Relax, elegancia, elektro.

#SocialTestride spoznáva Miláno.

V Miláne je dobrým zvykom prerachotať cez uličky s poriadnou dávkou entuziazmu – povedané slušne. Ako by jeho obyvatelia zareagovali, keby namiesto rachotu počuli iba tiché vrčanie?

Po Amsterdame, Paríži a Barcelone bolo Miláno ďalšou zastávkou na našom testovacom zájazde. Úvodným bodom štvrtého výletu #SocialTestride bolo nápadné miesto. Na konci preplnenej diaľnice A1 v štvrti San Donato Milanese. účastníci sa tu stretli priamo v sídle BMW Miláno. Veď pre Talianov je skúter v podstate súčasť národnej totožnosti. Preto sa stretnutie v duchu veľkého vzrušenia: ako veľmi sú tunajší ľudia otvorení tomuto typu mobility?

Šťastní účastníci.

Šťastní účastníci.

A kto sa nimi stal? Z viac než 100 uchádzačov sme vybrali fanúšikov skútrov Simoneho Bozziho, Lauru Eliaovú, Mattea Bozzettiho a Alessandra Ferrariho. Plní očakávania sa stretli v obchodnom zastúpení, aby osobne a dôsledne otestovali skúter, ktorý bol predstavený len nedávno. O inovatívnom koncepte si už stihli prečítať dosť v médiách. A teraz konečne nastal ten čas: na mieste stretli vedúceho výletu pre tento deň – Alessandra Manzuetiho. Svoj čas si delí medzi Miláno a Rím a o mestskej mobilite čo-to vie.

+ Čítaj viac

Vždy na dosah ruky, všetko na dosah ruky.

Vždy na dosah ruky, všetko na dosah ruky.

Ďalšia vášeň Talianov: mobilné telefóny. Okrem toho boli naši účastníci samozrejme vybavení smatfónmi. Pretože podujatie #SocialTestride cez Miláno sa nemohlo zaobísť bez nekonečného množstva fotiek a aktualizácií statusu. Rýchlo začalo byť jasné, že mnoho Talianov vymenilo svoje skútre s malými kolesami a motormi za maxi-skútre s veľkými kolesami a dlhým rázvorom, ktoré ponúkajú lepšie jazdné vlastnosti a viac pohodlia, čím prispievajú k príjemnejšej jazde. A o to tu presne šlo: zvýšená rýchlosť a ochrana pred počasím navyše. Čo dáva zmysel, obzvlášť pre ľudí dochádzajúcich do práce a dlhšie cesty. Preto na cestách v okolí Milána môžete vidieť nespočetné množstvo strojov, ako je BMW C 600 Sport a C 650 GT.

+ Čítaj viac
Tie najlepšie momenty celého výletu.

Vždy s uvoľneným úsmevom.

Vždy s uvoľneným úsmevom.

Náš sprievodca Alessandro dokonca vyhlásil za motto dňa relax. A účastníci ho rozhodne mohli zažiť – teda aspoň kým sedeli na skútroch C evolution. Pretože hneď, ako sa zastavili, čelili spŕške otázok o svojich tátošoch. V metropole dizajnérov boli poznámky týkajúce sa dizajnu modelu C evolution rovnako bežné ako otázky o jeho technológiách. No zastávky počas dňa a zážitok z jazdy zaistili, že účastníci vždy s úsmevom na perách počúvali aj tie najzvláštnejšie otázky.

+ Čítaj viac
Krátky pohľad na všetky zastávky podujatia #SocialTestride v Miláne.

Zastávka č. 1: Arco della Pace.

Zastávka č. 1: Arco della Pace.

Arco della Pace sa nachádza na svetoznámom námestí Piazza Sempione. Víťazný oblúk bol postavený v rokoch 1807 až 1838. Pôvodne mal slúžiť na počesť Napoleonovho talianskeho kráľovstva. No po tom, čo kráľovstvo zaniklo, je oblúk pamätníkom mieru v Európe tak, ako o tom rozhodol Viedenský kongres. Pre náš kŕdeľ motocyklov C evolution poslúžil ako pekný symbol a zároveň počiatočný bod nášho objavovania Milána. Veď náš zájazd prechádza cez päť európskych miest – v tichosti, pokoji a s nulovými emisiami.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 2: Ceresio 7.

Zastávka č. 2: Ceresio 7.

Mali by ste pocit, že naši jazdci celé ráno lákali každý pohľad v Miláne. Na poludnie bol skutočne čas, aby sa uvoľnili aj oni a nechali popásť svoj vlastný zrak. A areál Ceresio 7 bolo na to ideálnym miestom. Obrovský bazén, nádherný výhľad a oceňované menu. Čo viac by si človek mohol želať? Samozrejme okrem samotnej jazdy.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 3: Piazza XXV Aprile.

Zastávka č. 3: Piazza XXV Aprile.

Tie najmilšie kaviarne, najslávnejšie obchody, najmódnejší ľudia – v okolí Námestia 25. apríla je Miláno vo svojej vlastnej koži. Tu sa tradícia a moderna snúbia v spoločnej, jedinečnej atmosfére. Naši priekopníci elektromobility sa tiež prešli nákupným bulvárom Corso Como a zatúlali sa tiež na námestie Piazza Cae Aulenti. A znova môžu všetci byť ohúrení a nechať sa ohurovať – to druhé sa samozrejme týka modelu C evolution.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 4: Camparino.

Zastávka č. 4: Camparino.

Camparino sa považuje za miesto, odkiaľ pochádza aperitív. Nájdete tu pravdepodobne najtradičnejší, najatraktívnejší a najlepší bar v Miláne. Nachádza sa v jednom z nepochybne najslávnejších miest v meste: priamo na rohu vstupu do obchodného centra Galleria Vittorio Emanuelle. Jazdci si tu môžu dopriať zdravé nealkoholické koktejly a neoceniteľný výhľad ponad tepajúce námestie Piaza del Duomo so slávnou milánskou katedrálou.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 5: El Brellin.

Zastávka č. 5: El Brellin.

Trošku skrytá a obklopená malou záhradou, reštaurácia El Brellin je poslednou zastávkou na milánskom výlete #SocialTestride. V tejto malej reštaurácii na úrovni na kanáli Naviglio Grande majú elektrojazdci a náš tím možnosť zamyslieť sa nad dneškom. Aj keď náš tím musel opäť ukázať formu a podporiť jazdcov. Zamestnanci spoločnosti BMW Motorrad sa zastavili na pontóne a zodpovedali nespočetné množstvo otázok o modele C evolution. Všetci záujemcovia si, samozrejme, mohli dohovoriť testovaciu jazdu priamo na mieste. Zdalo sa, že záujem o elektromobilitu a deň v Miláne nebude mať konca.

+ Čítaj viac

BMW C evolution

Nový pohyb

Rýchle tempo rastu svetových miest pred nás kladie stále nové výzvy: cesty sú čoraz plnšie, vzdialenosti čoraz dlhšie a nájsť parkovacie miesto je čoraz náročnejšie. S modelom C evolution s elektrickým pohonom spoločnosť BMW Motorrad už dnes poskytuje moderné riešenia mestskej mobility zajtrajška.

Na model C evolution

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner