Dizajn, architektúra a inovácie.

Podujatie #SocialTestride zavítalo do Barcelony.

Slnko, ľahký vánok a pláž priamo pod oknom. Ideálne predpoklady, aby na seba človek natiahol plavky – alebo si nasadil cyklistickú prilbu.

Vďaka stredomorskej klíme, architektúre vzbudzujúcej obdiv, všadeprítomnému dizajnu a zaujímavej zmesi historických a moderných ulíc je Barcelona ideálnym mestom na opakované objavovanie. Najlepšie na dvoch kolesách, samozrejme. Okrem toho tu inovatívne riešenia mobility sú už roky viac než len prázdnou frázou. Toto mesto je tak skutočne ideálnym miestom pre tretiu zastávku podujatia #SocialTestride.

Šťastní účastníci.

Šťastní účastníci.

Hneď ako v Barcelone vyjde slnko, mladí aj starší ľudia v húfoch putujú na pláže. No leňošenie na piesku a v teplom mori je tá posledná vec, na ktorú myslia Pedro Cañamares, Albert Marti a Franz Inselkammer. Sú šťastnými motorkármi, ktorí boli vybraní pre #SocialTestride v Barcelone. Čakala ich zaujímavá úloha – celý deň pozorovať svoje mesto z úplne novej perspektívy. V obchodnom zastúpení BMW Motorrad Barcelona v mestskej štvrti Sant Adrià de Besòs district sa stretli so svojím sprievodcom Jordim Canudasom. Jordi je dizajnér; žije a pracuje v Barcelone. No jeho svietidlo Less Lamp nájdete dokonca v Múzeu moderného umenia v New Yorku. Takže o široký záber perspektívy bolo postarané.

+ Čítaj viac

Najprv sa účastníci zoznámili so svojimi vozidlami: od tej chvíle flotila motoriek BMW C evolution najazdila pekných pár kilometrov. Napokon, elektrické skútre počas posledných niekoľko týždňov pokorili Amsterdam aj Paríž. A teraz prišiel rad na Barcelonu. Zoznámenie s modelom C evolution prebehlo v zmesi španielčiny, nemčiny, angličtiny a francúzštiny. Potom už nasledovalo preskúmavanie hlavného mesta Katalánska, ktoré definuje jeho výnimočná poloha medzi Stredozemným morom a Pyrenejami. V tichosti, no svižným tempom, sa účastníci dostávajú do samotného centra mesta. Smartfóny majú neustále pripravené, aby mohli okamžite odfotiť a zdieľať zábery na rôznych sieťach.

+ Čítaj viac
Tie najlepšie momenty celého výletu.

Mestské turistické autobusy sa predierajú hustou dopravou. Jazdci z #SocialTestride mali dostatok podnetov na zábavu. Na trase cez mesto testovali štyri rôzne režimy jazdy – pre najlepšiu kombináciu zrýchlenia, rýchlosti a rekuperácie energie v neustále sa meniacich dopravných podmienkach. Pokiaľ ide o mobilitu, Barcelona je mesto budúcnosti: jej cesty ponúkajú spoločné využívanie bicyklov, sieť električiek s vynikajúcim pokrytím, hybridné taxi a čoraz viac elektricky poháňaných vozidiel. Preto niet divu, že C evolution svojou prítomnosťou vzbudzoval obrovský záujem. A pozitívne reakcie od policajných motocyklových hliadok, jazdcov na skútroch a najrozmanitejších elektrických vozidiel nezostali nepovšimnuté. A množstvo turistov chcelo vedieť, kedy bude tento inovatívny „ekologický tátoš“ dostupný v ich krajinách.

+ Čítaj viac
Krátky pohľad na všetky zastávky podujatia #SocialTestride v Barcelone.

Zastávka č. 1: Obchodné zastúpenie BMW Motorrad .

Zastávka č. 1: Obchodné zastúpenie BMW Motorrad .

Skôr než podujatie #SocialTestride vyrazilo do ulíc Barcelony, predstavili sme jazdcom model C evolution a dali im možnosť lepšie sa vzájomne spoznať v v miestnom obchodnom zastúpení BMW Motorrad Barcelona. Už čoskoro bolo jasné, že Barcelona je ideálnym mestom, v ktorom využiť C evolution na objavovanie.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 2: Palau de Música.

Zastávka č. 2: Palau de Música.

Palau de la Música Catalana – samotný názov tejto koncertnej siene je hudbou pre uši. Bola postavená v rokoch 1905 až 1908. Medzitým bola optimalizovaná akustika, ktorá bola pôvodne určená iba pre spevácke zbory. Vďaka tomu umožňuje vychutnať si dokonalú kvalitu zvuku na klasických aj popových koncertoch. Zároveň sa podujatie #SocialTestride s dychberúcim horizontom na pozadí takmer nehlučne vydáva na cestu: päť jazdcov na motorkách C evolution sa dávajú do pohybu, aby spoznali mesto.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 3: Jordiho ateliér.

Zastávka č. 3: Jordiho ateliér.

Jordi ateliér založil v roku 2007 v Londýne. V roku 2011 sa presunul do Barcelony. Našťastie pre nás, takto sme totiž získali možnosť exkluzívne nahliadnuť do jeho sveta. Zameranie štúdia je rôznorodé: dizajn, vývoj produktov, umelecké vedenie, interiérový dizajn a výroba sú všetko časťami jeho portfólia. Čo je Jordiho stále dôležité, je opatrne pracovať so širokou škálou materiálov. Samozrejme s dôrazom na trvalú udržateľnosť a využívanie dostupných zdrojov.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 4: Trhovisko Encants Barcelona.

Zastávka č. 4: Trhovisko Encants Barcelona.

Nad trhoviskom Encants sa rozlieha zrkadlová strecha z dielne architekta Fermína Vázqueza. Na tomto blšom trhu, jednom z najstarších v Európe, nájdete nespočetné množstvo rarít. Tu je domov vzácneho, starého a časom overeného – a niekedy aj nového a inovatívneho, presne ako je model C evolution. Zvedaví okoloidúci sú z tohto objavu rovnako nadšení. Počtu položených otázok sa vyrovná snáď len počet zhotovených fotografií. No naši jazdci zostávajú nad vecou. Už si stihli zvyknúť na takýto záujem a reakcie okolia.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 5: Mirablau.

Zastávka č. 5: Mirablau.

Posledná zastávka v rámci #SocialTestride bola reštaurácia Mirablau. Účastníci si pri záverečnej večeri vychutnali ďalší absolútne výnimočný panoramatický výhľad na Barcelonu. Cesta z mesta bola skúsenosťou sama osebe. A mimo dosahu estetickej príťažlivosti mesta je C evolution jednoducho skvelá zábava. Preto niet divu, že všetci účastníci radšej vynechali počas večere alkohol: nikto nechcel prísť o cestu späť do mesta – a to v reštaurácii dostali možnosť odovzdať kľúče od motorky C evolution.

+ Čítaj viac

BMW C evolution

Nový pohyb

Rýchle tempo rastu svetových miest pred nás kladie stále nové výzvy: cesty sú čoraz plnšie, vzdialenosti čoraz dlhšie a nájsť parkovacie miesto je čoraz náročnejšie. S modelom C evolution s elektrickým pohonom spoločnosť BMW Motorrad už dnes poskytuje moderné riešenia mestskej mobility zajtrajška.

Na model C evolution

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner