Od učiteľa ku kaskadérskej legende.

Chris Pfeiffer a revolúcia kaskadérstva.

Skok ponad 33 ľudí.

Skok ponad 33 ľudí.

Jeho kaskadérske kúsky nezostali dlho nepovšimnuté a svoju prvú show mal v Olympiahalle v Mníchove. V roku 1996 prešiel na profesionálnu úroveň. Pfeiffer štyrikrát vyhral podujatie Erzberg Rodeo. V roku 1997 sa mu podaril dlhý skok ponad 33 ľudí ležiacich vedľa seba – bez rampy. Absolútne vzrušenie pre fanúšikov. A pre Chrisa tiež.

+ Čítaj viac

Pády a úspechy.

Pády a úspechy.

Chris Pfeiffer trénoval tvrdo a pri každej show a súťaži zo seba vydal všetko. Aj pri Guinness World Records show v roku 1999, kedy pre technickú poruchu spadol a zlomil si niekoľko kostí. Po niekoľkých operáciách a zdĺhavých rehabilitáciách konečne oslávil svoj návrat. A ešte ako: úderom na bubon otváral podujatie Erzberg Rodeo, kde sa dokázal presadiť medzi konkurenciou a napokon aj vyhral.

+ Čítaj viac

Rodinne založený.

Rodinne založený.

So svojimi kaskadérskymi kúskami precestoval Pfeiffer celý svet. I napriek jeho nespočetným cestám si však stále dokázal nájsť čas na svoju rodinu. So svojimi dcérami hrával tenis a syna učil jazdiť na štvorkolke.

+ Čítaj viac

Boj o vlastný hlas.

V 2014 dosiahol Chris Pfeiffer vrchol svojej kariéry. No i napriek tomu, že vo svojom odbore bol absolútnym expertom, zahŕňala jeho práca vždy určité zvyškové riziko. Počas tréningu spadol a utrpel zlomeninu hrtana a ďalšie zranenia na predlaktí. Výsledok: početné operácie a rečová terapia. Chris sa ocitol v boji o svoj vlastný hlas.
Nehoda ho zmenila. "Naučil som sa trochu spomaliť v tomto bláznivom a hektickom svet," hovorí 45-ročný kaskadér. Zobrazil si na určitý čas voľno. V roku 2015 sa aj so svojím strojom F 800 R vrátil na scénu a na podujatí BMW Motorrad Days predviedol nezabudnuteľnú show. Po niekoľkých ďalších vystúpeniach dospel otec rodiny k náročnému rozhodnutiu.
+ Čítaj viac
+ Čítaj viac

Zavesenie prilby na klinec.

Pfeiffer už mal toho dosť. Po 35 rokoch – 20 z toho ako profesionál – ohlásil rodák zo Schongau na Facebooku koniec svojej kariéry. Hoci jeho príspevok ohlasoval koniec kariéry, predsa len poznamenal: "Jedna vec je však istá; s intenzívnym jazdením na motorke neprestanem, pretože to je môj život – a vždy aj bol." Pretože jazdenia na F 800 R sa ešte stále nenasýtil.
+ Čítaj viac
K jeho profilu na Facebooku

Moderný univerzál.

F 800 R je pevnou súčasťou segmentu roadsterov BMW Motorrad. V športovom balíku kombinuje agilitu, každodennú praktickosť a radosť z dynamickej jazdy. A prepracovaná F 800 R je ešte o krok ďalej.

O motorke F 800 R
Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.
Vhodné motocykle.
spinner