Vytáčanie motora.

Dvaja startupisti posúvajú myšlienku komunity vpred.

V hlave len samé hlúposti, motorky v krvi, technológia na štartovacej čiare: Mark Roebke a Justin Bradshaw vyvinuli jedinečnú aplikáciu s názvom REVER, ktorá motorkárom umožňuje zaznamenávať ich jazdy a zdieľať ich s podobne naladenými ľuďmi. Obaja spoluzakladatelia z Colorada v dvojitom interview hovoria o svojich ambíciách a cieľoch. 

Práve ste sa vrátili z motocyklového výletu na Novom Zélande. Ako bolo?

MARK: Bola to veľká sranda. Zúčastnili sme sa päťdňovej dobrodružnej rally a každý deň sme absolvovali asi 300 kilometrov. Cesty boli niekedy asfaltové, inokedy štrkové a našli sa aj veľmi úzke cesty. Účastníkom sme ukázali, ako môžu aplikáciu REVER používať pre navigovanie. 

+ Čítaj viac

Jazdenie s aplikáciou REVER – ako to funguje?

JUSTIN: Zaznamenávanie, zdieľanie, objavovanie a fungovanie v komunite: to sú hlavné funkcie aplikácie.

Aplikáciu môžeš používať na zaznamenávanie tvojich jázd a ich zdieľanie s členmi komunity, aby ich títo tiež mohli objaviť a vydať sa na cestu. Cieľom aplikácie je motivovať jazdcov k objavovaniu nových trás a destinácií. Napríklad spolu s priateľmi. Používatelia tu tiež môžu nájsť nové skupiny motorkárov.  

+ Čítaj viac

Najdôležitejšie funkcie aplikácie Rever.

REVER znie ako vymyslené slovo.

Mark Roebke je technickým riaditeľom REVER-u. Svoj smartfón má vždy vo vrecku a dokumentuje každú jazdu.

REVER znie ako vymyslené slovo.

JUSTIN: V skutočnosti ide o naozajstné slovo; pochádza z francúzštiny a možno ho zhruba preložiť ako snívať a otáčať sa. Páči sa nám, lebo znie dobre. Samozrejme ho nevyslovujeme s francúzskym prízvukom. Pripomína nám vytáčanie (angl. revving) motora. 

+ Čítaj viac

Vyrastal si v rodine motorkárov. Aké to bolo?

Colorado je rajom pre motorkárov a ponúka obrovskú sieť ciest a tratí nielen pre Justina Bradshawa, výkonného riaditeľa REVER-u.

Vyrastal si v rodine motorkárov. Aké to bolo?

JUSTIN: Môj otec, brat, strýko a moje deti – všetci jazdia na motorke. Zbližuje nás to. Objavujeme časti našej krajiny a svet, ktorý by sme inak nevideli. Na motorke som bez vodičáku jazdil do školy už v pätnástich. Lepšie povedané, mal som začiatočnícky vodičák. Ale moji rodičia mi dovolili jazdiť bez sprievodu. 

+ Čítaj viac
Komunita si zaslúži a potrebuje zdieľaný priestor pre interakciu. “

Justin Bradshaw

Od roku 2016 spolupracujete s BMW Motorrad.

MARK: Spolupráca odštartovala vďaka pokrokovému mysleniu pracovníkov BMW Motorrad. Sme hrdí, že nás oslovila taká dynamická a úspešná značka. Predtým nám chýbal vizionársky partner z odvetvia, s ktorým by sme mohli zdieľať naše vášne, nápady a skúsenosti. Je skvelé, že BMW Motorrad nás našlo ako start-up a je otvorené našim nápadom. 

JUSTIN: S týmto výrobcom máme v skutočnosti veľké prieniky: spoločne posúvame myšlienku komunity vpred. Komunita si zaslúži a potrebuje zdieľaný priestor pre interakciu, aby sa mohla zjednocovať a inšpirovať. Budeme propagovať inovatívne technológie a zabezpečíme, aby boli motocyklové zážitky ako celok prístupné pre ešte viac ľudí. 

+ Čítaj viac

Znovu na ceste: Justin a Mark nie sú jediní používatelia aplikácie; v aplikácii REVER sa už zaregistrovali motorkári z viac ako 120 krajín.

Kde sa zrodil nápad pre túto aplikáciu?

JUSTIN: V minulosti som mapy pre motorkárov vytváral na papieri. Boli sme požiadaní o vytvorenie digitálneho formátu. Nakoniec išlo o oveľa väčšiu vec, pretože vo vytvorení aplikácie pre motocyklovú komunitu sme videli potenciál. Podobné formáty už boli k dispozícii pre turistov, cyklistov a lyžiarov. Pre motorkárov však ešte nebolo dostupné nič. Vycítili sme príležitosť a vyvinuli sme aplikáciu, ktoré zahŕňala všetky kľúčové funkcie z pohľadu motorkára.

MARK: Pri funkciách sme zohľadnili naše vlastné motorkárske skúsenosti. Vieme, ako to chodí a na našich motorkách jazdíme takmer každý deň. V Colorade je toľko skvelých ciest. Región je plný asfaltových horských priechodov, neupravených ciest a veľmi úzkych ciest. 

+ Čítaj viac

Ruka vždy na plyne: Mark a Justin tak jazdia na každej ceste.

V mojom živote nie je veľa vecí, ktoré nemajú riadidlá. “

Mark Roebke

Akú rolu zohráva digitálna motorka?

MARK: Ohľadom tejto témy spolupracujeme s dodávateľmi v motocyklovom priemysle. Našou výzvou a úlohou bude navrhnutie užívateľského rozhrania a spojenie rôznych prvkov do jedného uzla. Cieľom je umožnenie interakcie používateľa s high-tech vozidlom pomocou jednej aplikácie namiesto ovládania štyroch alebo piatich rôznych aplikácií. 

+ Čítaj viac

Existuje život bez riadidiel?

MARK: Všetko, s čím mám niečo dočinenia, musí mať riadidlá: motorky, bicykle a snežné skútre. V mojom živote nie je veľa vecí, ktoré nemajú riadidlá. Tak to mám rád. Business je oveľa príjemnejší a produktívnejší, ak sa mu venuješ s potrebou vášňou. 

JUSTIN: Motorky sú môj život. Sú súčasťou mojej práce a mojou vášňou. S touto témou ma toho spája veľmi veľa: miesta, perspektívy, ľudia. 

+ Čítaj viac

Radosť z jazdy na motorke cez pole – možnosti sú v Colorade neobmedzené.

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner