Nová generácia dvojvalcových boxer motorov

Má už takmer 100 rokov – a práve teraz začína odhaľovať svoju dokonalosť.

Nový dvojvalcový boxer motor fascinuje svojou rozmanitosťou od prvého momentu. Jeho charakter je nezameniteľný – v akýchkoľvek otáčkach motora. Ponúka ti vyšší výkon a plynulý chod aj v nízkych rýchlostiach. Variabilné ovládanie vačkového hriadeľa BMW ShiftCam zabezpečuje vyšší krútiaci moment v celom spektre otáčok motora a umožňuje tak lepšiu kontrolu v každej jazdnej situácii. Poskytne ti výkon vždy, keď ho budeš potrebovať. Vyšší objem, vyšší výkon – vyššia účinnosť. Obrovská sila s menej častou potrebou radenia ti dodáva suverenitu. Majstrovské dielo konštruktérov.

VÝKONOVÉ ÚDAJE

143
Nm
nárast krútiaceho momentu o 18 Nm
100
kW
nárast maximálneho výkonu motora o 8 kW
1.254
cm³
nárast objemu o 84 cm³
4
percentné zlepšenie energetickej účinnosti

VYCHUTNAJ SI ZVUK NOVÉHO BOXER MOTORA

Vylepšená ikona

Vylepšená ikona

Jedinečný pohon s variabilným ovládaním vačkového hriadeľa BMW ShiftCam robí novú generáciu ešte výkonnejšiu ako ktorúkoľvek z jej predchodcov. S výrazným zvýšením krútiaceho momentu už pri nízkych otáčkach motora generuje táto inovatívna technológia výrazne viac suverenity a pôsobivého jazdného výkonu – a to všetko pri vyššej energetickej účinnosti. V meste, na diaľnici alebo v teréne: bezkonkurenčná univerzálnosť, tento motor víťazí s takmer dokonalými jazdnými vlastnosťami.

+ Čítaj viac

Paleta boxer modelov

Motor mnohých tvárí

Nový 1250 BMW dvojvalcový motor vyniká svojou univerzálnosťou a vďaka technológii BMW ShiftCam je mimoriadne pôsobivý v každej jazdnej situácii na akomkoľvek povrchu. Každý model novej série R 1250 profituje z ovládateľnosti, zdokonalenia, akcelerácie, suverenity a vyššieho výkonu nového motora. Objavte výhody novej generácie modelov.

BMW R 1250 GS

Vďaka dokonalej ovládateľnosti v celom spektre otáčok motora zvládneš každú prekážku tvojho dobrodružstva s ľahkosťou.

BMW R 1250 RT

Suverénna rezerva výkonu nového protibežného dvojvalcového motora ti dodá suverenitu na tvojom nasledujúcom výlete.

Srdce BMW Motorrad

Srdce BMW Motorrad

Aj úplne prvý motocykel značky BMW bol model s boxer motorom. Tento genetický základ označuje začiatok úspešného príbehu, ktorý pokračuje aj dnes. Dvojvalcový boxer motor so silným charakterom vždy zosobňoval typický motocykel značky BMW. Považuje sa za dokonalý motor pre motocykel: ocenený znalcami pre svoj silný nástup a sebavedomý výkon počas jazdy.

+ Čítaj viac

Nové boxer modely

spinner