Jeden za všetkých, všetci za jedného.

"Pomôžem ti, no aj napriek tomu chcem vyhrať".

Človek nedokáže sám zdvihnúť 238 kíl vážiacu motorku ponad strom. A o to vlastne išlo. Tímy museli ukázať, čo znamená tímový duch.

Ťahanie stroja GS po štrkovej ceste pri spaľujúcom teple. Táto výzva dotlačila tímy k ich limitom. Ale jazdci sa nevzdali a namiesto toho spojili sily, aby s ťažko naloženou motorkou prekonali hrboľatú cestu. Tieto extrémne výzvy, ktoré jazdci v Thajsku zažili, ich zblížili. Vznikla komunita a priateľstvá, ktoré presahujú ich spoločne prežité dobrodružstvo.

Účastníci pochádzali z celého sveta a po prvýkrát sa stretli na súťaži International GS Trophy. Už od samého začiatku však toto enduro dobrodružstvo zdobila extrémne žičlivá atmosféra.

Keď išlo do tuhého, tímy si navzájom pomáhali.
Tímy to počas dlhých denných etáp a špeciálnych skúšok dokazovali zas a znova. Nepomáhali si len členovia tímu navzájom - keď išlo do tuhého, tak tímy pomáhali iným tímom. "Pri jednej jazde sme dostali defekt. Tím Nemecko nám ho pomohol opraviť. Dokázali by sme to aj sami, ale nedali sa odbiť", povedal Oliver Twigg z tímu Veľká Británia a dodal: "Aj napriek súťaži tam panoval súdržný duch. Podľa motta: Pomôžem ti, no aj napriek tomu chcem vyhrať".
+ Čítaj viac

Budovanie tímového ducha.

Tím Alpy.

Budovanie tímového ducha.

Niektorí z jazdcov sa už pred International GS Trophy zúčastnili na GS výzve. Na tomto podujatí súťažili primárne sami za seba a nemuseli brať do úvahy iných členov tímu. Na tejto Enduro výzve však jazdci súťažili v tímoch zložených z troch ľudí. Toto bola pre niektorých jazdcov nová skúsenosť. "Naša spolupráca na začiatku nebola dobrá. Ale učiť sa to, ako pracovať ako tím, bol úžasný zážitok. Najmä preto, že v minulosti som jazdil výlučne sám", povedal Alfred Scheurer z tímu Alpy.

+ Čítaj viac

Spoločná cesta do Thajska.

Tím Čína cestoval do Thajska na motorke len pre toto podujatie.

Spoločná cesta do Thajska.

Aby mohli ako tím úspešne súťažiť na International GS Trophy, mnohí sa rozhodli navzájom sa skontaktovať a stretnúť ešte pred podujatím. Niektorí, ako napríklad tím Čína, dokonca zorganizovali aj spoločnú cestu do Thajska. "Rozhodli sme sa, že sa ako tím spoločne na motorkách vydáme do Thajska. Rozhodne sme nechceli len tak priletieť. Tento výlet nás ako tím naozaj posilnil," povedal Liang Wen-Hao. Tímu Čína trvala cesta do Chiang Mai celkovo štyri dni.

+ Čítaj viac
GS jazdci z celého sveta: účastníci súťaže International GS Trophy 2016.

Ženský tím, ktorý sa zapísal do histórie.

Niečo na podujatiach International GS Trophy počas minulých rokov chýbalo: GS jazdkyne. To sa zmenilo v roku 2016. Stéphanie Bouissonová z Francúzska, Amy Harburgová z Austrálie a Morag Campbellová z Južnej Afriky vytvorili prvý ženský tím na podujatí International GS Trophy. Hoci boli jazdkyne konkurenciou pre ostatné tímy, mali obrovskú podporu.
Vzdanie sa nepripadalo do úvahy.
"Chalani sú úžasní a podporujú nás pri všetkých úlohách. Povzbudzujú nás a kričia naše mená", povedala Morag Campbellová počas podujatia. Jazdkyne dokázali, že na tomto mužmi ovládanom podujatí majú všetko, čo treba: jazdecké zručnosti, obratnosť a výdrž. Vzdanie sa pre nich nepripadalo do úvahy. Dokonca ani vtedy, keď musel tím zdvihnúť 238 kg vážiacu motorku GS ponad 1,5 m vysoký kmeň stromu.
+ Čítaj viac
"Chalani sú úžasní a podporujú nás pri všetkých úlohách. “

Morag Campbellová, medzinárodný ženský tím

Ako hodnotíte podujatie International GS Trophy?

Fernando Deneka z tímu Brazília:

Fernando Deneka z tímu Brazília:

"Hoci tím Brazília nepodal až taký skvelý výkon, aj tak bola účasť na tomto podujatí fantastická. Thajsko je skvelé, ľudia boli veľmi milí a motorka BMW R 1200 GS je úžasná. Tento zážitok patrí v mojom živote medzi veľmi špeciálne".

+ Čítaj viac

Cory Villeneuve z tímu Kanada:

Cory Villeneuve z tímu Kanada:

"Prekonalo všetko moje očakávania. Bolo to naozaj skvelé a zažili sme veľa zábavy. Všetko bolo dokonalé. Firma BMW Motorrad odviedla výbornú prácu a GS Trophy som si naozaj veľmi užil. Som vďačný za túto príležitosť".

+ Čítaj viac

Jan Žlábek z tímu CEEU:

Jan Žlábek z tímu CEEU:

"Rôzne trasy nám poskytli veľa zábavy. Naozaj sme si užívali výhľady a ľudí. Museli sme veľa jazdiť a popri tom plánovať, stretávať sa, jesť a kontrolovať výsledky – na GS Trophy človek naozaj nemá veľa voľného času".

+ Čítaj viac

Sébastien Saphores z tímu Francúzsko:

Sébastien Saphores z tímu Francúzsko:

"Bol to úžasný zážitok. Ohromné bolo najmä brodenie sa cez rieku na motorke. Vo Francúzsku to nemôžeme robiť, pretože je to zakázané.

+ Čítaj viac

Leoncio Reynoso Sosa z tímu Mexiko:

Leoncio Reynoso Sosa z tímu Mexiko:

"Podujatie s BMW Motorrad bolo super. Mám ešte len 18, ale budem na to spomínať do konca svojho života. Ak budem môcť, rád by som si to zopakoval".

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner