Pretekanie s radosťou.

R nineT Racer v Japonsku.

Pretekanie nie je vždy len vecou rýchlosti a výkonu. Ide aj o zábavu a štýl, priateľstvo a slobodu. Japonskí pretekári na klasických motorkách oslavujú presne tohto pretekárskeho ducha. V metropole Tokio sa Joy Lewis spoznáva s úpravcom motocyklov Daisukom Mukasom a jeho klubom Curry Speed Club. Na svojom R nineT Racer jazdí naprieč veľkomestom a mieri na opustené horské cesty neďaleko hory Fudži a na preteky klasických motocyklov na okruhu Fudži.  

Japonsko je veľmi seriózne prostredie pre preteky klasických motocyklov. Daisuke založil klub Curry Speed Club pred desiatimi rokmi a spolu s priateľmi žije vášňou pre klasické motocykle. “

Joy Lewis

Jazda Tokiom s Joy Lewis.

Jazda Tokiom s Joy Lewis.

Tokio sa právom pýši titulom tajného hlavného mesta sveta. Toto veľkomesto ponúka oveľa viac než len chrámy a tamagoči. Milovníčka klasických motocyklov Joy Lewis vyráža na cesty v Japonsku na svojej motorke R nineT Racer. Na svojej ceste stretáva nápadne osvetlené mrakodrapy, diaľnice prechádzajúce mestom a úzke uličky. Objavuje pritom atrakcie tejto metropoly, ktorá žije životným štýlom, a spoznáva vychýrených tokijských úpravcov a pretekárov na klasických motocykloch.  

+ Čítaj viac

Svet klasických motoriek Daisuka Mukasa.

Svet klasických motoriek Daisuka Mukasa.

Dielňa na úpravu motoriek Animal Boat je nebom pre nadšencov klasiky. Japonský úpravca motocyklov Daisuke Mukasa v nej zachraňuje klasické motocykle pred vyhynutím – a spolu s klubom Curry Speed Club ich dostáva naspäť na pretekársku trať.  

+ Čítaj viac

Štýl sedemdesiatych rokov sa vracia na pretekársku trať.

R nineT Racer oživuje začiatky supermotoriek. Model BMW R 90 S a jeho pôsobivé výkony na dráhe Daytona a na Ostrove Man v roku 1976 sú nezabudnuteľné. Pri spomienke na pretekársku scénu sedemdesiatych rokov nám ihneď napadne Japonsko, kde bol vynájdený moderný motocykel a kde sa práve odohráva pôsobivé znovuzrodenie.

Prečítaj si viac
spinner