Výkonný, vytrvalý a pripravený na čokoľvek.

BMW F 850 GS Adventure je cestovná enduro motorka pre skutočných svetobežníkov, ktorí sú doma na dlhých cestách rovnako ako v teréne. Jej vynikajúci podvozok a výkonný motor sú priekopníkmi v každom teréne. S objemom palivovej nádrže 23 litrov zdolá aj veľké cestovné vzdialenosti a jej dizajn prezrádza, že sa s ňou možno vydať na cestu kamkoľvek.

+ Čítaj viac

Svetobežník.

Štýl Exclusive

V štýle Exclusive stroj pôsobivo dokazuje, ako elegantne sa možno vynímať na dlhej trase a dokonca aj v teréne. Ráfik a vidlica sú eloxované zlatom a vysokokvalitné lakovanie v žulovej sivej metalickej farbe zdobia akcenty v červenej metalíze Mars red, bielej hliníkovej metalíze a čiernej metalíze Black storm.

Ecall

Inteligentné tiesňové volanie v aktívnom stave, sa v prípade nehody automaticky spojí s kontaktným strediskom BMW Call Centre, aby sa čo najrýchlejšie aktivoval záchranný reťazec.

Športový tlmič výfuku HP

Špičkový produkt: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Navyše, športový tlmič výfuku vyrobený spoločnosťou Akrapovič je o 2,35 kg ľahší ako štandardný tlmič.

LED smerovky

Elegantné tyčové smerovky s technológiou LED. Pekne tvarované LED smerovky s bielym sklom sú prispôsobené vzhľadu motorky a stanovujú nové štandardy z hľadiska dizajnu a funkcie.

LED svetlomet

Ikonický svetlovod dodáva inovatívnemu LED svetlometu nezameniteľný vzhľad. Vďaka integrovaným denným svetlám zabezpečuje tiež lepšiu viditeľnosť a tým poskytuje väčšiu bezpečnosť na cestách.

Prídavné LED svetlomety

Výkonné prídavné svetlomety LED zlepšují viditeľnost motocykla.

Denné svetlo

Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlá môžu aktivovať ručne a zapôsobia na vás svojim neopakovateľným vzhľadom.

Navigator VI

Príprava na navigáciu s držiakom a montážnou kolískou na držiaku riadidiel slúži na bezpečné upevnenie navigátora BMW v zornom poli vodiča. Navigačný systém a voliteľné funkcie konektivity sú pohodlne ovládané prostredníctvom multifunkčného ovládača na riadidlách.

Konektivita s TFT displejom

Konektivita BMW Motorrad ponúka inovatívne riešenie pre navigáciu cez aplikáciu, ako aj telefonovanie a počúvanie hudby na motorke. Dôležité funkcie vozidla a konektivity sa zobrazujú na 6,5 palcovom farebnom TFT displeji. Ovláda sa cez multifunkčný ovládač, aby ruky mohli zostať na riadidlách.

Komfortný balík

Vďaka balíku Komfort si môžeš každú jazdu ešte viac vychutnať a plne sa sústrediť na pôžitok z jazdy. Komponenty zahŕňajú hlavný stojan, kontrolu tlaku v pneumatikách (RDC), bezkľúčový systém Keyless Ride a komfortné vyhrievané rukoväte pre chladnejšie ročné obdobia.

Turistický balík

Vďaka turistickému balíku budú aj dlhšie výlety príjemným a pohodlným zážitkom. To je zabezpečené tempomatom, nosičom batožiny pre hliníkový kufor a poloautomatickým ovládaním podvozku Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment).

Dynamický balík

Dynamický balík zlepšuje športové vlastnosti motorky na ceste ako aj v teréne a súčasne zabezpečuje vyššiu bezpečnosť. Prídavné vybavenie zahŕňa jazdný režim Pro s dynamickou trakčnou kontrolou DTC, systémom ABS Pro a asistentom radenia Pro.

Svetelný balík

Svetelný balík s ikonickým LED svetlovodom, LED denným svetlom, prídavnými LED svetlometmi a LED smerovkami poskytuje moderné technológie, atraktívny dizajn a zvýšenú bezpečnosť na ceste. Pretože jasné LED denné svetlá vnímajú ostatní účastníci cestnej premávky lepšie. 

Hliníkový kufor

Robustný držiak na kufor umožňuje ľahkú montáž dvoch hliníkových kufrov s rozmermi 36 a 44 litrov pre použitie v teréne, z ktorých každý má maximálnu nosnosť 8 kg. Kufre môžu byť bezpečne uzamknuté a môžu byť prepravované na vysokokvalitnom držiaku až do rýchlosti 160 km/h.

Batoh na palivovú nádrž

Batoh na palivovú nádrž s objemom od 8 do 12 litrov je ideálnym spoločníkom na krátke výlety. Vodeodolné vonkajšie vrecko na zips, káblový vývod chránený pred striekajúcou vodou, integrovaný kryt proti dažďu s priehľadným oknom a otočný funkčný držiak sú praktickými doplnkami, ktoré spĺňajú tie najvyššie požiadavky. 

Buď jednotkou. S motorkou a dobrodružstvom.

Stvorený pre veľké veci: F 850 GS Adventure sa cíti dobre v teréne. S ním sa budeš cítiť ako doma aj v nepriaznivom teréne. To je okrem iného možné vďaka jeho jedinečnej ergonómii a štandardnej výbave, ktorá je určená pre dlhé cesty a dobrodružstvá po celom svete. Navyše ponúka široký výber voliteľných doplnkov a voliteľného príslušenstva a dáva ti možnosť upraviť si F 850 GS Adventure pre tvoje osobné dobrodružstvo. Napríklad s rôznymi variantmi sedadla, znížením odpruženia, jazdným režimom Pro, Dynamic ESA alebo športovým tlmičom výfuku HP. Pre ešte lepšie použitie na túry alebo lepšie vlastnosti enduro motorky.

+ Čítaj viac

Terénny stroj.

Štýl Rallye

Športovosť zaručená - a to na prvý pohľad: modrá metalíza Lupin s expresívnymi pruhmi v kontrastných farbách. Nápadnými detailmi v štýle Rallye sú kratší športový veterný štít, sedadlo v štýle Rallye a zlatá anodizovaná vidlica a ráfiky.

Ecall

Inteligentné tiesňové volanie v aktívnom stave, sa v prípade nehody automaticky spojí s kontaktným strediskom BMW Call Centre, aby sa čo najrýchlejšie aktivoval záchranný reťazec. Pritom sa prenesie pozícia vozidla a ak je to možné, vykoná sa prvotný rozhovor s príslušnou osobou. Systém sa dá spustiť aj manuálne, napr. pre pomoc iným účastníkom cestnej premávky.

Športový tlmič výfuku HP

Špičkový produkt: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Navyše, športový tlmič výfuku vyrobený spoločnosťou Akrapovič je o 2,35 kg ľahší ako štandardný tlmič.

Bezkľúčová jazda

S Keyless Ride zostane kľúč od motorky vo vrecku. Pretože bezkľúčový systém je mimoriadne pohodlný a umožňuje jazdcovi naštartovať svoju mašinu jednoduchým stlačením tlačidla. Taktiež ním môžeš odomknúť zámok riadenia a uzáver palivovej nádrže. Heslom teda je: jednoducho nasadnúť a vyraziť!

Kontrola tlaku v pneumatikách

Kontrola tlaku v pneumatikách poskytuje informácie o aktuálnom tlaku v pneumatikách a včas upozorní vodiča na možné nebezpečenstvo v prípade poklesu tlaku. Hodnoty je možné vyžiadať prostredníctvom displeja v kokpite. Žltá informačná kontrolka a červená výstražná kontrolka automaticky signalizujú relevantnú odchýlku od požadovaných hodnôt počas jazdy.

Vyhrievané rukoväte

Už nikdy viac studené ruky: Zaisťujú to elektrické vyhrievateľné rukoväte s viacúrovňovým ovládaním. Zvyšujú pohodlie a prinášajú väčšiu bezpečnosť, pretože s teplými rukami a lepším citom v prstoch je ovládanie vozidla jednoducho lepšie. Vyhrievanie rukovätí je pohodlne ovládané kombinovaným spínačom na riadidlách.

LED smerovky

Žiarivé entrée: Atraktívne LED smerovky s bielym sklom na vás zapôsobia svojím elegantným dizajnom a  modernou technológiou osvetlenia. Reagujú rýchlejšie ako žiarovky a majú oveľa dlhšiu životnosť. Výsledkom je vyššia bezpečnosť v cestnej doprave.

Denné svetlo

Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aktivovať aj ručne a zapôsobí na vás svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

Dynamický balík

Dynamický balík zlepšuje športové vlastnosti motorky a súčasne ponúka vyššiu bezpečnosť. K doplnkom výbavy patria jazdné režimy Pro so systémom ABS Pro, dynamickou kontrolou trakcie DTC a asistent radenia Pro.

Turistický balík

Vďaka turistickému balíku budú aj dlhšie výlety príjemným a pohodlným zážitkom. To je zabezpečené tempomatom, nosičom batožiny pre hliníkový kufor a poloautomatickým ovládaním podvozku Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment).

Konektivita s TFT displejom

Konektivita BMW Motorrad ponúka inovatívne riešenie pre navigáciu cez aplikáciu, ako aj telefonovanie a počúvanie hudby na motorke. Dôležité funkcie vozidla a konektivity sa zobrazujú na 6,5 palcovom farebnom TFT displeji. Ovláda sa pomocou multifunkčného ovládača, aby ruky mohli zostať na riadidlách.

Ochrana svetlometu

Stabilná ochrana svetlometu účinne chráni motorku pred poškodením LED svetlometu pri náročnom použití ako enduro. Ochranné sklo z polykarbonátu nie je povolené na použitie na cestách, no po namontovaní dodaného adaptéra môže byť v priebehu niekoľkých sekúnd pripevnené a odobraté zo svetlometu.

Enduro ochrana motora

Robustná hliníková ochrana motora účinne chráni spodnú časť motora pred odlietajúcimi kamienkami a poškodením. Hliníková ochrana špeciálne navrhnutá pre použitie v teréne má hrúbku 2 mm a je výrazne širšia a dlhšia ako štandardná ochrana motora. Jej špeciálny tvar umocní terénny vzhľad motorky.

Nastaviteľné stupačky

Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

Charakterovo silný. Na prvý pohľad.

Na F 850 GS Adventure vidno, že nerobí žiadne kompromisy a je nezameniteľný: GS v najčistejšej forme. Charakteristická Flyline - voliteľne akcentovaná športovými dielmi HP, vzpriamená ergonómia vďaka rôznym variantom sedadla, malé tónované čelné sklo, inteligentná konektivita s TFT vrátane 6,5 "TFT farebného displeja - to všetko robí zo tejto motorky viac ako len enduro. Z F 850 GS Adventure to robí motorku, ktorá na prvý pohľad jasne ukazuje, o čo skutočne ide: tvoje dobrodružstvo.

+ Čítaj viac

Bez kompromisov.

Farba

Ľadovo sivá Ice grey dodáva základnému modelu osobitný vzhľad na ceste aj v teréne. Spolu s pohodlným sedadlom v čierne/šedej dokonale dokončuje technicky moderný vzhľad stroja.

Zníženie podvozku

Kombinácia zníženia podvozku a nízkeho sedadla vedie k výške sedadla iba 815 mm (séria: 875 mm). To znamená, že aj jazdci menšieho vzrastu budú mať väčšiu stabilitu a lepšiu kontrolu nad svojim strojom pri manévrovaní. Zdvih pružiny sa skráti o 20 mm predu a vzadu v porovnaní so štandardným podvozkom.

Nízke dvojité sedadlo

S nízkym dvojitým sedadlom má motocykel výšku sedadla 835 mm zníženú o 40 mm v porovnaní so štandardným sedadlom. Tým sa zabezpečí lepšia dosiahnuteľnosť zeme a uľahčí sa manipulácia počas státia.

LED svetlomet

Ikonický svetlovod dodáva inovatívnemu LED svetlometu nezameniteľný vzhľad. Vďaka integrovaným denným svetlám zabezpečuje tiež lepšiu viditeľnosť a tým poskytuje väčšiu bezpečnosť na cestách.

Svetlo pre denné svietenie

Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlá môžu aktivovať ručne a zapôsobia na vás svojim neopakovateľným vzhľadom.

Športový tlmič výfuku HP

Špičkový produkt: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Navyše, športový tlmič výfuku vyrobený spoločnosťou Akrapovič je o 2,35 kg ľahší ako štandardný tlmič.

LED smerovky

Žiarivé entrée: Atraktívne LED smerovky s bielym sklom na vás zapôsobia svojím elegantným dizajnom a  modernou technológiou osvetlenia. Reagujú rýchlejšie ako žiarovky a majú oveľa dlhšiu životnosť. Výsledkom je vyššia bezpečnosť v cestnej doprave.

Konektivita s TFT displejom

Konektivita BMW Motorrad ponúka inovatívne funkcie pre navigáciu, telefonovanie a počúvanie hudby na motorke.  Dôležité funkcie vozidla a konektivity sa zobrazujú na 6,5 palcovom farebnom TFT displeji. Ovláda sa pomocou multifunkčného ovládača, aby ruky mohli zostať na riadidlách.

Komfortný pôžitok z jazdy.

Komfortný pôžitok z jazdy.

Rôznorodý a individuálny ako tvoje potreby: pre BMW F 850 GS Adventure je k dispozícii množstvo rôznych sedadiel.

+ Čítaj viac

Príslušenstvo pre F 850 GS Adventure

Úložné systémy.

Hliníkový batožinový systém

Perfektné riešenie pre fanúšikov cestovania, ktorí kladú najvyššie nároky na seba a svoj materiál aj za extrémnych podmienok: robustný, prachotesný a vodotesný hliníkový batožinový systém pozostávajúci z:
 

  • Hliníkový kufor pre montáž na pravej strane
  • Úložný priestor cca 36 litrov

 

  • Hliníkový kufor pre montáž na ľavej strane
  • Úložný priestor cca 44 litrov

 

  • Hliníkový horný kufor napr. pre prilbu BMW Motorrad
  • Úložný priestor cca 32 litrov

 

  • Hliníkový batožinový systém je k dispozícii aj v čiernom eloxovanom hliníkovom prevedení  
Textilný batožinový systém Atacama

Všestranne využiteľný, vodotesný a vysoko odolný textilný batožinový systém s rôznymi doplnkami špeciálne pre svetobežníkov.

Batožinový valec Atacama vyrobený z robustnej zmesi materiálov ťa presvedčí svojimi detailmi a úložným objemom 40 litrov. Okrem vodotesného vnútorného vrecka ponúkajú rôzne úložné priestory ďalší priestor. Univerzálny koncept upevnenia, tri držadlá a funkcia batohu zaručujú bezpečné uchopenie a mimoriadne praktickú manipuláciu.

Robustné postranné tašky Atacama ťa nadchnú svojimi detailmi a objemom úložného priestoru 60 litrov. Okrem vodotesných vnútorných vreciek ponúkajú rôzne úložné priestory ďalší priestor. Rýchlouzávery pre jednoduchú montáž na motocykel a robustné rukoväte zabezpečujú bezpečné uchopenie a mimoriadne praktickú manipuláciu.

Ergonómia a komfort.

Nastaviteľné stupačky

Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

Nastaviteľné čierne stupačky

Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

Navigator VI.

Navigator VI.

Multifunkčný Navigator VI robí z plánovania trasy detskú hru. Systém so 16 GB flash pamäťou a päťpalcovým dotykovým displejom ťa vždy spoľahlivo dovedie do cieľa. Vďaka okrúhlemu polarizačnému filtru (CPOL) je vodotesný displej dobre čitateľný aj na priamom slnku. Displej s vysokým rozlíšením v obale podobnom smartfónu poskytuje všetky potrebné informácie a nevyhnutný prehľad v každej situácii. Množstvo doplnkových funkcií robí z plánovania a turistiky vzrušujúce dobrodružstvo. Umožňuje vytváranie trás podľa osobných preferencií, aby si si mohol užívať jazdu na kľukatých a málo frekventovaných vedľajších cestách. V neznámom teréne je mimoriadne užitočná funkcia „okružnej trasy“, pretože končí vždy spoľahlivo na tom istom mieste, v ktorom si začal.

Bluetooth spojenie s komunikačným systémom BMW Motorrad a voliteľná aplikácia Smartphone Link umožňujú nefalšovanú multimediálnu zábavu v pohybe: navigačné oznamy, telefonické hovory a streamovanie hudby, ako aj predpovede počasia alebo dopravné informácií nepredstavujú žiadny problém. Spolu s prípravou pre navigáciu sú k dispozícii aj ďalšie funkcie ako „Môj motocykel“, ktoré sa dajú taktiež ovládať pomocou multifunkčného ovládača na riadidlách. Každý, kto si zvolí variant s predinštalovanými mapovými údajmi, získa doživotnú bezplatnú aktualizáciu máp.

+ Čítaj viac

Bezpečnosť.

Enduro ochrana motora

Robustná hliníková ochrana motora účinne chráni spodnú časť motora pred odlietajúcimi kamienkami a poškodením. Hliníková ochrana špeciálne navrhnutá pre použitie v teréne má hrúbku 2 mm a je výrazne širšia a dlhšia ako štandardná ochrana motora. Jej špeciálny tvar umocní terénny vzhľad motorky.

Prídavné LED svetlomety

Výkonné prídavné svetlomety LED poskytujú vďaka rozšírenému osvetleniu potrebný prehľad v podmienkach zlej viditeľnosti.

Ochrana svetlometu

Ochrana svetlometu schválená len na použitie v teréne sa jednoducho nasadí a účinne chráni svetlomet v teréne pred poškodením.

Špeciálna výbava

HP frézovaná páka spojky

Páka spojky HP vyrobená zo šedého eloxovaného hliníka zdôrazňuje športovú dynamiku motorky a je ergonomicky nastaviteľná na šírku ruky v troch stupňoch.

Frézovaná páka ručnej brzdy HP

Páka ručnej brzdy HP vyrobená zo šedého eloxovaného hliníka zdôrazňuje športovú dynamiku motorky a je ergonomicky nastaviteľná na šírku ruky v piatich stupňoch.  

Veľké čelné sklo

Veľké čelné sklo, tónované alebo číre, ponúka vodičovi zvýšenú ochranu proti vetru a počasiu a zabezpečí väčšie pohodlie na cestách.

Nastaviteľné stupačky

Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

Tvoj vlastný motocykel Adventure

Navrhni si vlastný F 850 GS Adventure.

Od laku až po výbavu - v konfigurátore si môžeš zostaviť svoj vlastný motocykel snov BMW.

Konfigurovať
spinner