Historické trojité víťazstvo s BMW Motorrad.

Michael Dunlop zvíťazil na Ostrove Man.

BMW Motorrad a Michael Dunlop zo Severného Írska zopakovali históriu, keď nadviazali na legendárne víťazstvo Georga “Schorscha” Meiera na Senior TT na Ostrove Man z roku 1939. Teraz, o 75 rokov neskôr, BMW znovu triumfovalo na najprestížnejších zo všetkých pretekov na Ostrove Man. Dunlop zvíťazil na Senior TT 2014. A čo je ešte pozoruhodnejšie: v danom týždni išlo už o jeho tretie víťazstvo na motorke BMW. Predtým Dunlop na stroji BMW S 1000 RR zvíťazil na pretekoch Isle of Man TT Superbike a Superstock. A ako čerešnička na torte, Dunlop takisto triumfoval na vzrušujúcich a napínavých pretekoch Senior TT 2014.

BMW Motorrad UK vstúpila do sveta cestného pretekania v roku 2014, aby oslávila Meierovo slávne víťazstvo spred 75 rokov, kedy sa mu na jeho továrenskom stroji Type 255 Kompressor podarilo pre BMW Motorrad vyhrať vôbec prvé preteky TT. Pre oslavu tohto víťazstva vstúpila spoločnosť BMW Motorrad UK v roku 2014 do sveta cestného pretekania. Spojením síl s Hawk Racing, tímom stojacim za Buildbase BMW Motorrad v britských majstrovstvách superbikov, a s podporou BMW Motorrad Motorsport, vznikol tím BMW Motorrad / Hawk Racing. Odborníci z Mníchova pomohli nielen svojimi odbornými znalosťami, ale poskytli aj technickú podporu. Spoločnosť BMW Motorrad Motorsport napríklad dodala superbikový motor pre Dunlopov stroj RR.

+ Čítaj viac

Prvou skúškou boli preteky North West 200 v máji. Tu sa Dunlopovi a tímu podarilo zvíťaziť v oboch triedach - Superstock a Superbike. Na Isle of Man TT pridal tím BMW Motorrad / Hawk Racing do svojej zbierky ďalšie tri víťazstvá TT. Tímu sa týmto spôsobom podarilo pôsobivo dokázať, čo BMW S 1000 RR na cestných pretekoch dokáže. 25-ročný Dunlop sa zapísal do histórie, keď sa môže celkovo pýšiť už úchvatnými 11 víťazstvami TT. Tri z nich dosiahol na stroji BMW S 1000 RR. Okrem toho dosiahol štyri víťazstvá TT v dvoch po sebe nasledujúcich rokoch. A to je niečo, čo sa predtým žiadnemu inému jazdcovi nepodarilo.

+ Čítaj viac
Celý balík a aj tím boli fantastickí, skvelí. Motorka od BMW Motorrad sa tu zúčastnila po prvýkrát. A po šiestich ťažkých kolách stále jazdila perfektne. A k tomu sa ešte podarilo zvíťaziť – senzačné. “

Michael Dunlop

“Toto je veľmi hrdá chvíľa pre BMW Motorrad Motorsport,” dodal Udo Mark, marketingový riaditeľ BMW Motorrad Motorsport. “Neexistuje lepší spôsob oslavy 75. výročie víťazstva “Schorscha” Meiera, ako návrat na Ostrov Man a opätovné víťazstvo. Gratulácia Michaelovi a tímu. Predviedli neuveriteľný výkon, keď vyhrali všetky troje preteky. Sme veľmi hrdí, že sme v tom zohrali svoju úlohu a že naše spoločné úsilie s tímom viedlo k tomuto historickému trojitému víťazstvu.”
+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner