Nápadne iná.

BMW Concept Stunt G 310.

Je hlučná a priťahuje pozornosť – nová koncepčná štúdia kaskadérskej motorky od BMW Motorrad. Jednovalcový roadster s jedinečným dizajnom kaskadérskej motorky. Stačí jeden pohľad a hneď je jasné, koľko radosti z jazdy táto koncepčná motorka ponúka.

BMW Concept Stunt G 310.
BMW Concept Stunt G 310.
BMW Concept Stunt G 310.
BMW Concept Stunt G 310.
BMW Concept Stunt G 310.
BMW Concept Stunt G 310.
BMW Concept Stunt G 310.
BMW Concept Stunt G 310.
Farebná schéma kombinuje farby BMW Motorsport - bielu, červenú a modrú - s modernou interpretáciou farieb brazílskej vlajky. Krikľavé akcenty v neónovo žltej a zelenej farbe zdôrazňujú výnimočne dynamický dizajn a spôsobujú, že BMW Concept Stunt G 310 nemožno v žiadnej situácii prehliadnuť.
Rovnako tak je nemožné ju nepočuť. Ako to už pri kaskadérskych motorkách býva, krátky výfuk vytvára agresívny a rachotivý zvuk.
+ Čítaj viac

Stvorená pre kaskadérske kúsky.

Dizajn BMW Concept Stunt G 310 vychádza z DNA modelu S 1000 R – silného a výkonného roadstera. Inovatívny koncept novo vyvinutého jednovalcového motora umožňuje veľmi kompaktné a agilné proporcie. Preto, aby pôsobivým kaskadérskym kúskom nič nestálo v ceste, nenájdete na tejto motorke žiadne zrkadlá, svetlá, stupačky pre spolujazdca alebo držiak pre značku.
Namiesto toho sa tu nachádzajú mnohé kaskadérske úpravy: stupačky na prednej náprave a v blízkosti sedadla, špeciálna hliníková kaskadérska zadná časť vyvinutá firmou BMW Motorrad s takzvaným otvorom v sedadle, ktorá ponúka bezpečnú oporu pre nohy kaskadéra a umožňuje predvádzať dych vyrážajúce kaskadérske kúsky.
+ Čítaj viac
BMW Concept Stunt G 310 je skutočným magnetom pre oči. Všetko na tejto motorke priam vyzýva k popretiu zákonov gravitácie. “

Edgar Heinrich, šéfdizajnér BMW Motorrad

Pfeifferov rukopis.

Mimochodom, na dizajne koncepčnej motorky sa nepodieľal nik iný ako štvornásobný svetový a európsky majster v kaskadérskom jazdení Chris Pfeiffer. Okrem jeho požiadaviek na funkčnú kaskadérsku motorku prispel ako profesionálny kaskadérsky jazdec k vývoju aj svojimi dlhoročnými skúsenosťami.
BMW Concept Stunt G 310 preto zahŕňa mnohé prvky z jeho vlastnej motorky a aj jeho vlastné diely, napríklad riadidlá sú rovnaké ako na jeho stroji F 800 R. Jazda na zadnom kolese v stoji a bez držania, artistické balansovanie na jednej nohe počas jazdy, dych vyrážajúce brzdné manévre na prednom kolese – BMW Concept Stunt G 310 toto všetko umožňuje. Motorka, ktorá ponúka maximálnu radosť z jazdy.
+ Čítaj viac
Viac o Chrisovi Pfeifferovi external-link-arrow-slim

Intenzívna radosť z jazdy

BMW G 310 R.

Agilný balík sily je základom pre radosť z jazdy. Táto motorka bola skonštruovaná pre pulzujúce mestá a pre všetkých, ktorí jednoducho milujú jazdu na motorke. Je obratná, ľahko sa ovláda a súčasne má športový charakter. Či už ste veľký alebo malý jazdec – každý typ jazdca sa na BMW G 310 R okamžite cíti ako ryba vo vode!

O motorke G 310 R

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner