GS Trophy 2014.

Naprieč Kanadou za 7 dní.

V Skalnatých vrchoch súťažilo 16 tímov z 18 krajín. Ak k tomu pridáš organizačný a logistický tím, bolo do tejto motocyklistickej udalosti zapojených viac ako 120 ľudí, na ktorých čakalo viac ako 2300 kilometrov v kanadských provinciách Alberta a Britská Kolumbia. 

Samotné jazdenie bolo jednoducho vynikajúce, zmes rýchlych, širokých štrkových trailov prerušovaných náročnými kamenistými horskými trasami, brodmi riek a na pohľad neprejazdnými priesmykmi vo vysokej nadmorskej výške v rôznych častiach Kanady, ktoré na vlastné oči videlo len málo Kanaďanov. Počas siedmych dní sa vďaka drsnému jazdeniu a približne 20 špeciálnym etapám odohrali mnohé drámy. Cestou vznikali priateľstvá, opravovali sa defekty a vykonávali záchranné práce, do ktorých sa zvyčajne zapájali mnohí členovia tímov. Ak náhodou premotivovaní jazdci zlyhali v zákrute a napálili to dolu svahom, prišla vhod kombinácia motocyklových popruhov a hrubej sily. Našťastie sa počas celej súťaže nikto vážnejšie nezranil.

+ Čítaj viac

Zaujímavé momenty

Video zo zaujímavých momentov 2014

GS Trophy je viac ako len zákaznícka udalosť, je to tiež celosvetová oslava životného štýlu BMW GS. Nemá však zmysel organizovať toto každý druhý rok sa konajúce stretnutie elitných tímov jazdcov GS z celého sveta bez toho, aby ste o tom povedali ľuďom. Tu sa do hry zapája komunikačný tím. Záujem o Trophy je neustále vysoký najmä vďaka dlhodobému vytváraniu komunity na sociálnych médiách a vďaka práci tímov, ich fanúšikov na rôznych národných trhoch a organizátorov tejto udalosti, ktorí sa spájajú online a pomáhajú šíriť posolstvo GS Trophy prostredníctvom všetkých možných typov mediálnych platforiem. Na aktuálnej udalosti komunikačný tím začal pracovať skôr, spoločne s tímom žurnalistov, fotografov a filmárov, aby mal divácky svet prístup k aktualizáciám 'ako naživo' prostredníctvom medzinárodnej webovej stránky gstrophy.com a oficiálnej facebookovej stránky BMW Motorrad, aj prostredníctvom oficiálnych kanálov na Twitteri, Instagrame a YouTube. Okrem toho si každý tím priviedol vlastných žurnalistov, aby si zajazdili, zažili a opísali celú udalosť z vlastnej perspektívy. Povaha komunity GS je taká, že sa väčšina tímov spojila online už dávno predtým, ako sa stretli tvárou v tvár ako rivali. Vďaka tomu vznikla 'rodinná' atmosféra už od prvého dňa.

+ Čítaj viac

Pre tých, čo mali to šťastie zúčastniť sa, to bola príležitosť spoločne si užívať najlepšiu jazdu na cestách a v teréne na svete, aká sa vyskytne len raz za život. Je to isto zážitok, na ktorý nikto nezabudne. Nakoniec tam musela byť víťazná trojica, ktorú tvoril Tím strednej a východnej Európy (CEEU), nasledovaný Južnou Afrikou a Francúzskom. Spýtajte sa však ktoréhokoľvek z ostatných pretekárov z Argentíny, USA, Švajčiarska, Rakúska, Ruska, latinskej Ameriky, Kanady, Spojeného kráľovstva, Nemecka, Mexika, Kórey, Japonska, Brazílie a Talianska a oni vám povedia, že sa takisto cítia ako víťazi už len preto, lebo sa zúčastnili.  

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner