Muž mnohých kilometrov.

Brian Tinkler veľa cestuje.

Problémy. Brian nemá pre motocyklistov takéhoto typu veľa času. „Je to príliš veľké postihnutie, keď sa ma na to spýtate“, vysvetľuje 60-ročný dôchodca z južnej Kalifornie. Nepredvádza svoje jazdecké zručnosti a nemusí sa chváliť svojimi schopnosťami. Brian o jazdení nehovorí vôbec. On to len jednoducho robí. „Jazda je všetko, na čom záleží“, hovorí. Uprednostňuje rýchlu jazdu.

Nie som ukecaný muž. Ale mám najazdených mnoho kilometrov. #MAKEITSPEZIAL “

Nekonformný muž.

Nekonformný muž.

Brianovi na jeho štyroch rôznych motocykloch pribúdajú kilometre, akoby to nebolo nič. Na prvý pohľad sa zdá byť nenáročný, ako hociktorý bežný ujko. Ale na druhý pohľad si uvedomíte, že Brian je nekonformný. Individualista. Špeciálny chlap, ktorý je rovnako nezávislý a slobodný ako jeho pokojné jazdy po celej Kalifornii. Nikdy nechoď za davom. To bolo vždy jeho motto.

+ Čítaj viac

Brian začal na dvojkolesových mašinách jazdiť vo veku 12 rokov. Bol vtedy na návšteve u svojho bratranca na farme v Oregone. Od toho dňa, keď si vyskúšal jazdu na skútri Vespa, sa vždy obzerá len za pohodovými motocyklami. O niekoľko rokov neskôr sníval o tom, že bude vlastniť BMW R 90 S, motocykel, ktorý renomovaný prispôsobiteľ Roland Sands znovu oživil vychádzajúc z konceptu Ninety. Brian skončil pri nákupe modelu R 100 S, ale jeho sen sa ešte splnil. V závislosti od nálady jazdí tiež na ďalších troch svojich motocykloch. Milovník rozmanitosti je dôchodca, ktorý má rád zmenu a striedavo zajazdí na svojom športovom turistickom motocykli, duálnom športovom modeli a klasickom holom motocykli.  

+ Čítaj viac

Motocykle potrebujú lásku a náklonnosť. To je pre Tinka, ako ho zvyknú prezývať kamaráti, príznačné. Čo v jeho prípade presne znamená láska a náklonnosť? Niekedy na to, aby vyčistil ťažko dostupné miesta na svojich kolesách a vyleštil zaprášené časti, používa starú zubnú kefu. On vie, že to nie až také štýlové, ale jeho motorky znamenajú pre neho všetko. Svojim motorkám však nedáva prezývky. „To je hlúpe. Nerobia toto len baby?“, hovorí s odmietavým gestom.

+ Čítaj viac

Nosenie prilby je pre Tinka rovnako dôležité ako čistenie motocyklov pomocou zubnej kefky. Na prvom mieste je bezpečnosť: „Vážim si svoj život a chcem sa chrániť.“ Muž s jasnými prioritami. Brian má ešte mnoho plánovaných ciest a chce zbrázdiť ešte viac kilometrov. „Niekedy jazdím aj s ďalšími ľuďmi, ale tiež rád jazdím sám.“ Týmto spôsobom môže viac relaxovať a len si užívať slobodu len tým, že je na ceste. Počúva pritom klasické rockové legendy ako Led Zeppelin alebo Jimmy Hendrix. Počas jazdy mu jeho mysľou prechádzajú slová ako „dýchať“, „premýšľať“ a „prežiť“. Môže to znieť trochu existencialisticky, ale sú slová, ktoré si Tink nechal vygravírovať na svojej nádrži. Koniec koncov, Brian je individualista. 

+ Čítaj viac

Viac portrétov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vži sa do nich

spinner