Mama zdieľa jej príbeh.

Jennifer McCann si rada užíva jazdu.

Jennifer už toho mala dosť. Vždy sedieť na zadnom sedadle motorky nie je jej štýl. Ona je akčnou ženou. Robí si veci po svojom. Pred niekoľkými rokmi sa sama spontánne naučila jazdiť, aby mohla jazdiť na vlastnej motorke kedykoľvek sa jej zachce. Chce venovať čas aj sebe – chce byť úplne sama. Aby mohla vyraziť všade, kde sa jej zachce. Aby mohla uniknúť preč od telefónov, technológií a práce.

Spravujem rodinu. A jazdím na motorke. #MAKEITSPEZIAL “

Mimo mesta.

Mimo mesta.

Mami. Keď ju jej dcéra takto osloví, Jennifer je na seba pyšná. Mama má všetko pod kontrolou: „Som žena a matka, ktorá pracuje na plný úväzok. A na mojej motorke cestujem a jazdím tak často, ako len môžem,“ zveruje sa dôverne. Organizácia je kľúčová. Ale to neznamená, že sa chce presláviť ako super žena.

+ Čítaj viac

Jenniferina motorka je rovnako originálna ako ona sama. Táto mama jazdí na retro motorke, ktorá bola v Spojených štátoch dostupná na krátku dobu. „Má relatívne malý motor, vzhľadom na to, ako intenzívne ju používam a ako ďaleko cestujem.“ Má rada voľný, uvoľnený jazdecký štýl, uprednostňuje jazdu po vidieckych cestách mimo mesta Ventura v Kalifornii a vždy si rada vychutnáva meniacu sa scenériu.

+ Čítaj viac

Možno to nebude pre každého jasné. Ale Jennifer má vo svojich prioritách jasno – bezpečnosť je na prvom mieste: „Nikdy by som sa motorke ani nepohla bez prilby, mojej koženej bundy a mojich topánok.“ Keď v rádiu zaznie skladba „Gypsy“ od Fleetwooda Maca, tak už ju nič nezastaví. Oblečie si na seba svoju výstroj a vyráža na cestu. Táto pieseň ju núti pridať plyn naplno. Taktiež jej pripomína minulosť. Na všetkých jej cestách. Narodila sa v meste Salt Lake City, často sa sťahovala hore-dolu, bývala na Jakarte, v New Yorku, Bostone a Los Angeles.

+ Čítaj viac

Mama v tom má jasno: Nebude sa vzdávať motorky len preto, že sa stala matkou. Naopak. Myslí si, že je viac ako pravdepodobné, že povzbudí aj svoje deti, aby si tento spôsob života a tento postoj tiež vychutnávali. Potom Jennifer svojej dcére ukáže to, čo znamená vychutnávať si pohodovú jazdy na motorke. 

+ Čítaj viac

Viac portrétov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vži sa do nich

spinner