Odhodlaná.

Majsterka v zdolávaní výziev.

Sarah Lezitová už toho dosiahla veľa, no stále vyhľadáva nové výzvy. S motorkou G 310 R sa zúčastnila na Park ‘n’ Ride Challenge, nočných pretekoch medzi motorkami a longboardmi v parkovacom dome. To znie ako zábava – a ako Sarah.

Súboj vo viacpodlažnom parkovacom dome

Sarah Lezitová so svojím tímovým partnerom Sebastianom Hertlerom.

"Zjazdové preteky v parkovacom dome medzi motorkami a longboardmi – len ťažko som si to dokázala predstaviť", spomína Sarah. Nachádza sa na najvyššom poschodí viacpodlažného parkovacieho domu. V strede mesta. Za ňou sa rysuje jeho panoráma. "Ale celá ta vec znela ako kopec zábavy a s chalanmi to jednoducho muselo byť skvelé", hovorí Sarah. "Chalanmi" myslela ďalších troch jazdcov, ktorí sa spolu s 24-ročnou Francúzkou rozhodli čeliť tejto výzve: tímového partnera Sarah, nemeckého a európskeho šampióna v zjazde na longboarde Sebastiana Hertlera; a súperiaci tím zložený z kaskadérskeho jazdca Chrisa Northovera a štvornásobného majstra sveta v longboardingu Guta Negãa.

+ Čítaj viac

Talentovaní kaskadéri a jazdci na longboarde počas Park 'n' Ride Challenge.

Schopnosti jazdcov na longboarde sú neskutočné. Tiež by som chcela vedieť jazdiť tak ako oni. Trochu sa venujem skateboardingu, no len na amatérskej úrovni". Sarah namiesto toho už od svojich trinástich rokov venuje všetok svoj čas a ambície kaskadérskemu jazdeniu. Svoje schopnosti preukázala počas Park 'n' Ride Challenge na G 310 R. "Táto motorka je ľahká a umožňuje ti robiť všetko, čo chceš. Zbožňujem, keď sa s motorkou môžem hrať". A keď Sarah povie hrať sa, myslí tým hrať sa. Zabrzdenia až do zdvihnutia zadného kolesa, jazda na zadnom kolese, pretáčania na mieste – motorku už pred samotným začiatkom výzvy dôkladne otestovala. "Tejto motorke možno veľmi ľahko veriť", potvrdila ešte pred súbojom vo viacpodlažnom parkovacom dome.

+ Čítaj viac

Koncentrovaná a uvoľnená

Zabrzdenia až do zdvihnutia zadného kolesa, jazda na zadnom kolese, pretáčania na mieste: Sarah Lezitová so svojou motorkou doslova tancuje.    

Keď sa Sarah Lezitová nachádza na motorke, tak o sedení nemôže byť ani reči. Na svojej motorke predvádza gymnastiku. Alebo tancuje. Jej štýl pripomína street dance; je neskutočne rýchly a rytmický. Jej triky sú technicky čisté a dokonalé. To neujde ani pozornosti poroty. Sarah na súťažiach presviedča na celej čiare. Na Stunt Grand Prix sa dostala do prvej desiatky. Ako jediná žena na štartovacom rošte zanechala za sebou mnohých mužských súťažiacich a pritiahla veľkú pozornosť. Odvtedy je Sarah považovaná za najlepšiu kaskadérku na svete.

+ Čítaj viac

Maximálna koncentrácia: Sarah Lezitová tesne pred štartom.

Miera koncentrácie u Sarah je vysoká rovnako ako jej uvoľnené a bezstarostné pôsobenie navonok. "Koncentrácia je kľúčovým faktorom. Pri jazde existujú len dve veci - ja a motorka", vysvetľuje. I keď sa Sarah považuje za relatívne opatrnú, pády a neúspechy sú jednoducho súčasťou kaskadérskeho jazdenia. To však pre ňu nie je dôvod na to, aby sa vzdala. Jej recept na úspech: "Snažím sa o to, aby som sa namiesto rýchleho vývoja vyvíjala postupne, krok za krokom. To je pre mňa kľúčové". Jej úspech hovorí sám za seba. "S kaskadérskym jazdením som začala preto, lebo som ho považovala za zábavné. A zábava je to aj teraz – no už na inej úrovni", dodáva so smiechom.

+ Čítaj viac
S kaskadérskym jazdením som začala preto, lebo som ho považovala za zábavné. A zábava je to aj teraz – no už na inej úrovni. “

Sarah Lezitová

Park ‘n’ Ride Challenge.

Moving to the next level with the G 310 R.

Zisti viac

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

spinner