Sloboda, rovnosť – gurmánstvo?

Podujatie #SocialTestride zavítalo do Paríža.

Heslami revolúcie sú sloboda, rovnosť a bratstvo. Napriek tomu gurmánstvo nie je vôbec nemiestna požiadavka počas spoznávacieho zájazdu v Paríži. Navyše, testovací jazdci na modele C evolution sú aj tak bratia duchom.

Paríž, mesto lásky a dobrého, kultivovaného jedla, bol druhou metropolou nášho podujatia #SocialTestride. Ako teda mohol byť v niečom iný? Samozrejme, naši štyria víťazi sa v hlavnom meste Francúzska ihneď zamilovali do svojich skútrov C evolution. Netreba dodávať, že sa nezabudlo ani na fyzické pohodlie. Zábava začala ráno v nedeľu 24. mája v prestížnom značkovom obchode značky BMW na ulici Avenue Georges V, neďaleko Champs-Élysées. Štvorica nadšených jazdcov dorazila na chutné raňajky a dobrú kávu, kde mali možnosť sa spoznať s tímom podujatia #SocialTestride, po čom nasledovalo krátke predstavenie. Následne prišiel čas na akciu – a niekoľko skvelých kulinárskych momentov... Potom sme si už len zapriali Bon Voyage.

Šťastní účastníci.

Šťastní účastníci.

Francúzka skupina účastníkov #SocialTestride pozostávala z nadšencov dvojkolesových tátošov. Jeden z nich bol Hervé Laurent, zanietený zástanca elektromobility, vlastník niekoľkých elektrických vozidiel a vývojár vlastného prototypu elektrického skútra. V Paríži sa k nemu pridali majitelia skútrov a motocyklov Leo Trevisan, Paul Tran a Nicolas Bischoff. Všetci denne dochádzajú do oblasti Paríža a najviac ich zaujímalo zistiť, ako sa presúvať po tejto francúzskej metropole trvalo udržateľnejším spôsobom. Posledným účastníkom bol Cédric Munier, vlastník reštaurácie Le Dôme du Marais. Ich odborným sprievodcom dňa bol Gilles Dronneau, zanietenec pre značku BMW s bohatými vedomosťami o meste a modele C evolution, keďže sa podieľal na nedávnej mediálnej kampani predstavenia tohto elektrického skútra. Už stihol byť súčasťou prvého predstavenia tohto skútra médiám a jeho prísľub bol jednoduchý: ukázať jazdcom – a filmovému štábu – toľko zaujímavých miest tohto mesta, koľko sa len do jedného dňa na kolesách vojde.

+ Čítaj viac

Dokonale vybavení na Paríž.

Dokonale vybavení na Paríž.

Do ulíc Paríža vyrazilo sedem modelov BMW C evolution. Samozrejme nechýbali smartfóny na snímanie a zverejňovanie fotiek na Instagrame a všetkým priateľom a sledovateľom na celom svete. Ďalšie dva elektrické skútre osedlali fotograf a novinár. Mestská doprava v Paríži je legendárna a často budí dojem, že v nej žiadne pravidlá neexistujú. No komu na tom v takom nádhernom prostredí záleží? Celý deň skupina prechádzala okolo historických a moderných pamiatok – takmer ako vo filme v nekonečnej slučke. Ľahkosť, s akou si model C evolution poradil s každou výzvou, bola pôsobivá: bol dynamický, svižný, pohodlný a priamočiary.

+ Čítaj viac
Tie najlepšie momenty celého výletu.

Videli sme a boli sme stredobodom záujmu.

Videli sme a boli sme stredobodom záujmu.

Mestská autostráda, bulvár, ulice aj uličky – parížske podujatie #SocialTestride ponúkol účastníkom a štábu úplný zážitok z jazdy na modele C evolution. Skupinka si vyskúšala jazdu s pasažiermi a otestovala rôzne režimy jazdy. A rovnako ako v Amsterdame platilo, že vo chvíli, kedy sa zastavili, ich čakalo množstvo zvedavých otázok od turistov, miestnych, iných motorkárov a šoférov autobusov či taxíkov. Záujem neprejavili snáď len vodiči áut. Zabalení vo svojich oceľových škatuliach nevnímali väčšinu vecí okolo seba a všimli si iba biele, zelené a čierne stroje, ktoré sa v tichosti prekĺzli okolo nich a s ľahkosťou kľučkovali dopravou.

+ Čítaj viac
Krátky pohľad na všetky zastávky podujatia #SocialTestride v Paríži.

Zastávka č. 1: Palais de Tokyo.

Zastávka č. 1: Palais de Tokyo.

Palais de Tokyo je skutočným parížskym kotlom umenia, módy a životného štýlu – ideálne miesto, kde si môžete užiť bohatú rozmanitosť mesta. V centre moderného umenia inovácie rýchlo získavajú uznanie a ohlas. V tomto komplexe sa pohybujú trendsetteri, modelingoví agenti a každý, kto chce byť aspoň o krok vpredu. V krátkosti: To správne miesto pre C evolution.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 2: Le Dôme du Marais.

Zastávka č. 2: Le Dôme du Marais.

Podujatie #SocialTestride v Paríži sa zastavilo aj v majestátnom prostredí viac než dvestoročnej záložne, ktorá je dnes na zozname chránených budov. Obed sme si dopriali práve tu v slávnej reštaurácii Dôme du Marais na Rue des Francs Bourgeois. Našu skupinu privítal majiteľ a fanúšik elektrických skútrov Cédric Munier a vysvetlil svoj prístup k trvalej udržateľnosti svojej reštaurácie. A tiež to, aké dôležité je poznať, odkiaľ pochádzajú prísady jeho jedál. Cédric vysvetlil svoju filozofiu nakupovania iba miestneho tovaru, aby sa vyhol zbytočnej preprave.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 3: Marché Charonne.

Zastávka č. 3: Marché Charonne.

Cédric dlho neváhal a nasadol na skúter C evolution, aby našu skupinu odprevadil na trhovisko. Práve trhovisko je miestom, kde získava prísady do svojich pokrmov. Ani príchod hustého dažďa nedokázal stlmiť nadšenie našich jazdcov #SocialTestride. Láska k čerstvým potravinám a ich rozmanitosť, ktorú rôzne stánky ponúkali, boli skutočné nákazlivé.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 4: Comptoir General.

Zastávka č. 4: Comptoir General.

Toto miesto je skutočnou Meccou parížskeho umenia, kultúry a kulinárstva. Tu môžete cítiť pulz času a napriek tomu sa nechať omámiť kúzlom starého mesta – ide skutočne o výnimočné miesto. Spomienku na staré stajne tu môžete cítiť doslova všade. Na ploche s rozlohou 600 štvorcových metrov nájdete bistro, bar a kaviareň, ktoré vás lákajú, aby ste tu dnes chvíľu pobudli. Skriňa s kuriozitami a niečo ako obchod so zánovným oblečením a knihami na medziposchodí zaručujú, že sa nebudete ani chvíľku nudiť.

+ Čítaj viac

Zastávka č. 5: Chez Moustache.

Zastávka č. 5: Chez Moustache.

V závere dňa hodili naši účastníci desaťhodinovú a 90 kilometrov dlhú jazdu Parížom za hlavu. Zostalo im samozrejme množstvo tém na diskusiu, veľa dojmov, o ktoré sa chceli podeliť, a možno aj nové plány, ktoré by chceli uskutočniť. Existuje lepší spôsob, ako im to poskytnúť, než pri dobrom jedle? Miestom posledného bodu programu preto bol kulinárska návšteva reštaurácie „Moustache“, ktorá je rovnako štýlová, ako je útulná. Vyberané jedlá z experimentálnej kuchyne boli príhodnou a dokonalou bodkou za celým dňom.

+ Čítaj viac

BMW C evolution

Nový pohyb

Rýchle tempo rastu svetových miest pred nás kladie stále nové výzvy: cesty sú čoraz plnšie, vzdialenosti čoraz dlhšie a nájsť parkovacie miesto je čoraz náročnejšie. S modelom C evolution s elektrickým pohonom spoločnosť BMW Motorrad už dnes poskytuje moderné riešenia mestskej mobility zajtrajška.

Na model C evolution

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

spinner