Univerzál medzi kaskadérmi.

Najlepšie tipy a triky Chrisa Pfeiffera.

Práve si po štvrtýkrát zabezpečil titul majstra sveta. Jeho show sa postarali o poriadny rozruch. Chris Pfeiffer sa stal ikonou na kaskadérskej scéne. Preto nie je žiadne prekvapenie, že ho Tom Cruise osobne požiadal o vystúpenie.

Mission: Impossible? Nie, ak ťa Tom Cruise požiada o vystúpenie.

Mission: Impossible? Nie, ak ťa Tom Cruise požiada o vystúpenie.

Na európskej premiére filmu "Mission: Impossible Ghost Protocol" požiadal Tom Cruise Pfeiffera o vystúpenie. Aj samotný Pfeiffer bol tým prekvapený. "Mojou úlohou bolo zahriať divákov dovtedy, kým Tom Cruise nevkročí na červený koberec pred budovou BMW Welt. A presne to som aj urobil. Keď ma Tom uvidel v mojom motorkárskom vybavení, spýtal sa ma, prečo nie som na svojej motorke. Vysvetlil som mu situáciu a on povedal: 'Nie, chcem vidieť tvoje vystúpenie.' A tak som sa chopil šance," hovorí Pfeiffer a dodáva: "Bolo to také prekvapujúce – tešila ma už moja samotná účasť na premiére, ale byť osobne požiadaný Tomom o vystúpenie bolo neskutočné."

+ Čítaj viac

Skúška sily s golfovou loptičkou.

Skúška sily s golfovou loptičkou.

Golfová loptička po údere zrýchli z 0 na 100 km/h v priebehu len 0,25 milisekundy. Dokáže motorka alebo auto takisto dosiahnuť túto rýchlosť? V auguste 2006 čelili tejto výzve Hans-Joachim Stuck na BMW M5 a Pfeiffer na K 1200 R na podujatí BMW International Open v Mníchove. Ich súper na odpalisku: Ian Poulter, bývalý víťaz súťaže Ryder Cup.

+ Čítaj viac

Pfeiffer vyhráva majstrovstvá sveta v Zürichu.

Pfeiffer vyhráva majstrovstvá sveta v Zürichu.

V roku 2007 sa Pfeiffer na svojom stroji F 800 presadil v konkurencii 16 súperov a s takmer dokonalým výsledným skóre vyhral pred 60 000 divákmi kaskadérske majstrovstvá sveta. "Bolo neuveriteľné, ako súperi predvádzali svoje triky a kaskadérske kúsky v tejto hale," hovoril Pfeiffer po podujatí v Zürichu.

+ Čítaj viac

Musíš prejsť cez tento most.

Viac ako desať rokov to bol jeho sen. V roku 2008 sa mu ho konečne podarilo splniť: Pfeiffer na BMW G 450 X prešiel cez oblúkový most v Taliansku. Jedinečnosť tohto kaskadérskeho kúsku: prechádzal po jeden meter širokom oblúku nad riekou. Pfeiffer mal len jeden pokus. Fotograf Bernhard Spottel zaznamenal tento moment.
"Keď vyrazíš, tak už niet cesty späť – musíš proste pokračovať v jazde, inak spadneš do rokliny. Ak to od začiatku neurobíš správne, tak môžeš zomrieť," hovorí Spottel. Pfeifferovi sa tento odvážny manéver podaril. V najvyššom bode mosta sa nachádzal približne 20 metrov nad vodou. "Jazda po oblúku mosta bola pre mňa splneným snom," povedal Pfeiffer po svojom kaskadérskom kúsku.
+ Čítaj viac

Kaskadérska trofej v Rakúsku.

Kaskadérska trofej v Rakúsku.

V roku 2008 sa Chris len pár týždňov po zranení chrbta opäť vrátil na motorku. V rakúskom meste Roethis si po tretí raz za sebou zabezpčil víťazstvo na európskych kaskadérskych majstrovstvách.

Pfeiffer viedol po každom kole a v semifinále a finále nazbieral 200 bodov. Súťaž vyhral so ziskom neuveriteľných 601 bodov – dosiahol o takmer 50 bodov viac ako druhý Zoltan Angyal na Kawasaki. "Vedenie vo všetkých troch kolách bolo pre mňa veľkou satisfakciou," povedal Pfeiffer po súťaži.

+ Čítaj viac

Tretí titul majstra sveta.

Tretí titul majstra sveta.

Šance na zisk tretieho titulu majstra sveta na podujatí Indoor Stunt Riding Championship v roku 2009 boli dosť mizivé. Pfeiffer musel pre chrípku vynechať prvý deň tréningu. Navyše musel bojovať s tvrdou konkurenciou. V prvej kvalifikačnom jazde skončil Chris len na treťom mieste. "Necítil som sa fit a považujem za šťastie, že som skončil tretí," hovorí Pfeiffer. V druhej kvalifikačnej jazde bol výrazne úspešnejší a dostal sa do finále. Počas druhej jazdy však spadol pri "touch-ground circle" – jednoručnej jazde na zadnom kolese, ktorú vymyslel Pfeiffer. Tento pád ho stál body. Aj napriek tomu však svojimi kúskami ohúril porotu a súťaž vyhral. "Neskutočne som sa tešil, keď som videl výsledky čierne na bielom," povedal Pfeiffer po svojom víťazstve.

+ Čítaj viac

Bez hraníc.

Bez hraníc.

V septembri 2009 hral Chris so svojím strojom F 800 R hlavnú rolu v dych vyrážajúcom video projekte: Pfeiffer predvádzal úžasnú jazdu na zadnom kolese vo výške 19 podlaží nad Mníchovom – na streche budovy BMW. Na YouTube si tento klip pozreli viac ako dva milióny ľudí z celého sveta.

+ Čítaj viac

Víťazstvo pre Pfeiffera a BMW F 800 R.

Víťazstvo pre Pfeiffera a BMW F 800 R.

V júni 2010 Chris na stroji F 800 R úspešne obhájil svoj titul na podujatí German Stuntriding Open na pretekárskom okruhu Hockenheimring. "Z víťazstva som mal obrovskú radosť. Súťažia tu len tí najlepší jazdci z celého sveta, ktorí predvádzajú mnohé nové a extrémne náročné triky," povedal Pfeiffer po súťaži.

+ Čítaj viac

Rýchlejšie, vyššie, ďalej – Pfeiffer na podujatí BMW Motorrad Days.

Od svojho prvého až po posledné vystúpenie v roku 2015 patril Pfeiffer na podujatiach BMW Motorrad Days k najpopulárnejším jazdcom.
Jazda na zadnom kolese v stoji a bez držania alebo zabrzdenia až do zdvihnutia zadného kolesa – show Chrisa Pfeiffera s jeho nespočetnými kaskadérskymi kúskami a trikmi vyrážala dych a v Garmisch-Partenkirchene patrila k vrcholom.
+ Čítaj viac

Bozk pre kaskadéra.

Zabrzdenie až do zdvihnutia zadného kolesa a následný bozk. V roku 2013 dala Alena Gerberová Chrisovi Pfeifferovi bozk na podujatí BMW Motorrad Days v Garmisch-Partenkirchene. Táto modelka pracuje aj ako moderátorka a sama jazdí na motorke. Ako veľká Pfeifferova fanúšička bola nesmierne šťastná, že mohla byť súčasťou tohto nežného kaskadérskeho kúsku.
+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner