Rozdaj si to s mestom.

Na G 310 R cez São Paulo.

Výzvy v mestách sú na celom svete rovnaké: červená na semaforoch, preplnené metro a dlhé zápchy, v ktorých sa slimačím tempom posúvaš po centimetroch. Žiadny problém pre G 310 R. Táto motorka zmení tvoje každodenné dochádzanie do práce na pohodovú jazdu a ukáže ti mesto z novej perspektívy.

Kaskadérsky jazdec Chris Northover prechádza na G 310 R cez São Paulo počas bláznivej večernej dopravnej špičky. Cez trmu-vrmu veľkomesta sa na motorke prediera s ľahkosťou a obratnosťou. Po rýchlo sa meniacich zákrutách opúšťa mesto a pokračuje ďalej, aby znovu zadefinoval jeho hranice. Chris na novom BMW Roadster demonštruje, že 313 kubických centimetrov je len číslo a reálny výkon sa meria na ceste.

Jazda na motorke pre mňa znamená široký úsmev a čistú radosť. “

Chris Northover

Jazda na longboarde a jazda na motorke.

Jazda na longboarde a jazda na motorke.

Jazda na motorke a jazda na longboarde predstavujú spôsob života – spája ich spoločná radosť z jazdy. Chris, už odmalička motocyklový nadšenec, a Guto Negao, majster sveta v zjazde na longboarde, sa zišli s kamarátmi, aby si strhujúco zajazdili na cestách v okolí São Paula. Mestské ulice vymenili za vzrušujúce zákruty vedúce z kopca. Nasleduj tvar cesty.

+ Čítaj viac

V mestskej džungli

Chris Northover pricestoval do São Paula, aby sa stretol s Gutom Negãom, zajazdil si na novej G 310 R a dobre sa zabavil. Mesto a najmä jeho ľudia ho očarili. Všetci sú uvoľnení aj napriek tamojšiemu zhonu a množstvu ľudí. Guto žije v São Paule a je súčasťou brazílskej longboardingovej scény. Cez víkendy ho často môžete nájsť v južnej Brazílii – samozrejme na jeho longboarde. Chris a Guto sa spoločne vydali naprieč veľkou metropolou. São Paulo predstavuje dopravný uzol štátu São Paulo. Po cestách tohto mesta sa každý deň pohybuje až 11,9 milióna ľudí. “Paulistanos”, ako sa obyvatelia São Paula nazývajú, sú multikultúrni. V tomto veľkomeste možno hojne cítiť portugalské, talianske, nemecké, libanonské a japonské vplyvy.
Na ceste do kopcov prechádzajú cez most Estaiada Octávio Frias de Oliveira, ktorý je jednou z najväčších pamätihodností mesta. Tento zavesený most sa rozprestiera nad riekou Pinheiros. S dĺžkou 1 600 metrov a výškou 138 metrov je most najmä v noci impozantnou turistickou atrakciou a oplatí sa spraviť si k nemu výlet na motorke. Prechádzajú most a smerujú von z mesta. To pravé dobrodružstvo sa začína, keď Guto naskočí na svoj longboard a naberie rýchlosť. Spoločne si užívajú kopce, jazdu a uvoľnenú atmosféru Brazílie. Pri pohľade na mesto je jasná jedna vec: tento výlet bol len začiatok.
+ Čítaj viac

Interview s Chrisom Northoverom

"Som nemilosrdný nadšenec."

Interview s kaskadérskym jazdcom a autorom Chrisom Northoverom.

Zisti viac

Intenzívna radosť z jazdy

BMW G 310 R.

Agilný balík sily je základom pre radosť z jazdy. Táto motorka bola skonštruovaná pre pulzujúce mestá a pre všetkých, ktorí jednoducho milujú jazdu na motorke. Je obratná, ľahko sa ovláda a súčasne má športový charakter. Či už ste veľký alebo malý jazdec – každý typ jazdca sa na BMW G 310 R okamžite cíti ako ryba vo vode!

O motorke G 310 R

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner