"Som nemilosrdný nadšenec."

Interview s kaskadérskym jazdcom a autorom Chrisom Northoverom.

Chris Northover je stelesnením vášnivého motorkára. Ako kaskadérsky jazdec, inštruktor, novinár a vyštudovaný opravár motocyklov trávi takmer všetko svoj voľný čas na dvoch kolesách. Známym sa stal vďaka videu 'Storm the embassy', ktoré vlastne začalo len ako zábava medzi priateľmi. V interview odhaľuje, ako vzniklo video, prečo už nemá žiadny voľný čas, čo si myslí o G 310 R a čo to má všetko spoločné s longboardingom.

Park 'n' Ride Challenge

Chris Northover je dokonalým jazdcom pre Park ‘n’ Ride Challenge. Perfektne pozná G 310 R a v otázke radosti z jazdy ho nikto neprekoná, pretože na dvoch kolesách sa cíti ako ryba vo vode. Ako kaskadérsky jazdec je vždy šťastný, keď môže zažiť trochu akcie. A tak sme pred Chrisa postavili novú výzvu. Spoločnosť mu robia G 310 R a jeho kamarát Guto. Tu si môžeš pozrieť, čo Chris, G 310 R a Guto zažili, ako si poradili s výzvou a koho stretli.

+ Čítaj viac

Veľa ľudí ťa pozná z tvojho videa "Storm the embassy". Ako si prišiel na tento bláznivý nápad?

Video v podstate nebolo plánované ako nejaká veľká vec. Môj dobrý priateľ, s ktorým som už natočil niekoľko filmov, mi povedal, že má prístup k prázdnej budove. Potom prišla firma, ktorá nám poskytla motorky na testovanie – všetko dokonale klaplo. Natáčali sme štyri dni a pri vymýšľaní nových kúskov sme si naozaj užívali. Vlastne som si ani nebol istý, či to všetko dokážem. Ale môj kamoš má stále motivoval a to udržiavalo moje zanietenie. Nikdy sme si nemysleli, že video si pozrú viac ako štyri milióny ľudí.

+ Čítaj viac
Ako si sa dostal k jazdeniu na motorke?
Nebolo to nejaké rozhodnutie, ktoré by som urobil. Jednoducho som bol už odmalička fascinovaný motorkami. Môj otec pretekal na autách a motorkách. Môj mladší brat sa takisto stal pretekárom a teraz sa zúčastňuje na pretekoch áut. Takže bolo logické, že skončím pri motorkách. Na motorkách si to oveľa viac užívam. Poskytujú mi pocit slobody. Na motorke zažívaš veci oveľa bezprostrednejšie a osobnejšie ako v aute. Užívam si oboje, ale jazda na motorke pre mňa znamená viac slobody. Som nemilosrdný nadšenec. Je jedno, čomu čelím - nikdy sa toho neviem nasýtiť. Najmä pokiaľ ide o motorky alebo skateboardy.
Ako sa ti podarilo spraviť z jazdenia na motorke tvoje povolanie?
Ako dieťa som sníval o tom, že raz budem majstrom sveta. V záhrade sme často organizovali malé preteky. Keď som nemohol jazdiť na motorke, tak som šliapal do pedálov na horskom bicykli. A čím som bol starší, tým viac som chcel pretekať. Mojim najväčším želaním bol život plný jazdenia na motorke. Pôvodne som si myslel, že pre dosiahnutie tohto cieľa sa budem musieť stať profesionálnym pretekárom. Neskôr som si uvedomil, že existuje mnoho spôsobov, ako jazdiť na motorke, zabávať sa a pritom zarábať – a to je teraz moja práca.
+ Čítaj viac
Vždy som chcel, aby sa môj život točil okolo motoriek. “

Chris Northover

Motorka G 310 R bola navrhnutá tak, aby svojím vzhľadom pripomínala Motorsport. Na dvojitom R si už pretekal. Vidíš nejaký vplyv na G 310 R?
G 310 R bola jednoznačne ovplyvnená motoristickým športom. Už podľa karosérie je jasne vidieť, že nejde o žiadnu nudnú motorku na každodenné dochádzanie do práce. Má športový vzhľad, ktorý pripomína jej staršie sestry S 1000 R a S 1000 RR. Jazda je športová a farby BMW Motorsport pekne stelesňujú toto posolstvo. V São Paule, kde každý jazdí na motorke, G 310 R skutočne vyniká. Popri všetkými motorkami na dochádzanie do práce a mestskými motorkami – a potom G 310 R. Bum! V centre toho všetkého, s touto pretekárskou kapotážou a dynamickou zadnou časťou.
Spĺňa táto motorka tvoje očakávania?
Jazdiť na G 310 R bolo veľmi zábavné. Najprv som určitý čas strávil v štúdiu a len tak som na nej sedel – bolo to niečo ako upútavka. Prísť však teraz do Brazílie, jazdiť dole z kopcov, len tak sa voziť a predierať sa cez premávku je naozaj neopísateľný pocit. Je to fakt skvelá motorka, ktorú si musíš vyskúšať. Je ľahká, ale jej podvozok akoby patril k veľkému stroju. Ľahko sa ovláda a v zákrutách sa na ňu môžete spoľahnúť. Počas natáčania v Brazílii som si na tejto motorke najviac užíval práve jazdy do kopcov. Len tak pre radosť. G 310 R jednoznačne prináša pocit BMW. Hoci je menšia, tak stále viem, že sedím na skutočnom BMW. Motorke nechýba vysoká kvalita, je dobre premyslená a radosť z jazdy na nej je ešte intenzívnejšia.
Si autor a píšeš pre časopisy. Ako by si jednou vetou opísal G 310 R?
Nízka hmotnosť a intenzívna radosť z jazdy. Toto ale nebola veta, mal by som to zvládnuť lepšie. G 310 R je dokonalou motorkou pre každého jazdca, ktorý chce zažiť pocit BMW Motorrad. Ľahká radosť z jazdy na kvalitnej motorke určenej pre každodenné používanie.
Čo majú spoločné jazda na motorke a jazda na longboarde?
Celkom dosť. Spôsob rezania zákrut a pocit asfaltu pod tebou. A keď spravíš chybu, priamo pocítiš asfalt. Ide o podobný šport a podobný pocit. Stále sa trochu venujem aj skateboardingu. Keď som bol mladší, tak som si ho naplno užíval. Ale napokon som kompletne prešiel k motorkám. Skateboarding je teraz pre mňa už len hobby.
+ Čítaj viac

Chris o G 310 R.

Chris o G 310 R.

Už pri fotení bolo Chrisovi jasné, že s G 310 R to bude veľká zábava. Potom si mohol G 310 R po prvýkrát vyskúšať v São Paule. Okamžite bol očarený tým, ako ľahko sa táto motorka ovláda. Takisto bol ohromený faktom, že jazda na tomto stroji evokuje pocit z jazdy na väčšom stroji od BMW. Jeho záver: G 310 R je dokonalou motorkou pre každého jazdca, ktorý chce zažiť pocit BMW Motorrad. Intenzívna radosť z jazdy so skutočným strojom od BMW, na ktorom môžeš jazdiť každý deň.

+ Čítaj viac

Rozdaj si to s mestom.

Na G 310 R cez São Paulo.

Zisti viac

Intenzívna radosť z jazdy

BMW G 310 R.

Agilný balík sily je základom pre radosť z jazdy. Táto motorka bola skonštruovaná pre pulzujúce mestá a pre všetkých, ktorí jednoducho milujú jazdu na motorke. Je obratná, ľahko sa ovláda a súčasne má športový charakter. Či už ste veľký alebo malý jazdec – každý typ jazdca sa na BMW G 310 R okamžite cíti ako ryba vo vode!

O motorke G 310 R

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner