PROJEKT R9T JAPONSKO.

Nová kapitola v oblasti úpravy motocyklov.

Protagonisti: štyria japonskí úpravcovia, všetci celosvetovo uznávaní majstri vo svojom odbore. Príbeh: Každý z nich dostal model BMW R nine T. A úplne voľnú ruku pri úprave motocykla podľa svojich predstáv. Spoločnými koreňmi, ktoré zdieľali, boli rôzne vplyvy živej japonskej scény úpravcov.

K tomu sa pridali prístup bez kompromisov, individualita a posadnutosť detailmi. Tak vznikli extrémne jedinečné motocykle - každý z nich s jasným podpisom svojho autora. Výsledky ďaleko predčili očakávania. Motocykle v podstate predstavujú novú kapitolu v histórii úprav motocyklov.

Štyria úpravcovia – jedna misia

Imidž starého textu
Imidž starého textu
Imidž starého textu
Imidž starého textu
Imidž starého textu
Imidž starého textu
Imidž starého textu
Imidž starého textu

Shiro Nakajima.

Shiro Nakajima.

Shiroh Nakajima založil dielňu na úpravu motocyklov Ritmo-Sereno v roku 2001. Stal sa známym pre svoj upravený motocykel BMW "Cafe Racer". Teraz pracuje vo svojom novom štúdiu 46Works v japonskom Yatsugatake. Špecializuje sa na výrobu a servis upravených motocyklov. Okrem toho začal aj s výrobou klasických dielov pre automobily a plánuje tiež vyrábať originálne čalúnenia. Pred založením svojej vlastnej dielne bol Shiroh autorom a vydavateľom automobilových časopisov a profesionálnym hudobníkom.

+ Čítaj viac

Hideya Togashi.

Hideya Togashi.

Hideya Togashi získal na Yokohama Hot Rod Custom Show (HRCS) v rokoch 2006 a 2007 ocenenie Best Of Show Motorcycle Award. Jeho dizajny boli predstavené na výstavách upravených motocyklov v Európe a vďaka ním si v tomto odvetví získal reputáciu. Osobitný dôraz kladie na výkon a dizajn svojich motocyklov. Výsledné motocykle sú nenápadné a strohé. Ponúka aj dizajny, ktoré sú založené na novších sportster modeloch. Je presvedčený, že výkon by sa mal vždy premeniť na ešte väčší pôžitok z jazdy. A práve zvyšovanie pôžitku z jazdy je misiou dielne Hide Motorcycle od jej otvorenia v roku 2003.

+ Čítaj viac

Go Takamine.

Go Takamine.

Motocykle ako Harley Davidson, Triumph, Yamaha SR, XS a Kawasaki W650 stierali hranice a zjednocovali generácie. Motocykle typu chopper, bobber, tracker a vintage MX majú úplne rozdielne dizajny. Nezameniteľný cit pre cestu je jedným z charakteristickým znakov dielne Brat Style už od jej otvorenia v roku 1998. Dielňa sa najnovšie zameriava na výrobu retro motocyklov MX založených na modeli Yamaha SR. Go Takamine vyrába v dielni Brat Style širokú paletu originálnych dielov a upravených motocyklov. Zúčastňuje sa aj na pretekoch Twinshock MX.

+ Čítaj viac

Kaichiroh Kurosu.

Kaichiroh Kurosu.

Kaichiroh Kurosu získal na Yokohama Hot Rod Custom Show (HRCS) v rokoch 2012 a 2013 ocenenie Best Of Show Motorcycle Award. Na HRCS sa zúčasťňuje viac ako 650 súťažiacich z celého sveta. Ide o celosvetovo najvýznamnejšiu výstavu upravených a štandardných motocyklov, koncepčného dizajnu a prvotriedneho kreatívneho inžinierstva. Dvojnásobné víťazstvo dokazuje, že Kaichiroh Kurosu patrí vo fachu k tým najlepším. Svoju dielňu založil v roku 2000. Zameranie na detaily pri práci je pre neho tou najvyššou prioritou. Dôkazom sú nádherné krivky a hrany na dieloch, ktoré starostlivo vyrobil. Ich spojením vznikajú motocykle s veľmi unikátnou krásou.

+ Čítaj viac

Štyria úpravcovia – štyri filozofie

Štyria úpravcovia – nekonečný údiv.

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner