Realizuj sa.

Život nie je diaľnica. Je to cesta z križovatiek, stúpaní, klesaní a zákrut. Tvorená len vami. Uži si jazdu.

Inšpirácia

Inšpirácia potrebuje kontrast.

Inšpirácia potrebuje kontrast.

Bez rozdielov a zmeny by inšpirácia neexistovala. Prevraty prichádzajú na začiatku každého výtvoru. A každý výtvor je prevratom, s ktorým sa začína čosi nové. Umenie v mojich očiach nie je pohodlné odpočívadlo, ale dlhá, kľukatá cesta pohorím môjho života. Cestovanie po tejto ceste je oveľa krajšie ako nečinné státie.

Lúče denného svetla rozdeľujú stenu v mojej dielni, oddeľujú svetlo od tmy a vzbudzujú nápad v mojej hlave. To, či sa rozvinie a rozkvinte, je teraz len na mne. Do dokončenia inštalácie mám pred sebou ešte dlhú cestu – no cesta je cieľ.

+ Čítaj viac

Výtvor

O niekoľko dní neskôr: slnečný lúč je už dávno preč, no inšpirácia pretrváva.

O niekoľko dní neskôr: slnečný lúč je už dávno preč, no inšpirácia pretrváva.

Nápady trvajú donekonečna, pretože zmena je nekonečná. Žiadny stav netrvá večne. Život je premena. Môžeme sa spoľahnúť len na to, že dnešok je iný ako včerajšok. Presne pre toto žijem a pracujem.

Žltý lúč môjho svetlometu a burácanie môjho motora rozdeľujú cestu. Moja motorka je symbolom ducha objaviteľa vo mne: lebo ona aj ja vrháme svetlo do tmy a naraz prinášame na svetlo veci, ktoré doteraz boli neviditeľné. Každá chvíľa je nová, pretože ďalšia sekunda prináša nový svet, ktorý čaká na svojich objaviteľov. A náš najnovší veľkolepý objav je hneď za rohom.

+ Čítaj viac

Inštalácia

Nápad žije.

Nápad žije.

Svetlo neóniek sa prerezáva tieňom pod mostom. Vždy to bol prechod medzi dvomi stranami, symbol zmeny, každodenný úsek cesty pre tisícky obyvateľov mesta. A aj keby tento odkaz nikdy nikto neuvidel, most je odteraz čosi viac: je súčasťou umeleckej práce. Nesie odkaz, ktorý je skrytý pod povrchom a chce, aby ho niekto odkryl. Zmení kohokoľvek, kto ho objaví.

Umenie prináša zmenu a zmena je podstatou môjho výtvoru. Môj život je preto umelecké dielo. A nech ma už môj motocykel zajtra zavedie kamkoľvek, odnesiem si tam túto zmenu so sebou.

+ Čítaj viac

Boxer Roadster

Jedinečné exempláre.

Prestavby modelu R nineT.

Zisti viac

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner