Jedinečné exempláre.

Prestavby modelu R nineT.

Model R nineT predstavuje dokonalý základ pre individuálnu prestavbu. Pomocou niekoľkých krokov ho možno z dvojmiestnej motorky premeniť na jednomiestnu a vďaka oddeleniu elektroniky vozidla od elektroniky motora ponúka pre kutilov nekonečné možnosti.

Niekoľkí z najznámejších úpravcov motoriek sa vyšantili na R nineT. So svojím nezameniteľným rukopisom ukazujú, čo možno pomocou know-how, kreativity a moderného klasického boxera vytvoriť.

Hide Motorcycle.

Práca na srdci jeho boxera spôsobila Hideyaovi Togashimu na čele niekoľko vrások: surová a neopracovaná hliníková nádrž jednoducho pri výrobe nepripúšťa žiadne chyby. Togashi strávil jej zdokonaľovaním viac ako mesiac. A oplatilo sa: jej štíhly tvar sa dokonale zhoduje s nadčasovým, klasickým a atletickým dizajnom motorky.

+ Čítaj viac

Konštruktérstvo zo starej školy.

Konštruktérstvo zo starej školy.

Špičkové premeny R nineT: BMW Motorrad pozývalo na súťaž úpravcov do Paríža. Francúzski úpravcovia boli požiadaní, aby predložili svoj návrhy úprav modelu R nineT. Porota pozostávajúca z Freda "Kruggera" Bertranda, dvojnásobného šampióna v úprave motoriek, a z Olaeho Stenegärda, dizajnéra motoriek, potom hodnotila tieto návrhy.

Špičkové premeny R nineT: BMW Motorrad pozývalo na súťaž úpravcov do Paríža. Francúzski úpravcovia boli požiadaní, aby predložili svoj návrhy úprav modelu R nineT. Porota pozostávajúca z Freda "Kruggera" Bertranda, dvojnásobného šampióna v úprave motoriek, a z Olaeho Stenegärda, dizajnéra motoriek, potom hodnotila tieto návrhy.

+ Čítaj viac
Officine Sbrannetti.

Stroj Spirit of Zeller je poctou nemeckej pretekárskej legende Walterovi Zellerovi. Inšpirovaní modelom BMW RS 54 z roku 1954 sa úpravcovia z Officine Sbrannetti naplno pustili do úprav a do svojho diela vložili všetky svoje remeselné zručnosti.

Originálne sedadlo bolo nahradené novým, ručne vyrobeným a kožou potiahnutým sedadlom. Ochranné plechy sú vyformované z plného kovu. Pre dosiahnutie ešte výraznejšieho charakteru pretekárskej motorky namontovali oddelené riadidlá, vďaka čomu vznikol priestor pre umiestnenie jednoduchého tachometra z 50-tych rokov. Výfukový systém "Mass" sa stará o príslušný zvuk. Talianski úpravcovia sa vyšantili aj pri lakovaní tejto motorky. A aby sa nový lak nepoškriabal, umiestnili na palivovú nádrž kožený opasok ako ochranu. Farebný kontrast zabezpečujú striebrosivé prvky ako vidlica, disky kolies, kryty riadidiel, kryty valcov a kardanový pohon. Farebným vrcholom je krikľavo žltá plaketa so štartovacím číslom vyseknutým z hliníka.

Niet pochýb: chalani z Officine Sbrannetti vytvorili z modelu R nineT skutočnú pretekársku motorku. A preto sme ich zaradili na čelo štartovného poľa.

+ Čítaj viac
Diamond Atelier a K1X.

Takto to dopadne, keď spolupracujú úpravca motoriek a basketbalová značka: vytvoria upravený R nineT, ktorý spôsobuje rozruch na scéne motoriek typu "café racer". Dielňa na úpravu motoriek Diamond Atelier a basketbalová značka K1X pochádzajú z Mníchova, takže bolo od začiatku jasné, že ako základ pre DA#4 bude slúžiť práve model od BMW.

Zvolili si úplne nový model R nineT, ktorý dielňa Diamond Atelier upravila podľa predstáv K1X na agresívnu motorku s nízkym posedom, odkazujúcu na nadchádzajúcu kolekciu jeseň/zima tejto značky. Logá sú vyrobené zo striebra a boli ozdobené pravým diamantom v štýle Diamond Atelier. Ďalšími výraznými prvkami sú prívod vzduchu prechádzajúci cez ručne vyrobenú palivovú nádrž a prepracovaná špičková elektronika. Komponenty vyrobené pomocou CNC strojov, ako napríklad horné okuliare vidlice alebo kryt alternátora ozdobený ikonickým listom K1X kompletizujú toto majstrovské dielo.

Úplne nový stroj DA#4 bude odprezentovaný na podujatí Glemseck 101, kde sa zúčastní na pretekoch Essenza na 1/8 míle.

+ Čítaj viac
JSK Customs.

Nespútaná zábava na ceste i mimo nej: presne takúto predstavu mali úpravcovia JSK z Kalifornie o úprave svojho stroja R nineT.

Výsledkom je motorka typu "Scrambler" s typicky vysoko umiestneným výfukovým systémom. A aby si nikto nepopálil nohy, tak celý systém je odetý do karbónu. Nastaviteľný tlmič výfuku zaručuje sýtejší zvuk a riadidlá v štýle BMX, vyrobené z karbónu, umožňujú použitie tohto stroja v teréne. Samuel Kao, hlavná postava v JSK, je dlhoročným fanúšikom BMW, a preto sa rozhodol pre klasické farby BMW Motorsport - červenú, tmavomodrú a bledomodrú.

Toto všetko v kombinácii s pneumatikami s hlbokým profilom dodáva stroju Chocolate Slider taký agresívny a svalnatý vzhľad, že človek by naň najradšej okamžite nasadol a vydal sa na jazdu po zlých cestách.

+ Čítaj viac
Kevil's Speed Shop.
Úpravcovia z dielne Kevil’s Speed Shop sa nechali ovládnuť svojou vášňou a nadšením pre R nineT a vytvorili svoju vlastnú verziu. Ich téma: 'Rat Rod'.
+ Čítaj viac
Prejsť na internetovú stránku external-link-arrow-slim
VTR Customs.

Na základe modelu R nineT skonštruovať najnižšiu, najmenšiu a najužšiu motorku v štýle "café racer" s pneumatikou typu "fat tyre" – to bolo cieľ, ktorý si dala švajčiarska dielňa na úpravu motoriek VTR Customs. Majiteľ Daniel Weidmann a jeho tím chceli vytvoriť "low fat" motorku – stroj, ktorý by vyjadroval trend "coffee to go" a zároveň zjednocoval štýl "Board Tracker". Každý detail je dôkazom čistej ručnej práce: podľa štýlu motoriek zo 70-tych rokov bola zmenšená nádrž, zúžené sedadlo a skrátený rám. Indikátor stavu paliva v nádrži bol vyrobený na zákazku, podobne ako hliníková zadná časť a kapotáž kokpitu. O poriadny zvuk sa stará špeciálne výfukové potrubie 2-v-1 s koncovkou MotoGP od Akrapovič.

+ Čítaj viac
46Works.

Najväčšou výzvou pre Sira Nakajimu bolo skonštruovanie ručne vyrobeného hliníkového šasi. Pre niekoho, kto sa zvyčajne zaoberá technickými vylepšeniami, išlo o úplne novú skúsenosť. Výsledok je odrazom jeho skutočnej vášne. Pritom sa v plnej miere zameral na hlavné vlastnosti, ktoré jeho boxer ponúka: nízka hmotnosť, rýchlosť a ovládateľnosť. Jeho prestavba je približne o 30 kíl ľahšia ako pôvodná verzia a zahŕňa disky v klasickom štýle MotoGP.

+ Čítaj viac
Brat Style.

Nie náhodou je Go Takamine jedným z najvplyvnejších úpravcov motoriek na svete. Nikto nedokáže dodať motorkám takú ľahkosť a vzhľad pripomínajúci staré časy tak ako on. Najlepším príkladom je asi stroj Cyclone vyrobený jeho rukami. So svojím štíhlym a ľahkým dizajnom predstavuje táto motorka dokonalú rovnováhu medzi minulosťou a budúcnosťou.

+ Čítaj viac
Cherry's Company.
Pohľad do budúcnosti na to, ako by mohli motorky BMW vyzerať o 10 rokov - to bolo cieľom projektu Kaichiroha Kurosua. Výsledkom je Highway Fighter - stroj, ktorý vyzerá, ako by práve prišla z natáčania filmu o Batmanovi. Táto krása na dvoch kolesách je postavená na ručne vyrobenom hliníkovom ráme, ktorý harmonicky kombinuje všetky komponenty. Kaichiroh Kurosu prekvapujúco hľadal inšpiráciu v minulosti značky BMW Motorrad a našiel ju v legendárnom stroji BMW R 7 z roku 1934.
+ Čítaj viac
Prejsť na internetovú stránku external-link-arrow-slim
Unique Custom Cycles.

Jedlo, spánok, tvorba, zopakovanie. Jedlo, spánok, tvorba, zopakovanie ... Toto bola počas piatich týždňov pre Ronnu Noréna a Gordona Rotha z UCC pevná každodenná rutina. Títo dvaja Švédi totiž chceli svojou osobnou interpretáciou modelu BMW R nineT urobiť dojem nielen na nás, ale aj na porotu na podujatí Custom Bike Show v meste Norrtälje. Dovolíme si povedať, že vďaka tomuto enormnému časovému tlaku vznikol naozajstný diamant medzi upravenými boxermi.

+ Čítaj viac
Urban Motor.

Track Grinder je celosvetovou prvou úpravou modelu R nineT a okamžite veľmi vysoko nastavuje latku pre prestavby tohto boxera: s neskutočnou pozornosťou venovanou detailom, odvážnymi farbami a dlhým zoznamom individuálnych a ručne vyrobených dielov stelesňuje táto úprava typický "crossover" štýl dielne URBAN MOTOR.

+ Čítaj viac
El Solitario.

"Výkonná, bezmedzná, surová, obhorená, nemilosrdná ... Táto motorka je diabolský stroj" – túto úpravu R nineT možno len ťažko opísať presnejšie, ako to urobil David Borra z dielne EL SOLITARIO. Niekoľko stoviek metrov výstuží z nehrdzavejúcej ocele a viac ako 700 pracovných hodín premenili nový klasický boxer na niečo, čo pripomína zmutovanú verziu motorky na dlhé trate z 80-tych rokov. Toto excentrické monštrum bolo po prvýkrát predstavené verejnosti na podujatí "The ONE Motorcycle Show" a – podobne ako všetky úpravy od EL SOLITARIO – okamžite polarizovalo masy.

+ Čítaj viac
Koncept. Experiment. Vzor.
Motorka BMW R 90 S bola skutočnou ikonou. Na tú dobu priekopnícky jazdný výkon sa stretol s progresívnym dizajnom. Tento klasický boxer oslávil v roku 2013 svoje 40. narodeniny a pri súčasnej oslave 90. narodenín BMW Motorrad vznikla v spolupráci s Roland Sands Design jedinečná motorka, ktorá vzdáva poctu zlatej motocyklovej ére: Concept Ninety.
+ Čítaj viac
Zistiť viac external-link-arrow-slim

Vylúčenie zodpovednosti

Zobrazené vozidlá môžu byť zmenené a vybavené príslušenstvom tretích strán a/alebo vlastnými dielmi, ktoré spoločnosť BMW nevyrobila, neotestovala ani ich nedistribuuje. Za úpravy (vrátane montáže, vlastností a použitia zobrazeného príslušenstva) nepreberá spoločnosť BMW žiadnu záruku. POZOR: Úpravou sériových vozidiel (vrátane montáže a použitia cudzích a vlastných dielov) možno negatívne ovplyvniť jazdné vlastnosti! Vedenie našich vozidiel v upravenom stave sa vykonáva na vlastné nebezpečenstvo.

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner