Ako namazaný blesk.

Nick Huber je démon rýchlosti.

Jeho miláčikmi sú motocykle BMW classic. Na brázdenie po cestách si nájde vždy čas. Zastaví sa pri malej reštaurácii, zaparkuje svoju motorku pred oknom a pri konzumovaní hamburgera dlho hľadí na svojho spoločníka. Ale Nick má rád tiež rýchlosť a na mnohých motocykloch si užil vzrušenie z rýchlosti. Niet sa čo čudovať, že ho priatelia prezývajú „Blitzen“. „Som démon rýchlosti“, pripúšťa.

Volajú ma Blitzen. #MAKEITSPEZIAL “

Vždy pripravený vyraziť.

Vždy pripravený vyraziť.

Nick zbiera motocykle, tak ako niekto zbiera známky. Keď nejazdí na svojom BMW, osedláva ďalšie motorky značky Bultaco, Honda, Husqvarna, Kawasaki, Moto Guzzi, Norton, Suzuki a Triumph. Nick ide vždy naplno. V mnohých projektoch ukázal, že má skvelý talent pre motocykle. Strojom na dvoch kolesách dodáva vždy niečo jedinečné, čím dosahuje perfektnú úpravu.

+ Čítaj viac

„Blitzen“ drží svoje motorky čisté a v poriadku. Musia sa lesknúť a žiariť. „Uľahčuje mi to tiež opravu a môžem sa tak rýchlejšie dostať ku koreňu problémov. Vyzerajú lepšie, keď sú naleštené.“ Zovňajšok a vzhľad je dôležitý. To je dôvod, prečo miluje koženú bundu. Na motorku by nenasadol bez nej. Je jedinečná. „S vekom sa zlepšuje.“

+ Čítaj viac

Dáva prednosť sólo jazde, ale tiež neodmietne jazdu v malých skupinách. „Prišiel som na to, že veľké skupiny sú únavné a napäté. Každý chce byť šťastný, ale každý si to však na cestách predstavuje inak.“ A čo by jeho urobilo šťastným? „Lietadlový hangár.“ Pretože tam by mal dostatok priestoru na všetky jeho motocykle – vždy pripravené vyraziť na jazdu. 

+ Čítaj viac

Nick chce už čoskoro opäť vyraziť, cestovať po Európe a navštíviť jeho starý dom – narodil sa totiž pri jazere Tegernsee v Bavorsku. Presťahoval sa do USA ako malé dieťa a teraz žije v Minneapolise. Taktiež sa pohráva s niekoľkými ďalšími nápadmi a snami: Možno by sa mohol zúčastniť rally Baja 1000 v Mexiku? Alebo vyraziť na odvážnu dlhú cestu do Argentíny a opäť sa s motorkou spojiť v jedno telo a jednu dušu.

+ Čítaj viac

Viac portrétov, ktoré by ťa mohli zaujímať.

Vži sa do nich

spinner