Desať rokov v žiare reflektorov BMW Motorrad.

Nebojí sa ničoho: závislák na motorkách Chris Pfeiffer.

Chris Pfeiffer sa v plnej miere riadi filozofiou "Zmeň život na jazdu". BMW Motorrad podporuje tohto kaskadéra pri jeho odvážnych kúskoch už desať rokov.

"Áno, je to BMW. A nie, nemôžete si ju kúpiť", hovorí Chris Pfeiffer. Fanúšik sa ho znovu pýta na novú motorku F 800. Na známom podujatí StuntWars na Floride predviedol kaskadér na športovo-univerzálnom stroji triky, ktoré predtým ešte nikto nevidel. Porota a fanúšikovia boli ohromení: 100 bodov – najvyššie skóre. Fanúšikovia si však na to, kým sa motorka dostane do predaja, musia ešte chvíľu počkať. Dovtedy je F 800 R dostupná ako sériový model.

"Bola to moja prvá šanca, kedy som mohol predviesť jazdu na zadnom kolese bez držania a zabrzdenie až do zdvihnutia zadného kolesa s otočením o 230 stupňov," hovorí Pfeiffer a dodáva: "Dokonca sa mi kolesom podarilo dotknúť sa steny, za ktorou stáli diváci. To bola novinka. Porotu už unavuje, keď sa musí stále pozerať na to isté."

+ Čítaj viac

Nazbieraných veľa trofejí s BMW Motorrad.

Nazbieraných veľa trofejí s BMW Motorrad.

Vďaka svojmu talentu a mnohým hodinám tréningu nazbieral Chris Pfeiffer s BMW Motorrad mnoho trofejí, okrem iného aj zo súťaží Streetbike Freestyle World Championship (2007, 2008, 2009), Stuntriding European Championship (2006, 2007, 2008) a German Open Champion (2009 a 2010).

+ Čítaj viac

Rocková hviezda.

Rocková hviezda.

Pfeiffer precestoval celý svet a tešil sa veľkej podpore. "Reakcia publika je ohromujúca – správajú sa ku mne ako k rockovej hviezde," povedal Chris na tour v Kalkate v roku 2011.

+ Čítaj viac
S BMW Motorrad mi podarilo urobiť naozaj skvelé veci. “

15 zdvihnutí predného kolesa v priebehu 30 sekúnd.

15 zdvihnutí predného kolesa v priebehu 30 sekúnd.

Pre tohto kaskadéra nebola žiadna výzva príliš náročná. V roku 2000 zvládol 15 zdvihnutí predného kolesa v priebehu 30 sekúnd, prešiel k M5 a trafil letiacu golfovú loptičku. Jazdu na zadnom kolese predvádzal dokonca aj na streche budovy BMW v Mníchove. "S BMW Motorrad mi podarilo urobiť naozaj skvelé veci", spomína.

+ Čítaj viac

Venuje sa aj off-roadu.

Venuje sa aj off-roadu.

S BMW Motorrad podnikol aj mnohé off-roadové jazdy. So strojom HP2 Enduro sa zúčastnil na európskych majstrovstvách v jazde do kopca vo švajčiarskom Obersaxene a na podujatí Rodeo X Endurocross v Rakúsku. Na pretekoch Snow Speed Hill Race v Nemecku sa musel predierať aj cez sneh.

+ Čítaj viac

Pfeiffer si podmanil Garmisch-Partenkirchen.

Vrcholom bolo pre neho každoročné podujatie BMW Motorrad Days. Pfeifferovo vystúpenie patrilo k najpopulárnejším. Davy fanúšikov sa zhŕkli v hlavnej aréne, aby mohli vidieť jeho show na F 800 R. "Vždy sa snažím vylepšovať svoje triky tak, aby si ľudia na konci mojej show mohli povedať: 'Zase má nové triky'."
A tak to aj bolo: pre svoje vystúpenia na BMW Motorrad Days si rodák zo Schongau vždy vymyslel niečo nové.
Pfeiffer počas jeho desiatich rokov s BMW Motorrad dokázal svoj talent. Či už to bolo v rámci off-roadu, na ceste alebo na snehu. Je jednoducho profesionál.
+ Čítaj viac
Zisti viac o BMW Motorrad Days external-link-arrow-slim

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner