Duša šprintu

Vibrujúca 1/8 míľa.

Keď sa stretne medzinárodná scéna, ide hlavne o inšpiratívne motocykle – a o zrýchlenie z nuly na šesťdesiat. Víťazstvo je druhým duchom šprintu, naprostá zábava na 1/8 míli.

Duša šprintu je rovnováhou medzi zábavou a rýchlosťou. Na trati dragstrip nemusíte hľadať rovnováhu. Nájde si vás. “

Kengo Kimura

Heiwa motocykel

Sotva sa počujete premýšľať na historickej dráhe Solitude v Glemseck 101. Čím sú motorky hlučnejšie, tým ostrejšie sú oči pretekárov a divákov. Samota? Dnes nie. Čistá pretekárska atmosféra vzniká na mieste, kde sa tiahne kopec až k švábskemu hradu, sa od roku 1093 konajú preteky „Solitude“. O niečo neskôr sa trať stala známou ako okruh aj pre preteky Formuly 1 – až kým sa v roku 1965 nevymazali Solitude z pretekárskeho kalendára.

+ Čítaj viac

Už dvanásť rokov sa v nemeckom meste Leonberg opäť motoristické športy stali stálicou. S jedným rozdielom: dnes sa tu konajú preteky Drag Racing. Amatérsky šrobovák proti slávnemu kustomizérovi, nedeľný jazdec proti pretekárskej legende. Kengo Kimura z Heiwa Motorcycle priletel na svojom klenote založenom na R nineT Scrambler priamo z Japonska. Preteká na dráhe rovnakým spôsobom ako majstri sveta Freddie Spencer a Kevin Schwantz, či súčasní pretekári ako Nate Kern. Adrenalín neustále preteká cez žily. Duša šprintu

+ Čítaj viac

Duch jednoduchého jazdca zo šesťdesiatych rokov je všadeprítomný na Glemseck 101. Kožená bunda namiesto Gore-Tex. Otvorená prilba namiesto plného priezoru. Žiadny priestor pre konformitu. Tradícia a trend sa skombinujú do vzpriamenej dedičskej zmesi bez kompromisov. Kto chce byť rozumný, keď môže byť divoký? Preto Scrambler Haydena Robertsa vyzerá ako športové auto zo sedemdesiatych rokov a pán Krautmotors Rolf Reick oslavuje svojho tátoša „E-LisaBad“. Elektrický dragster prekvapuje, uvádza do rozpakov, udivuje – a rozosmieva ľudia svojím tichým vyhorením. Pozitívne vibrácie sú na prvom mieste. To je duša šprintu.

+ Čítaj viac

Palivová duša na trati

Palivová duša na trati

Je to len boxer: kustomizéri ako Kengo Kimura, Hayden Roberts alebo Jens vom Brauck interpretovali moderné štvorvalcové motory kreatívnym spôsobom a poslali ich na preteky. Palivová duša doplnila palivo.  

+ Čítaj viac

Na móle.

Na móle.

Ručne riedený hliník, uhlíkové prvky, Art déco: zoznámte sa s créme de la créme zo scény kustomizovaných motoriek na pretekoch Essenza Sprint. Ikonické osobnosti nie je možné predstaví inak. Čistá biela elegancia alebo čierna sila - koniec koncov esencia motocykla je kľúčom.  

+ Čítaj viac

Cestujúci cirkus.

Cestujúci cirkus.

Keď Sultans of Sprint vyrazia na traťovú dráhu, veci sa idú zblázniť. Iniciátor Seb „Lucky Cat“ Lorentz zhromaždil európskych motocyklových šialencov, aby rozprúdili zábavu a rýchlosť. Pozor! Nízkotlakové dragstery.  

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner