Správa z GS Trophy.

Správa z posledných podujatí Int. GS Trophy.

Dobrodružstvo, cudzia kultúra, nové priateľstvá, štrk, piesok a prach robia z medzinárodnej GS Trophy organizovanej firmou BMW Motorrad enduro výzvu, aká nemá páru. Medzinárodné tímy súťažia na intenzívnych denných etapách ako aj v početných špeciálnych výzvach.

GS Trophy 2016

Piata medzinárodná GS Trophy bola tiež úspešná. 19 medzinárodných tímov čelilo ťažkým podmienkam výziev v horúcom a prašnom regióne Zlatého trojuholníka v Thajsku. Medzi jazdcami: prvý medzinárodný ženský tím. 57 šťastných finalistov si vybojovalo cestu na 1 400 kilometroch tropických dažďových pralesov a členitého horského terénu. Spoznali inú kultúru a našli si nových priateľov. Po týždni nezabudnuteľných výziev bol vyhlásený víťaz: tím Južnej Afriky. Tímy Nemecka a Spojeného kráľovstva sa podelili o druhé miesto. Keď sa však pozrieš na tváre finalistov medzinárodnej GS Trophy, pomocníkov, usmerňovačov, fotografov, filmárov a blogerov, jedna vec je jasná: tu je víťazom každý. 

+ Čítaj viac

GS Trophy 2014

Štvrté vydanie medzinárodnej BMW Motorrad GS Trophy sa po prvý raz konalo na severnej pologuli – a s veľkým úspechom. Kanada bola veľkolepým miestom konania s väčším množstvom tímov a jazdcov, ako kedykoľvek predtým.
16 tímov z 18 krajín súťažilo v Skalnatých vrchoch (Rocky Mountains). Ak k tomu pridáš organizačný a logistický tím, bolo do tejto motocyklistickej udalosti zapojených viac ako 120 ľudí, na ktorých čakalo viac ako 2300 kilometrov v kanadských provinciách Alberta a Britská Kolumbia.
Nakoniec zvíťazil tím strednej a východnej Európy (CEEU), tesne nasledovaný Južnou Afrikou a Francúzskom. Ale aj ostatní účastníci sa cítili ako víťazi – už len preto, že boli súčasťou toho všetkého. 

+ Čítaj viac

GS Trophy 2012

Južná Amerika bola perfektnou lokalitou pre tretiu medzinárodnú BMW Motorrad GS Trophy. Na pretekoch v Argentíne a Čile sa stretlo celkovo 15 tímov z 32 krajín a zúčastnili sa sedemdennej enduro výzvy.
Po 2000 kilometroch rozmanitých trás a početných špeciálnych výziev zvíťazil v tejto jedinečnej súťaži tím Nemecka. Za ním nasledovali tímy Francúzska a Talianska.
Na GS Trophy bol však víťazom každý. Všetci účastníci boli šťastní, že mohli byť súčasťou túry po Patagónii a že mohli spoločne zažiť toto dobrodružstvo – fantastické dobrodružstvo, ktoré predčilo všetky očakávania. 

+ Čítaj viac

GS Trophy 2010

Druhá medzinárodná BMW Motorrad GS Trophy sa uskutočnila v Južnej Afrike. Jedinečná príležitosť na patričnú oslavu 30. výročia BMW GS. Južná Afrika je bezpochyby jedným z najlepších regiónov na svete pre jazdu na motocykli BMW GS.
10 tímov z 13 krajín bojovalo o víťazstvo na približne 2000 kilometrovej trase naprieč Južnou Afrikou, Svazijskom a Mozambikom. Účastníci museli pritom zdolať mnohé špeciálne výzvy. Okrem iného to boli vyčerpávajúce brody riek, náročná jazda cez džungľu ako aj dlhé a hlboké blatisté pasáže.
Nakoniec celkovo zvíťazil tím Spojeného kráľovstva. Tím Južnej Afriky sa umiestnil na druhom a tím Nórska na treťom mieste. 

+ Čítaj viac

Medzinárodná GS Trophy 2018.

Mongolsko volá.

Zisti viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner