Vždy na ceste.

Hing Yeung jazdí na 12 motorkách.

Pripraviť sa, pozor, štart: Ak by to záležalo len na Hingovi, bol by stále na ceste. Cestovať, cestovať a stále cestovať. Na jednom z jeho 12 motocyklov. Nie je to prekvapenie: Hing je doma všade, vždy je otvorený svetu. Narodil sa v Hong Kongu a vyrastal v Holandsku. Momentálne žije a pracuje v Long Beach v Kalifornii.

Moju motorku si neumývam. Jazdím v daždi. #MAKEITSPEZIAL “

Vždy pripravený vyraziť.

Vždy pripravený vyraziť.

Jeho smäd po dobrodružstve ho na jeho motocykli priviedol už do 25 krajín. Juhovýchodná Ázia, Kolumbia, Maroko, západná Európa, USA a Mexiko. To je len zopár z nich. Jeho hrdina: Nór Helge Pedersen. Dobrodruh, ktorý najazdil už 250 000 míľ a za desať rokov precestoval 77 krajín.

+ Čítaj viac

Hing Yeung a Helge Pedersen. Títo dvaja muži majú niečo spoločné: BMW R 80 G/S. Hingov obľúbený motocykel. Je to ikonický motocykel a legenda vo svete motocyklov. „Je to najlepšia motorka, aká sa kedy vyrábala“, tvrdí Hing. Z tuctu motoriek, ktoré vlastní, je šesť enduro motoriek BMW: tri R 80 G/S, R 80 G/S HPN replika verzie Dakar a dve motorky R 80 G/S Paris-Dakar. Všetky sú legendárne motocykle. R 80 G/S je motocykel určený pre víťazov: táto motorka zvíťazila na rally Dakar v rokoch 1981, 1983, 1984 a 1985. Keď Hing nasadá na jeden z týchto legendárnych motocyklov, vracia sa späť do minulosti.

+ Čítaj viac

Hing rád cestuje len tak, že sa zrazu zoberie a ide bez veľkého plánovania. Naštartuje motor a vyrazí. Potrebuje slobodu zastaviť kedykoľvek a kdekoľvek sa mu zachce. Bez toho, aby musel premýšľať o ostatných jazdcoch. „Na ceste sa vždy stretávate s ľuďmi.“ On sa radšej s ľuďmi porozpráva, než aby sa mal pred nimi predvádzať na motorke. Jeho spôsob umývania motorky je netradičný: „Jazdím v tom najväčšom lejaku. Je to úplne jednoduché a netrvá to dlhšie ako päť minút.“ Počas jazdy rád počúva pieseň Pharrella Williamsa „Come get it Bae“: „Ak chceš vyskakovať s motorkou, neskúšaj to príliš vysoko“.

+ Čítaj viac

Je zrejmé, že Hing nemôže bez svojich motoriek žiť. Ale aj profesionálny kreatívny riaditeľ by bol bez svojho smartfónu stratený. On ho používa na navigáciu v mestách, telefonovanie s priateľmi a snímanie úžasných fotografií. A keďže je vďaka nemu jednoduché vyhľadať niečo chutné aj na cestách, na vyhľadanie blízkych reštaurácií používa aplikáciu „Food Finder“. Hing je vždy pripravený vyraziť. Chce „preskúmať viac“ – to je motto, ktoré by si rád vyryl na svoju nádrž. Tento globetrotter chce objaviť ďalších 25 krajín. A on do toho ide.

+ Čítaj viac

Viac portrétov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vži sa do nich

spinner