdci GS zdolali 1 400 kilometrov, 19 špeciálnych skúšok a sedem denných etáp. Prechádzali cez džungľu, priehrady a dažďové pralesy, pričom boli vystavení brutálnemu teplu a vysokej vlhkosti. Šiesta edícia podujatia International GS Trophy ich fyzicka vyčerpala, no vo všetkých ostatných ohľadoch odchádzali spokojní.

31-bodový náskok

Na konci boli John Harris, Byron Coetsee a Charl Moolman o krok pred ostatnými. Tím Južná Afrika na podujatí International GS Trophy zvíťazil s náskokom 31 bodov. Za ním nasledovali tímy z Nemecka a Veľkej Británie, ktoré spoločne skončili na druhom mieste. "Výhra na podujatí GS Trophy pre nás znamená obrovskú úľavu", priznal 23-ročný Byron Coetsee po víťazstve. V rokoch 2010 a 2014 ušlo tomuto tímu prvé miesto len o chlp.
+ Čítaj viac
Všetci ostatní jazdci sa takisto môžu cítiť ako víťazi. Za víťazov ich možno považovať už len preto, že vôbec dokončili toto sedemdňové dobrodružstvo a zvládli náročné skúšky, zahŕňajúce brodenia sa cez rieku a skúšky sily a obratnosti. Pred dosiahnutím finále tejto enduro výzvy museli účastníci preukázať svoje kvality na tvrdých kvalifikačných podujatiach.
+ Čítaj viac
Pri pohľade na všetky minulé podujatia GS Trophy práve súťaž v Thajsku dokázala, že len pravé tímy so silnou súdržnosťou dokážu vyhrať takúto náročnú a vzrušujúcu súťaž. “

Heiner Faust, riaditeľ predaja a marketingu v BMW Motorrad

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner