„Nech už robím čokoľvek, musí ma to tešiť.“

Rozhovor s klasickou pretekárkou a fanúšičkou motokrosových motoriek Joy Lewis.

Prečo nasledovať dav, keď oveľa viac zábavy nájdeš mimo hlavného prúdu? Joy Lewis si zo svojho krstného mena urobila poslanie. Rozhovor s veselou osobou, ktorá sa neprispôsobuje, ale žije svoj život po svojom.

Joy, čo ťa tak fascinuje na motocykloch?
Vždy som bola zaťažená na motorky. Otec mi zvykol rozprávať o tom, ako pretekal na rely v púšti. Keď som mala dvanásť rokov, starý otec ma naučil jazdiť na jeho Honde a to ma okamžite dostalo. Pre mňa je jazda na motorke vzrušujúci zážitok, dobrodružstvo a plné sústredenie na jazdu všetkými zmyslami. Okrem toho na každom výlete rada zbieram nové zážitky.
Bola si na podujatí „Babes Ride Out“. O čo vlastne ide?
„Babes Ride Out“ je podujatie, na ktorom sa motorkári stretnú uprostred púšte. Je to úžasná príležitosť pre ženy, aby sa podelili o svoju vášeň pre motocykle – bez ohľadu na to, či sú nováčikovia alebo skúsené jazdkyne, mladé alebo staré.
Napriek tomu však na motorkách stále nejazdí až tak veľa žien, alebo sa mýlim?
Doteraz tvoria ženy asi 14 percent všetkých motorkárov a s príchodom každého menšieho a ľahšieho motocykla na trh ich počet pribúda. Nemám rada neustále diskusie o rozdieloch v jazdných štýloch mužov a žien. Každý deň jazdím s chalanmi aj proti nim na pretekoch. V mnohých prípadoch žijem tento životný štýl dokonca intenzívnejšie ako oni!
+ Čítaj viac
Poďme kamkoľvek: Joy Lewis a R nineT Scrambler.
Ak by si si mohla vybrať, kam by si cestovala?
Práve som v štádiu usilovného plánovania. Rada by som sa vydala na Aljašku, odkiaľ pochádzam. Okrem toho by som rada strávila nejaký čas v Južnej Amerike alebo by som sa len tak túlala po Európe na motorke. Zoznam je dlhý. Je totiž veľmi veľa vecí, ktoré by som chcela objaviť – ideálne na motocykli a s ľudmi, ktorí zdieľajú moju vášeň pre všetko na dvoch kolesách. Ani si neviem predstaviť výlet bez motocykla.
Ako vyzerá dokonalý deň s motorkou R nineT Scrambler?
Vstanem skoro ráno, na motorku naložím zopár kusov oblečenia, veci na spanie a náradie na kempovanie a vyrazím – nemám pevne určený cieľ, ale zato všetok čas na svete. Milujem spontánne výlety a objavovanie najlepších trás podľa odporúčaní miestnych obyvateľov. S motorkou ako R nineT Scrambler sa bez problémov dostanem kamkoľvek.
+ Čítaj viac
R nineT Scrambler je synonymom slobody, nekonvenčnosti a nespútaného životného štýlu. Vyhovuje ti to?
Uau, to je hlboká otázka. Moja rodina mi nikdy nehovorila, čo by dievčatá a chlapci mali alebo nemali robiť. Preto som nikdy nemala pocit, že niečo nesmiem. Nezávislosť bola pre mňa vždy dôležitá. A rodina ma v tom vždy podporovala. Volám sa „Joy“, čo znamená radosť, a preto je asi zrejmé, že nie som dieťa smútku. Preto si dávam pozor na to, aby som všetko robila s radosťou.
Máš životné heslo?
Dnes je deň s veľkým D. Alebo: Život je krátky, zjedz najprv dezert. Myslím si, že obidva výroky znamenajú to isté.
Dokonči vetu: Jazda na motorke pre mňa znamená ...
Život.
+ Čítaj viac
Keď sedím na motorke, je to kombinácia vzrušenia, strachu a radosti. V skutočnosti ide práve o tento pocit – pocit lásky. “

Joy Lewis

Úprimný. Divoký. Vzduchom chladený.

Pocíťte vietor, nakloňte sa do každého rohu a zažite slobodu na každom metri, ktorý prejazdíte – BMW R nineT Scrambler vám umožní byť tým, kým ste. Robustný, nekonvenčný a proti zavedeným normám. Zvedie vás kam chcete. Vyrobený pre každého, kto chce čistý, minimalistický a pravidlá lámajúci motocykel.

Aký je R nine T Scrambler

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner