Od učiteľa ku kaskadérskej legende.

Chris Pfeiffer a revolúcia kaskadérstva.

Pozdvihol kaskadérstvo na úplne novú úroveň: Chris Pfeiffer so svojimi dych vyrážajúcimi trikmi fascinoval publikum a je idolom pre mnohých kaskadérov, ktorí sa ho snažia napodobniť. Chris na dvoch kolesách desať rokov úspešne súťažil vo farbách BMW Motorrad – vlastne väčšinu času iba na jednom.

Všetko sa to začalo v záhrade. Tu Christian Pfeiffer preskakoval cez pne a jazdil na zadnom kolese okolo zeleninového záhonu. Prvé preteky na seba nenechali dlho čakať. Vo veku desiatich rokov sa postavil na štart svojich prvých pretekov. Keď mal 20, tak jeho policu doma zdobilo už 300 trofejí. A to ešte stále nebol profesionál. Namiesto toho študoval za učiteľa športu a biológie. Po absolvovaní prvých štátnic rýchlo zmenil svoje plány. A stal sa kaskadérom.

Skok ponad 33 ľudí.

Skok ponad 33 ľudí.

Jeho kaskadérske kúsky nezostali dlho nepovšimnuté a svoju prvú show mal v Olympiahalle v Mníchove. V roku 1996 prešiel na profesionálnu úroveň. Pfeiffer štyrikrát vyhral podujatie Erzberg Rodeo. V roku 1997 sa mu podaril dlhý skok ponad 33 ľudí ležiacich vedľa seba – bez rampy. Absolútne vzrušenie pre fanúšikov. A pre Chrisa tiež.

+ Čítaj viac

Pády a úspechy.

Pády a úspechy.

Chris Pfeiffer trénoval tvrdo a pri každej show a súťaži zo seba vydal všetko. Aj pri Guinness World Records show v roku 1999, kedy pre technickú poruchu spadol a zlomil si niekoľko kostí. Po niekoľkých operáciách a zdĺhavých rehabilitáciách konečne oslávil svoj návrat. A ešte ako: úderom na bubon otváral podujatie Erzberg Rodeo, kde sa dokázal presadiť medzi konkurenciou a napokon aj vyhral.

+ Čítaj viac

Rodinne založený.

Rodinne založený.

So svojimi kaskadérskymi kúskami precestoval Pfeiffer celý svet. I napriek jeho nespočetným cestám si však stále dokázal nájsť čas na svoju rodinu. So svojimi dcérami hrával tenis a syna učil jazdiť na štvorkolke.

+ Čítaj viac

Boj o vlastný hlas.

V 2014 dosiahol Chris Pfeiffer vrchol svojej kariéry. No i napriek tomu, že vo svojom odbore bol absolútnym expertom, zahŕňala jeho práca vždy určité zvyškové riziko. Počas tréningu spadol a utrpel zlomeninu hrtana a ďalšie zranenia na predlaktí. Výsledok: početné operácie a rečová terapia. Chris sa ocitol v boji o svoj vlastný hlas.
Nehoda ho zmenila. "Naučil som sa trochu spomaliť v tomto bláznivom a hektickom svet," hovorí 45-ročný kaskadér. Zobrazil si na určitý čas voľno. V roku 2015 sa aj so svojím strojom F 800 R vrátil na scénu a na podujatí BMW Motorrad Days predviedol nezabudnuteľnú show. Po niekoľkých ďalších vystúpeniach dospel otec rodiny k náročnému rozhodnutiu.
+ Čítaj viac
+ Čítaj viac

Zavesenie prilby na klinec.

Pfeiffer už mal toho dosť. Po 35 rokoch – 20 z toho ako profesionál – ohlásil rodák zo Schongau na Facebooku koniec svojej kariéry. Hoci jeho príspevok ohlasoval koniec kariéry, predsa len poznamenal: "Jedna vec je však istá; s intenzívnym jazdením na motorke neprestanem, pretože to je môj život – a vždy aj bol." Pretože jazdenia na F 800 R sa ešte stále nenasýtil.
+ Čítaj viac
K jeho profilu na Facebooku external-link-arrow-slim

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner