Výkonný, vytrvalý a pripravený na čokoľvek.

BMW F 850 GS Adventure je cestovná enduro motorka pre skutočných svetobežníkov, ktorí sú doma na dlhých cestách rovnako ako v teréne. Jej vynikajúci podvozok a výkonný motor sú priekopníkmi v každom teréne. S objemom palivovej nádrže 23 litrov zdolá aj veľké cestovné vzdialenosti a jej dizajn prezrádza, že sa s ňou možno vydať na cestu kamkoľvek.

+ Čítaj viac
Svetobežník.
 • V štýle Exclusive stroj pôsobivo dokazuje, ako elegantne sa možno vynímať na dlhej trase a dokonca aj v teréne. Ráfik a vidlica sú eloxované zlatom a vysokokvalitné lakovanie v žulovej sivej metalickej farbe zdobia akcenty v červenej metalíze Mars red, bielej hliníkovej metalíze a čiernej metalíze Black storm.

 • Inteligentné tiesňové volanie v aktívnom stave, sa v prípade nehody automaticky spojí s kontaktným strediskom BMW Call Centre, aby sa čo najrýchlejšie aktivoval záchranný reťazec.

 • Špičkový produkt: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Navyše, športový tlmič výfuku vyrobený spoločnosťou Akrapovič je o 2,35 kg ľahší ako štandardný tlmič.

 • Elegantné tyčové smerovky s technológiou LED. Pekne tvarované LED smerovky s bielym sklom sú prispôsobené vzhľadu motorky a stanovujú nové štandardy z hľadiska dizajnu a funkcie.

 • Ikonický svetlovod dodáva inovatívnemu LED svetlometu nezameniteľný vzhľad. Vďaka integrovaným denným svetlám zabezpečuje tiež lepšiu viditeľnosť a tým poskytuje väčšiu bezpečnosť na cestách.

 • Výkonné prídavné svetlomety LED zlepšují viditeľnost motocykla.

 • Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlá môžu aktivovať ručne a zapôsobia na vás svojim neopakovateľným vzhľadom.

 • Príprava na navigáciu s držiakom a montážnou kolískou na držiaku riadidiel slúži na bezpečné upevnenie navigátora BMW v zornom poli vodiča. Navigačný systém a voliteľné funkcie konektivity sú pohodlne ovládané prostredníctvom multifunkčného ovládača na riadidlách.

 • Konektivita BMW Motorrad ponúka inovatívne riešenie pre navigáciu cez aplikáciu, ako aj telefonovanie a počúvanie hudby na motorke. Dôležité funkcie vozidla a konektivity sa zobrazujú na 6,5 palcovom farebnom TFT displeji. Ovláda sa cez multifunkčný ovládač, aby ruky mohli zostať na riadidlách.

 • Vďaka balíku Komfort si môžeš každú jazdu ešte viac vychutnať a plne sa sústrediť na pôžitok z jazdy. Komponenty zahŕňajú hlavný stojan, kontrolu tlaku v pneumatikách (RDC), bezkľúčový systém Keyless Ride a komfortné vyhrievané rukoväte pre chladnejšie ročné obdobia.

 • Vďaka turistickému balíku budú aj dlhšie výlety príjemným a pohodlným zážitkom. To je zabezpečené tempomatom, nosičom batožiny pre hliníkový kufor a poloautomatickým ovládaním podvozku Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment).

 • Dynamický balík zlepšuje športové vlastnosti motorky na ceste ako aj v teréne a súčasne zabezpečuje vyššiu bezpečnosť. Prídavné vybavenie zahŕňa jazdný režim Pro s dynamickou trakčnou kontrolou DTC, systémom ABS Pro a asistentom radenia Pro.

 • Svetelný balík s ikonickým LED svetlovodom, LED denným svetlom, prídavnými LED svetlometmi a LED smerovkami poskytuje moderné technológie, atraktívny dizajn a zvýšenú bezpečnosť na ceste. Pretože jasné LED denné svetlá vnímajú ostatní účastníci cestnej premávky lepšie. 

 • Robustný držiak na kufor umožňuje ľahkú montáž dvoch hliníkových kufrov s rozmermi 36 a 44 litrov pre použitie v teréne, z ktorých každý má maximálnu nosnosť 8 kg. Kufre môžu byť bezpečne uzamknuté a môžu byť prepravované na vysokokvalitnom držiaku až do rýchlosti 160 km/h.

 • Batoh na palivovú nádrž s objemom od 8 do 12 litrov je ideálnym spoločníkom na krátke výlety. Vodeodolné vonkajšie vrecko na zips, káblový vývod chránený pred striekajúcou vodou, integrovaný kryt proti dažďu s priehľadným oknom a otočný funkčný držiak sú praktickými doplnkami, ktoré spĺňajú tie najvyššie požiadavky. 

Buď jednotkou. S motorkou a dobrodružstvom.

Stvorený pre veľké veci: F 850 GS Adventure sa cíti dobre v teréne. S ním sa budeš cítiť ako doma aj v nepriaznivom teréne. To je okrem iného možné vďaka jeho jedinečnej ergonómii a štandardnej výbave, ktorá je určená pre dlhé cesty a dobrodružstvá po celom svete. Navyše ponúka široký výber voliteľných doplnkov a voliteľného príslušenstva a dáva ti možnosť upraviť si F 850 GS Adventure pre tvoje osobné dobrodružstvo. Napríklad s rôznymi variantmi sedadla, znížením odpruženia, jazdným režimom Pro, Dynamic ESA alebo športovým tlmičom výfuku HP. Pre ešte lepšie použitie na túry alebo lepšie vlastnosti enduro motorky.

+ Čítaj viac
Terénny stroj.
 • Športovosť zaručená - a to na prvý pohľad: modrá metalíza Lupin s expresívnymi pruhmi v kontrastných farbách. Nápadnými detailmi v štýle Rallye sú kratší športový veterný štít, sedadlo v štýle Rallye a zlatá anodizovaná vidlica a ráfiky.

 • Inteligentné tiesňové volanie v aktívnom stave, sa v prípade nehody automaticky spojí s kontaktným strediskom BMW Call Centre, aby sa čo najrýchlejšie aktivoval záchranný reťazec. Pritom sa prenesie pozícia vozidla a ak je to možné, vykoná sa prvotný rozhovor s príslušnou osobou. Systém sa dá spustiť aj manuálne, napr. pre pomoc iným účastníkom cestnej premávky.

 • Špičkový produkt: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Navyše, športový tlmič výfuku vyrobený spoločnosťou Akrapovič je o 2,35 kg ľahší ako štandardný tlmič.

 • S Keyless Ride zostane kľúč od motorky vo vrecku. Pretože bezkľúčový systém je mimoriadne pohodlný a umožňuje jazdcovi naštartovať svoju mašinu jednoduchým stlačením tlačidla. Taktiež ním môžeš odomknúť zámok riadenia a uzáver palivovej nádrže. Heslom teda je: jednoducho nasadnúť a vyraziť!

 • Kontrola tlaku v pneumatikách poskytuje informácie o aktuálnom tlaku v pneumatikách a včas upozorní vodiča na možné nebezpečenstvo v prípade poklesu tlaku. Hodnoty je možné vyžiadať prostredníctvom displeja v kokpite. Žltá informačná kontrolka a červená výstražná kontrolka automaticky signalizujú relevantnú odchýlku od požadovaných hodnôt počas jazdy.

 • Už nikdy viac studené ruky: Zaisťujú to elektrické vyhrievateľné rukoväte s viacúrovňovým ovládaním. Zvyšujú pohodlie a prinášajú väčšiu bezpečnosť, pretože s teplými rukami a lepším citom v prstoch je ovládanie vozidla jednoducho lepšie. Vyhrievanie rukovätí je pohodlne ovládané kombinovaným spínačom na riadidlách.

 • Žiarivé entrée: Atraktívne LED smerovky s bielym sklom na vás zapôsobia svojím elegantným dizajnom a  modernou technológiou osvetlenia. Reagujú rýchlejšie ako žiarovky a majú oveľa dlhšiu životnosť. Výsledkom je vyššia bezpečnosť v cestnej doprave.

 • Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aktivovať aj ručne a zapôsobí na vás svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

 • Dynamický balík zlepšuje športové vlastnosti motorky a súčasne ponúka vyššiu bezpečnosť. K doplnkom výbavy patria jazdné režimy Pro so systémom ABS Pro, dynamickou kontrolou trakcie DTC a asistent radenia Pro.

 • Vďaka turistickému balíku budú aj dlhšie výlety príjemným a pohodlným zážitkom. To je zabezpečené tempomatom, nosičom batožiny pre hliníkový kufor a poloautomatickým ovládaním podvozku Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment).

 • Konektivita BMW Motorrad ponúka inovatívne riešenie pre navigáciu cez aplikáciu, ako aj telefonovanie a počúvanie hudby na motorke. Dôležité funkcie vozidla a konektivity sa zobrazujú na 6,5 palcovom farebnom TFT displeji. Ovláda sa pomocou multifunkčného ovládača, aby ruky mohli zostať na riadidlách.

 • Stabilná ochrana svetlometu účinne chráni motorku pred poškodením LED svetlometu pri náročnom použití ako enduro. Ochranné sklo z polykarbonátu nie je povolené na použitie na cestách, no po namontovaní dodaného adaptéra môže byť v priebehu niekoľkých sekúnd pripevnené a odobraté zo svetlometu.

 • Robustná hliníková ochrana motora účinne chráni spodnú časť motora pred odlietajúcimi kamienkami a poškodením. Hliníková ochrana špeciálne navrhnutá pre použitie v teréne má hrúbku 2 mm a je výrazne širšia a dlhšia ako štandardná ochrana motora. Jej špeciálny tvar umocní terénny vzhľad motorky.

 • Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

Charakterovo silný. Na prvý pohľad.

Na F 850 GS Adventure vidno, že nerobí žiadne kompromisy a je nezameniteľný: GS v najčistejšej forme. Charakteristická Flyline - voliteľne akcentovaná športovými dielmi HP, vzpriamená ergonómia vďaka rôznym variantom sedadla, malé tónované čelné sklo, inteligentná konektivita s TFT vrátane 6,5 "TFT farebného displeja - to všetko robí zo tejto motorky viac ako len enduro. Z F 850 GS Adventure to robí motorku, ktorá na prvý pohľad jasne ukazuje, o čo skutočne ide: tvoje dobrodružstvo.

+ Čítaj viac
Bez kompromisov.
 • Ľadovo sivá Ice grey dodáva základnému modelu osobitný vzhľad na ceste aj v teréne. Spolu s pohodlným sedadlom v čierne/šedej dokonale dokončuje technicky moderný vzhľad stroja.

 • Kombinácia zníženia podvozku a nízkeho sedadla vedie k výške sedadla iba 815 mm (séria: 875 mm). To znamená, že aj jazdci menšieho vzrastu budú mať väčšiu stabilitu a lepšiu kontrolu nad svojim strojom pri manévrovaní. Zdvih pružiny sa skráti o 20 mm predu a vzadu v porovnaní so štandardným podvozkom.

 • S nízkym dvojitým sedadlom má motocykel výšku sedadla 835 mm zníženú o 40 mm v porovnaní so štandardným sedadlom. Tým sa zabezpečí lepšia dosiahnuteľnosť zeme a uľahčí sa manipulácia počas státia.

 • Ikonický svetlovod dodáva inovatívnemu LED svetlometu nezameniteľný vzhľad. Vďaka integrovaným denným svetlám zabezpečuje tiež lepšiu viditeľnosť a tým poskytuje väčšiu bezpečnosť na cestách.

 • Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlá môžu aktivovať ručne a zapôsobia na vás svojim neopakovateľným vzhľadom.

 • Špičkový produkt: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Navyše, športový tlmič výfuku vyrobený spoločnosťou Akrapovič je o 2,35 kg ľahší ako štandardný tlmič.

 • Žiarivé entrée: Atraktívne LED smerovky s bielym sklom na vás zapôsobia svojím elegantným dizajnom a  modernou technológiou osvetlenia. Reagujú rýchlejšie ako žiarovky a majú oveľa dlhšiu životnosť. Výsledkom je vyššia bezpečnosť v cestnej doprave.

 • Konektivita BMW Motorrad ponúka inovatívne funkcie pre navigáciu, telefonovanie a počúvanie hudby na motorke.  Dôležité funkcie vozidla a konektivity sa zobrazujú na 6,5 palcovom farebnom TFT displeji. Ovláda sa pomocou multifunkčného ovládača, aby ruky mohli zostať na riadidlách.

Komfortný pôžitok z jazdy.

Komfortný pôžitok z jazdy.

Rôznorodý a individuálny ako tvoje potreby: pre BMW F 850 GS Adventure je k dispozícii množstvo rôznych sedadiel.

+ Čítaj viac

Príslušenstvo pre F 850 GS Adventure

Úložné systémy.
 • Perfektné riešenie pre fanúšikov cestovania, ktorí kladú najvyššie nároky na seba a svoj materiál aj za extrémnych podmienok: robustný, prachotesný a vodotesný hliníkový batožinový systém pozostávajúci z:
   

  • Hliníkový kufor pre montáž na pravej strane
  • Úložný priestor cca 36 litrov

   

  • Hliníkový kufor pre montáž na ľavej strane
  • Úložný priestor cca 44 litrov

   

  • Hliníkový horný kufor napr. pre prilbu BMW Motorrad
  • Úložný priestor cca 32 litrov

   

  • Hliníkový batožinový systém je k dispozícii aj v čiernom eloxovanom hliníkovom prevedení  
 • Všestranne využiteľný, vodotesný a vysoko odolný textilný batožinový systém s rôznymi doplnkami špeciálne pre svetobežníkov.

  Batožinový valec Atacama vyrobený z robustnej zmesi materiálov ťa presvedčí svojimi detailmi a úložným objemom 40 litrov. Okrem vodotesného vnútorného vrecka ponúkajú rôzne úložné priestory ďalší priestor. Univerzálny koncept upevnenia, tri držadlá a funkcia batohu zaručujú bezpečné uchopenie a mimoriadne praktickú manipuláciu.

  Robustné postranné tašky Atacama ťa nadchnú svojimi detailmi a objemom úložného priestoru 60 litrov. Okrem vodotesných vnútorných vreciek ponúkajú rôzne úložné priestory ďalší priestor. Rýchlouzávery pre jednoduchú montáž na motocykel a robustné rukoväte zabezpečujú bezpečné uchopenie a mimoriadne praktickú manipuláciu.

Ergonómia a komfort.
 • Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

 • Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

Navigator VI.

Navigator VI.

Multifunkčný Navigator VI robí z plánovania trasy detskú hru. Systém so 16 GB flash pamäťou a päťpalcovým dotykovým displejom ťa vždy spoľahlivo dovedie do cieľa. Vďaka okrúhlemu polarizačnému filtru (CPOL) je vodotesný displej dobre čitateľný aj na priamom slnku. Displej s vysokým rozlíšením v obale podobnom smartfónu poskytuje všetky potrebné informácie a nevyhnutný prehľad v každej situácii. Množstvo doplnkových funkcií robí z plánovania a turistiky vzrušujúce dobrodružstvo. Umožňuje vytváranie trás podľa osobných preferencií, aby si si mohol užívať jazdu na kľukatých a málo frekventovaných vedľajších cestách. V neznámom teréne je mimoriadne užitočná funkcia „okružnej trasy“, pretože končí vždy spoľahlivo na tom istom mieste, v ktorom si začal.

Bluetooth spojenie s komunikačným systémom BMW Motorrad a voliteľná aplikácia Smartphone Link umožňujú nefalšovanú multimediálnu zábavu v pohybe: navigačné oznamy, telefonické hovory a streamovanie hudby, ako aj predpovede počasia alebo dopravné informácií nepredstavujú žiadny problém. Spolu s prípravou pre navigáciu sú k dispozícii aj ďalšie funkcie ako „Môj motocykel“, ktoré sa dajú taktiež ovládať pomocou multifunkčného ovládača na riadidlách. Každý, kto si zvolí variant s predinštalovanými mapovými údajmi, získa doživotnú bezplatnú aktualizáciu máp.

+ Čítaj viac
Bezpečnosť.
 • Robustná hliníková ochrana motora účinne chráni spodnú časť motora pred odlietajúcimi kamienkami a poškodením. Hliníková ochrana špeciálne navrhnutá pre použitie v teréne má hrúbku 2 mm a je výrazne širšia a dlhšia ako štandardná ochrana motora. Jej špeciálny tvar umocní terénny vzhľad motorky.

 • Výkonné prídavné svetlomety LED poskytujú vďaka rozšírenému osvetleniu potrebný prehľad v podmienkach zlej viditeľnosti.

 • Ochrana svetlometu schválená len na použitie v teréne sa jednoducho nasadí a účinne chráni svetlomet v teréne pred poškodením.

Špeciálna výbava

 • Páka spojky HP vyrobená zo šedého eloxovaného hliníka zdôrazňuje športovú dynamiku motorky a je ergonomicky nastaviteľná na šírku ruky v troch stupňoch.

 • Páka ručnej brzdy HP vyrobená zo šedého eloxovaného hliníka zdôrazňuje športovú dynamiku motorky a je ergonomicky nastaviteľná na šírku ruky v piatich stupňoch.  

 • Veľké čelné sklo, tónované alebo číre, ponúka vodičovi zvýšenú ochranu proti vetru a počasiu a zabezpečí väčšie pohodlie na cestách.

 • Odpružené stupačky vodiča s plastovými nášľapnými plochami sú nastaviteľné v troch polohách a ponúkajú maximálny komfort a bezpečnosť na ceste. Znamená to mimoriadnu priľnavosť v teréne a dokonca lepšiu kontrolu nad motorku počas jazdy v stoji.

Navrhni si vlastný F 850 GS Adventure.

Od laku až po výbavu - v konfigurátore si môžeš zostaviť svoj vlastný motocykel snov BMW.

Konfigurovať
spinner