Pod prúdom v Amsterdame.

BMW Motorrad #SocialTestride.

Fakt, že v Amsterdame stále niečo visí vo vzduchu, je dostatočne známy. V tomto prípade to však bolo iné: v meste kanálov odštartovala prvá etapa jazdy #SocialTestride organizovanej BMW Motorrad – s maxi skútrami C evolution a kompletne bez emisií.

Pre #SocialTestride bolo celkovo naplánovaných päť miest. Počas jazdenia bez paliva bolo cieľom nájsť kultúrne hotspoty príslušných miest. Jazda cez Amsterdam sa začala u známeho predajcu BMW Motorrad Harryho Meijera. Vo svojej predajni s rozlohou viac ako 2 100 štvorcových metrov nachádzajúcej sa neďaleko letiska Schiphol nám ukazuje aktuálny sortiment produktov BMW Motorrad. Tu na účastníkov tiež čakajú skútre BMW C evolution. Úroveň vzrušenia bola samozrejme vysoká a počasie bolo našťastie takmer dokonalé. Samotné mesto ponúklo so svojimi nespočetnými úzkymi uličkami a hustou premávkou pre účastníkov ideálnu kulisu.

Šťastní účastníci.

Šťastní účastníci.

Medzi účastníkmi boli učiteľka Ann-Tine Thijssenová, fitness inštruktor Simon Stomps, robotník z kovopriemyslu Tom Oude Elferink a podnikateľ Ewald Vastenburg. Ich sprievodcom pre daný deň bol Martijn van Ooststroom, ktorého sa nedalo prehliadnuť. S výškou takmer dva metre a dlhou bradou vyzeral manažér Stedelijk Museum pre marketing a komunikáciu rovnako nápadne ako elektrický skúter, na ktorom jazdil. Skupina sa tešila na výlet – z vidieckeho Riekermolenu priamo do srdca mesta a späť.

+ Čítaj viac

Perfektne vybavení.

Perfektne vybavení.

V prvom rade však smartfónmi. Pretože účastníci #SocialTestride museli zdieľať ich nespočetné zážitky s vonkajším svetom prostredníctvom sociálnych médií – napríklad na Instagrame, Facebooku a na internetovej stránke BMW Motorrad. Potom nadišiel čas na predstavenie flotily nablýskaných elektrických skútrov C evolution – plne nabitých a pripravených na akciu. V sprievode filmárskeho tímu na elektrickom aute BMW i3 nepotrebovali účastníci veľa času na to, aby sa oboznámili so skútrami. Jazda na týchto skútroch je aj napriek najmodernejšiemu high-tech vybaveniu neuveriteľne ľahká a veľmi dynamická.

+ Čítaj viac
Tie najlepšie momenty celého výletu.

Mestská pastva pre oči.

Mestská pastva pre oči.

S 'live tracking', množstvom príležitostí na fotenie a veľkým množstvom otázok od miestnych aj turistov pokryla #SocialTestride na C evolution takmer celé mesto. Pri každom zastavení na semaforoch alebo križovatke kládli iní jazdci na skútroch alebo okoloidúci testovacím jazdcom, aby zistili viac o tomto futuristickom elektrickom skútru, ktorý priťahuje toľko pozornosti. Hoci nevydáva takmer žiadny zvuk.

+ Čítaj viac
Prehľad všetkých zastávok #SocialTestride v Amsterdame.

Zastávka č. 1: Riekermolen.

Zastávka č. 1: Riekermolen.

Začíname na predmestí Amsterdamu, kde rieka Amstel preteká pokojnou krajinou. Táto takmer vidiecka idylku svojho času inšpirovala Rembrandta. Dnes tu pracuje Martijn. Je jedným z piatich účastníkov #SocialTestride. Práve tu štartuje objavný výlet na C evolution a pokračuje smerom k mestským nivám. Priamo do srdca Amsterdamu.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 2: štvrť múzeí

Zastávka č. 2: štvrť múzeí

Hoci bolo Stedelijk Museum založené pred viac ako 110 rokmi, až dodnes je centrom súčasného umenia. Početné výstavy v tomto múzeu písali históriu umenia v tom najpravejšom zmysle slova. Môžete tu cítiť živé napätie medzi minulosťou a prítomnosťou - nielen v múzeu, ale aj v jeho okolí. V priamom susedstve sa nachádza Van Gogh Museum a Rijksmuseum s celosvetovo známym nápisom "i amsterdam" a ľahko rozpoznateľnou vstupnou bránou pre chodcov a cyklistov.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 3: Coffee Company.

Zastávka č. 3: Coffee Company.

"Coffee Company" má ďaleko od klasickej kaviarne. Ale nie je to ani žiadny "coffee shop", ktorý by ste v Amsterdame očakávali. Majú tu naozaj kávu. Skvelú kávu. Všetko je vyberané, spracovávané a ochutnávané vo vlastnej réžii - od kávového zrnka až po poslednú kvapku kávy. Skupina si v tomto nádhernom centre kávového umenia spraví krátku prestávku. A kým si všetci vychutnávame kávu, naše zaparkované skútre C evolution vonku priťahujú zvedavé pohľady.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 4: Eye.

Zastávka č. 4: Eye.

Eye – žiadne iné meno by nebolo vhodnejšie pre nové holandské filmové múzeum, ktoré bolo otvorené len na jar 2012. Vo vnútri aj vonku sa nachádza množstvo lahôdok pre oči - architektúra a okolie komplexu sú mimoriadne pôsobivé. Budova nachádzajúca sa priamo pri vode zároveň slúži ako miesto pre podujatia. Rovnako tak sú obľúbené aj tamojšia reštaurácia a kaviareň s výhľadom na prístav.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 5: Hotel de Goudfazant.

Zastávka č. 5: Hotel de Goudfazant.

To, čo po vstupe najprv vyzerá ako obyčajný sklad, je vlastne kulinársky "highlight". V "Zlatom bažantovi" sa stretáva nábytkový a automobilový dizajn s miestnou haute cuisine a pravou pohostinnosťou. Veľkorysý priestor a impozantné lustre premenia každú návštevu na zážitok. Tu si účastníci pokojne a bez všetkých tých otázok vychutnávajú posledné momenty dňa pri nádhernej večeri.

+ Čítaj viac

BMW C evolution

Nový pohyb.

Rýchle tempo rastu svetových miest pred nás kladie stále nové výzvy: cesty sú čoraz plnšie, vzdialenosti čoraz dlhšie a nájsť parkovacie miesto je čoraz náročnejšie. S modelom C evolution s elektrickým pohonom spoločnosť BMW Motorrad už dnes poskytuje moderné riešenia mestskej mobility zajtrajška.

K skútru BMW C evolution

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner