Konečne doma.

Poslednou zastávkou podujatia #SocialTestride bol Mníchov.

Aj tie najvzrušujúcejšie podujatia sa raz musia skončiť: a naša prehliadka Mníchova – domova spoločnosti BMW Motorrad – 14. júna bola záverečnou bodkou podujatia #SocialTestride. Znova sme strávili celý deň na potulkách v tomto pulzujúcom veľkomeste.

Rozžiarené tváre sa stretli s nablýskanou architektúrou. Nad oblasťou sa vznáša vôňa kávy a zápach benzínu a ľudia sa všade čudujú – vitajte vo svete BMW v Mníchove. Ten benzín v tomto prípade myslíme, samozrejme, len obrazne. No v celom areáli budovy jasne cítiť sen nezávislej mobility. Teda sen, ktorý sa stal skutočnosťou: historické vozidlá značky BMW, víťazstvá z pretekov a nespočetné príbehy a fakty z oblasti áut a motocyklov rozbúcha srdce každého fanúšika motorizmu. No týka sa to iba klasických motorov poháňaných benzínom? To ťažko.

Šťastní účastníci.

Šťastní účastníci.

V impozantnom svete BMW sprievodkyňa zájazdom Anika Schulzeová privítala piatich miestnych účastníkov: Mikea, Lukasa, Josefa, Matthiasa a Doris. Anika v skutočnosti pracuje v Nemeckom centre pre letectvo a kozmonautiku. No ako nadšená motorkárka pod nohami samozrejme rada cíti pevnú zem. Pred vzrušujúcim dňom sa uskutočnil rýchly prehľad produktového radu značky BMW. V budove, ktorá sa už stihla zaradiť medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v meste, zákazníci často vzrušene čakajú na prevzatie svojich nových vozidiel. Rovnako to bolo v prípade našich účastníkov. Aj keď iba na deň.

+ Čítaj viac

Svojím spôsobom typický Mníchov.

Svojím spôsobom typický Mníchov.

Minimálne od dôb vzniku slávneho výrazu „Laptop und Lederhosen“ (Laptop a tradičné kožené šortky) je jasné, že bavorská pohostinnosť spolu s tradíciou nestoja v protiklade k invatívnemu pokroku. C evolution je toho viac než živým dôkazom. O Mníchove sa miestni obyvatelia s láskou vyjadrujú ako o najsevernejšom meste Talianska vďaka uvoľnenému a príjemnému spôsobu života a povedomiu o štýle. A rovnako ako na druhej strane Álp, aj tu každý rachotí na dvoch kolesách v hektickej doprave veľkomesta. Ideálne miesto na testovanie inovatívneho konceptu mobility modelu C evolution.

+ Čítaj viac
Tie najlepšie momenty celého výletu.

V tichosti.

V tichosti.

Účastníci samozrejme vedeli, koľko pozornosti model C evolution pútal v rámci predchádzajúcich zastávok. Prototypy BMW však nie sú v Mníchove až taký vzácny zjav, očakávali sme teda pokojný deň. No úplný opak bol pravdou: v Anglickej záhrade pri slávnej vlne Eisbach, na povodňových oblastiach údolia Isar, na bulvároch alebo na zámku Nymphenburg – C evolution znova dokázal prilákať mnohé pohľady a bol stredobodom množstva otázok. No ľudia nadovšetko žasli nad tým takmer úplnou tichosťou pohybu tohto maxi-skútra. Našťastie mali vyschnuté hrdlá vždy ústretových účastníkov ráno namierené do hostinca Waldwirtschaft („Lesný hostinec“) v štvrti Grosshesselohe.

+ Čítaj viac
Krátky pohľad na všetky zastávky podujatia #SocialTestride v Mníchove.

Zastávka č. 1: Svet BMW.

Zastávka č. 1: Svet BMW.

Počiatočný bod pre #SocialTestride v Mníchove bol Svet BMW. Táto budova z dielne skupiny architektov COOPHIMMEL(B)LAU, otvorená v roku, je výstavná hala, reštaurácia a kaviareň, múzeum, výdajná hala a rekreačné stredisko. Pôsobivá konštrukcia je miestom komunikácie a vedomostí súčasne. V skratke doslova ukrýva svoj vlastný svet. A samozrejme poslúžila ako ideálny počiatočný bod pri objavovaní tohto svetového mesta so srdcom.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 2: Lesný hostinec.

Zastávka č. 2: Lesný hostinec.

Keď vám pod nohami škrípe štrk a všetko naokolo vonia sviežo a ovocím, viete, že ste na správnom mieste a medzi dobrými ľuďmi. Alebo jednoducho povedané: v pivnej záhrade. Waldwirtschaft Grosshesselohe („Lesný hostinec“ Grosshesselohe) bol druhou zastávkou pre našu skupinku modernej mobility. Tu, na vysokej planine nad údolím Isar, si mohli na obed vychutnať typické bavorské pochúťky. Pod obrovskými gaštanmi sa vo „WaWi“ podávalo svetlé pivo – samozrejme nealkoholické – zatiaľ čo atmosféru a dobrú náladu dokresľoval jemný jazz, nie dychovka.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 3: Špeciálny hosť.

Zastávka č. 3: Špeciálny hosť.

Mníchov nie je len domovom spoločnosti BMW Motorrad, ale tiež veľkého množstva odborníkov z oblasti motorizmu. Účastníci podujatia #SocialTestride sa stretli so skutočnou odborníčkou na elektromobilitu v Múzeu Brandhorst: produktovou manažérkou modelu C evolution Dorit Mangoldovou, ktorá si našla čas na kávu s našimi účastníkmi. Jedinečná fasáda budovy, pozostávajúca z 36 000 farebných keramických tyčí, samozrejme poskytla nádherný motív. Ktorý sme samozrejme zaznamenali vo videách a na fotografiách na Instagrame, Twitteri a Facebooku. Presne tak, ako sa na #SocialTestride patrí.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 4: Múzeum dopravy.

Zastávka č. 4: Múzeum dopravy.

Múzeum, pozostávajúce z troch veľtržných hál v štvrti Theresienhöhe, ponúka exponáty z fascinujúcej histórie dopravy. Tu, v priestoroch s plochou viac než 12 000 štvorcových metrov, sa našich päť jazdcov dozvedelo o začiatkoch elektromobility. A žasli nad technologickým pokrokom a rýchlo as meniacimi výzvami v oblasti dopravy a mobility. Na svoje skútre C evolution znova nasadali s hlboko zakoreneným pocitom hrdosti. Na svojich elektrických maxi-skútroch boli predsa veľmi skutočnou súčasťou mobilnej revolúcie.

+ Čítaj viac

Zastávka č 5: Restaurant 181.

Zastávka č 5: Restaurant 181.

Finále piatej a poslednej jazdy #SocialTestride opäť raz zamierilo do oblakov. Nie však do Álp, ale na slávnu Olympijskú vežu, ktorú vztýčili v roku 1972 počas olympijských hier. Ponúkla dychberúci pohľad na metropolu Bavorska samozrejme lahodné pokrmy. Vďaka tomu si naši účastníci vychutnali záverečné momenty dňa v pokoji a tichu: veža je vysoká 192 metrov a na to, aby sa reštaurácia otočila o celých 360 stupňov potrebuje 53 minút. Počas večere tak mohli účastníci presne sledovať ulice, ktorými počas prehliadky mesta prešli, a zároveň si vychutnať neprekonateľný výhľad na Alpy.

+ Čítaj viac

BMW C evolution

Nový pohyb

Rýchle tempo rastu svetových miest pred nás kladie stále nové výzvy: cesty sú čoraz plnšie, vzdialenosti čoraz dlhšie a nájsť parkovacie miesto je čoraz náročnejšie. S modelom C evolution s elektrickým pohonom spoločnosť BMW Motorrad už dnes poskytuje moderné riešenia mestskej mobility zajtrajška.

Na model C evolution

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner