PROJEKT R9T JAPONSKO.

Nová kapitola v oblasti úpravy motocyklov.

Protagonisti: štyria japonskí úpravcovia, všetci celosvetovo uznávaní majstri vo svojom odbore. Príbeh: Každý z nich dostal model BMW R nine T. A úplne voľnú ruku pri úprave motocykla podľa svojich predstáv. Spoločnými koreňmi, ktoré zdieľali, boli rôzne vplyvy živej japonskej scény úpravcov.

K tomu sa pridali prístup bez kompromisov, individualita a posadnutosť detailmi. Tak vznikli extrémne jedinečné motocykle - každý z nich s jasným podpisom svojho autora. Výsledky ďaleko predčili očakávania. Motocykle v podstate predstavujú novú kapitolu v histórii úprav motocyklov.

Štyria úpravcovia – jedna misia

Shiro Nakajima.

Shiro Nakajima.

Shiroh Nakajima založil dielňu na úpravu motocyklov Ritmo-Sereno v roku 2001. Stal sa známym pre svoj upravený motocykel BMW "Cafe Racer". Teraz pracuje vo svojom novom štúdiu 46Works v japonskom Yatsugatake. Špecializuje sa na výrobu a servis upravených motocyklov. Okrem toho začal aj s výrobou klasických dielov pre automobily a plánuje tiež vyrábať originálne čalúnenia. Pred založením svojej vlastnej dielne bol Shiroh autorom a vydavateľom automobilových časopisov a profesionálnym hudobníkom.

+ Čítaj viac

Hideya Togashi.

Hideya Togashi.

Hideya Togashi získal na Yokohama Hot Rod Custom Show (HRCS) v rokoch 2006 a 2007 ocenenie Best Of Show Motorcycle Award. Jeho dizajny boli predstavené na výstavách upravených motocyklov v Európe a vďaka ním si v tomto odvetví získal reputáciu. Osobitný dôraz kladie na výkon a dizajn svojich motocyklov. Výsledné motocykle sú nenápadné a strohé. Ponúka aj dizajny, ktoré sú založené na novších sportster modeloch. Je presvedčený, že výkon by sa mal vždy premeniť na ešte väčší pôžitok z jazdy. A práve zvyšovanie pôžitku z jazdy je misiou dielne Hide Motorcycle od jej otvorenia v roku 2003.

+ Čítaj viac

Go Takamine.

Go Takamine.

Motocykle ako Harley Davidson, Triumph, Yamaha SR, XS a Kawasaki W650 stierali hranice a zjednocovali generácie. Motocykle typu chopper, bobber, tracker a vintage MX majú úplne rozdielne dizajny. Nezameniteľný cit pre cestu je jedným z charakteristickým znakov dielne Brat Style už od jej otvorenia v roku 1998. Dielňa sa najnovšie zameriava na výrobu retro motocyklov MX založených na modeli Yamaha SR. Go Takamine vyrába v dielni Brat Style širokú paletu originálnych dielov a upravených motocyklov. Zúčastňuje sa aj na pretekoch Twinshock MX.

+ Čítaj viac

Kaichiroh Kurosu.

Kaichiroh Kurosu.

Kaichiroh Kurosu získal na Yokohama Hot Rod Custom Show (HRCS) v rokoch 2012 a 2013 ocenenie Best Of Show Motorcycle Award. Na HRCS sa zúčasťňuje viac ako 650 súťažiacich z celého sveta. Ide o celosvetovo najvýznamnejšiu výstavu upravených a štandardných motocyklov, koncepčného dizajnu a prvotriedneho kreatívneho inžinierstva. Dvojnásobné víťazstvo dokazuje, že Kaichiroh Kurosu patrí vo fachu k tým najlepším. Svoju dielňu založil v roku 2000. Zameranie na detaily pri práci je pre neho tou najvyššou prioritou. Dôkazom sú nádherné krivky a hrany na dieloch, ktoré starostlivo vyrobil. Ich spojením vznikajú motocykle s veľmi unikátnou krásou.

+ Čítaj viac

Štyria úpravcovia – štyri filozofie

Štyria úpravcovia – nekonečný údiv.

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.
Vhodné motocykle.
spinner