Žijeme a dýchame pre ducha modelu GS.

Delíme sa o dobrodružstvo.

Pozor, nákazlivé! Nech tvoja cesta vedie kamkoľvek a nech ťa na nej sprevádza ktokoľvek, veľvyslanci modelu GS šíria ducha modelu GS po celom svete. Fascinujú svojimi dobrodružstvami. Vzrušujú svojimi príbehmi. A svojou odvahou ťa inšpirujú, aby si na cesty vyrazil aj ty a objavoval neznáme. Tu môžeme predstaviť len zopár z nich, pretože čoraz viac z vás sa nakazí a necháva uniesť duchom modelu GS.

Model GS mi otvoril úplne nový svet a od základov zmenil môj život. “

Tobias Weiser

Cez extrémy už 30 rokov.

Cez extrémy už 30 rokov.

Michael Martin je fotograf, dobroduh a zemepisec. Duch modelu GS pramení z jeho profesie a má ho v krvi. Je vždy v pohybe v púšťach Sahary, Atacamy a Antarktídy. Tieto nehostinné miesta preskúmava už viac než 30 rokov. A motocykel je jeden z jeho obľúbených dopravných prostriedkov.

+ Čítaj viac

Sliepka v kurníku plnom kohútov.

Sliepka v kurníku plnom kohútov.

Ako prvá traťová maršálka medzinárodnej súťaže GS Trophy čelí Jolandie, alebo jednoducho „Jo“, Rustová ťažkej úlohe: obhájiť si svoje miesto vo svete, ktoré zvyčajne patrí len mužom. Pre ňu je to však hračka. Rustovú len tak niečo nerozhodí. Ani keď na ňu mieria zbrane počas jej cesty naprieč Afrikou.

+ Čítaj viac

Priekopnícka svetobežníčka.

Priekopnícka svetobežníčka.

Aké to bolo cestovať po svete pred dobou globalizácie? Aké to bolo bez internetu, GPS a mobilných telefónov v najodľahlejších kútoch Zeme? Angličanka Elspeth Beardová si tieto časy veľmi dobre pamätá. Keď v roku 1982 vyrazila do neznáma na svojom motocykli BMW, vytvorila štandardy pre budúcich dobrodruhov. Často svoj príbeh rozpráva publiku, ktoré so zatajeným dychom počúva. A chystá sa už ak kniha. Dokonca sa už ozývajú aj z Hollywoodu.

+ Čítaj viac
Tomm Wolf je so svetom modelu GS prepojený viac než ktokoľvek iný. Už od roku 1980 vyráža na dobrodružstvá na modeli R 80 G/S. Jeho bezodné oduševnenie a fascinácia enduro jazdením sú nákazlivé. Preto niet divu, že sa svoj koníček stal jeho povolaním a v súčasnosti pracuje ako inštruktor v Enduro parku.
No tým to preňho neskončilo. Ľudia so zapálením rozdúchavajú ohne v iných. A tak bola Tommovi Wolfovi vopred súdená úloha športového manažéra medzinárodnej súťaže GS Trophy. A netrvalo dlho, než získal prezývku „Pán GS Trophy“. Duch modelu GS je v každom kúsku jeho tela a z jeho osobnosti doslova vyžaruje.
+ Čítaj viac
Viac o Tommovi Wolfovi external-link-arrow-slim

#spiritofGS

Každý kilometer nás mení, každá sekunda mení náš pohľad na svet a každý pohľad vrýva do našej pamäte obrázok – to je duch GS.

Presvedč sa sám

Jedna veľká rodina GS

Je nás mnoho. Žijeme po celom svete. Žijeme pre dobrodružstvo. Všetci jazdíme na motocykloch GS. Duch GS víta všetkých z celého sveta. Podáva pomocnú ruku. Otvára dvere zahraničnej kuchyni. A premieňa stretnutia na priateľstvá.
+ Čítaj viac
Tohto roku chcem navštíviť Kapské mesto. Budúci rok chcem prejsť po Panamerickej magistrále. A ktovie, kam ma vietor zaveje potom… “

Željan Rakela

Ak sen nikdy nekončí.

Svetobežníci čoskoro začnú snívať svoj sen. Vyrážajú na cesty s cieľom byť neustále v pohybe. Hľadať dobrodružstvo a prekonať nasledujúcu výzvu.
Dážď, blato, prach a štrk sú ich domovom. Nič ich nezastaví, pretože im v žilách koluje duch GS. Toto sú veľkí dobrodruhovia týchto dní. Nasledujú svoju túžbu a ukazujú, že odvaha znamená veľa. A toto sú ich príbehy.
+ Čítaj viac

GS na záchranu – nech si kdekoľvek.

GS na záchranu – nech si kdekoľvek.

Dr. Hans-Henning je skúsený cestovateľ na motocykli, ktorý sa podujal pomáhať na miestach, ktoré sú neprístupné pre všetkých ostatných. Má víziu: najazdiť 50 000 míľ a vyzbierať tak 50 000 eur pre tých, ktorí to potrebujú. No nadovšetko chce vyčariť úsmev na detských tvárach. Duch GS sa skrýva v mnohých tvárach a príbehoch. Jedným z nich je Hans-Henning a jeho cesta úsmevov Ride-of-Smile-Tour.

+ Čítaj viac

Počúva túžbu vo svojom srdci – od Ázije až po Alpy.

Počúva túžbu vo svojom srdci – od Ázije až po Alpy.

Každé dva roky sa nadšenci motocyklov z celého sveta vydávajú na púť na podujatie Motorrad Days. Ľudia zvyčajne prichádzajú už pár dní pred začiatkom. Prasit vyrazil na cestu už celé týžden pred týmto veľkým podujatím. Mal na to dobrý dôvod. Jeho cesta začínala v Thajsku. Konkrétne v Bangkoku, odkiaľ pokračovala cez Mongolsko a Rusko a skončila v Garmisch-Partenkirchene. Svoj život premenil na jednu veľkú „jazdu“ v skutočnom zmysle tohto slova.

+ Čítaj viac

Jazdecké kapsy plné príbehov modelu GS.

Tí, ktorí chcú zažiť niečo nové a hľadajú odvahu, aby sa postavili, a vôľu, aby vydržali. Niekoľko z nich sa už vydalo na svoje cesty s modelom GS – dlhé aj krátke. Všetci z nich sa vrátili s nezabudnuteľnými zážitkami.

Alebo sú ešte uprostred tvorenia svojich osobných príbehov modelu GS. Cestovať po svete na modeli GS znamená byť priekopníkom. Hľadať dobrodružstvo. Objavovať dosiaľ neobjavené. Okúsiť doteraz nepoznané.

+ Čítaj viac
O vzrušujúcich príbehoch modelu GS external-link-arrow-slim

Dobrodružstvo je zaručené.

Žiadny iný motocykel neponúka toľko dobrodružstva ako práve model GS. Modely GS už od roku 1980 brázdia cestičky cez púšť Gobi, thajský dažďový prales alebo zatáčajúce sa horské priechody – ich jediným cieľom je dobrodružstvo. A bez ohľadu na to, ktoré dobrodružstvo máš naplánované, GS ťa ním prevedie.

Viac o dobrodružstve s modelom BMW R 1250 GS

Viac príbehov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner