R 1200 GS

od 15.250 €
od 141 € mesačne s financovaním 3asy Ride

Reprezentatívny príklad financovania: pri financovanej hodnote 7 625€ na 60 mesiacov bude výška mesačnej splátky prostredníctvom finančného lízingu 141,46€ bez poistenia. Uvedená finančná ponuka nie je určená pre spotrebiteľov. Všetky ceny sú uvádzané s DPH.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

BMW R 1200 GS.

Ešte viac dobrodružstva.

BMW R 1200 GS. Viac GS je nemožné. Tento motocykel založil dvojitý športový motocyklový segment – a ešte mu aj stále kraľuje. Rozmanitosť – vozovka, terén, mestská premávky, vidiecka krajina, pohodlie, výkon – v kombinácii s legendárnou robustnosťou a odbornými znalosťami za viac než 36 rokov vývoja modelov GS prináša motocykel, ktorý sa nezľakne žiadnej konkurencie. Pôsobivým dôkazom tvrdenia sú víťazstvá v mnohých testoch a ocenenia v odborných časopisoch. Model R 1200 GS bol vždy inšpiratívny. Nový model ide ešte ďalej: pokiaľ ide o jeho vhodnosť na cestovanie, aj vynikajúci výkon v teréne. Pre teba to znamená zvýšený komfort, dynamiku a viac zábavy. V krátkosti sa dá povedať, že to bude ešte väčšie dobrodružstvo.

Dizajn modelu R 1200 GS

Vyber si svoj štýl.

Dve rôzne základné farby a dva nové štýly – Exclusive a Rallye – prinášajú ešte viac možností prispôsobiť si model R 1200 GS podľa vlastných individuálnych požiadaviek. Štýly tvorí farebný variant so špeciálne zladeným štandardným vybavením.

Čierna metalíza Black Storm

Motocykel GS sa vydáva v ústrety každému dobrodružstvu s úžasnou dynamikou a energicky.

Biela Light White bez metalického efektu

Pri jazde v teréne pôsobí mimoriadne športovo a ľahko.

Štýl Exclusive

Pri štýle Exclusive v hnedej metalíze Iced Chocolate sa kladie intenzívny dôraz na sebavedomý vzhľad.

Štýl Rallye

Pre ambicióznych terénnych jazdcov je štýl Rallye v modrej metalíze Lupin Blue skutočne hodný vynaložených peňazí.

Robustný. Dynamický. Pevný charakter.

Model R 1200 GS dokáže všade a vždy upútať pozornosť a pritiahnuť zrak všetkých naokolo. Nápadný štýl GS línie tiahnúcej sa pozdĺž celého tela motocykla ohlasuje, aký neutíchateľný je jeho smäd po dobrodružstve. Nový GS sa vďaka vysokokvalitným dizajnovým prvkom, atraktívnym farbám a štýlom môže honosiť prívlastkom nenahraditeľný. Farbu hlavného rámu je možné si vybrať z troch rôznych povrchových úprav. Pozinkovaný kryt plášťa chladiča a ďalšie pôsobivé detaily odhaľujú výraznejšiu vizuálnu robustnosť. Jednotlivé štýly ešte skvelo dopĺňa nehrdzavejúca oceľ. Charakter štýlov Exclusive a Rallye navyše podčiarkujú ich jedinečné neprehliadnuteľné prvky. Či už ide o elegantnú úpravu palivovej nádrže, alebo vynímajúce sa písmena GS. Model R 1200 GS ešte nikdy nebol taký individuálny ako teraz – presne ako ty.
+ Čítaj viac

Pripravený na všetko, čo príde.

Pripravený na všetko, čo príde.

Inovácie, ako je chránič vpredu proti striekaniu, krídlové prvky, ktoré usmerňujú vzdušný prúd, a časti, ktoré poskytujú užitočnú ochranu pri terénnej jazde, ešte zvýrazňujú jeho robustný vzhľad. Najnovšie technológie umožňujú motocyklu pohotovo reagovať na rôzne podmienky a vďaka tomu GS dokáže byť oporou aj v náročných situáciách. Nie je dôležité, ktorý kúsok sveta so svojím GS navštíviš, pri takejto robustnej výbave zdoláš všetky prekážky bez ohľadu na ich náročnosť.

+ Čítaj viac

Dokonalá ovládateľnosť.

Dokonalá ovládateľnosť.

Pevný hlavný rám s motorom ako nosným prvkom poskytuje výhodu nízko položeného ťažiska a tým uľahčuje ovládateľnosť a zároveň zaisťuje mimoriadne skvelé držanie jazdnej stopy. Vďaka prvkom pruženia Paralever a Telelever je jazdný výkon bez ohľadu na charakter terénu vždy dokonale vyladený.

+ Čítaj viac

Dvojvalcový motor typu boxer

92
kW (125 k) pri 7 750 ot./min.
125
Nm pri 6 500 ot./min.
244
pohotovostná hmotnosť vozidla v kg, plne natankovaného/pripraveného na cestu
850
výška sedadla v mm
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný motor typu boxer

Mohutný výkon, ktorý zvládne nástrahy každej situácie.

Mohutný výkon, ktorý zvládne nástrahy každej situácie.

Znova a znova sa skúšal, testoval a osvedčil pri tej najvyššej záťaži: dvojvalcový motor typu boxer s výkonom 92 kW (125 k). Je účinný a má mimoriadne vysoký krútiaci moment: poskytuje znateľný pôžitok z jazdy v každej situácii. Tento motor nie je povestný len svojou spoľahlivosťou. Vyznačuje sa aj mimoriadne prívetivou povahou. Spojka v olejovom kúpeli s anti-hoppingovou funkciou a elektrické ovládanie akcelerátora umožňujú jemné dávkovanie výkonu.

+ Čítaj viac

Započúvaj sa do zvuku R 1200 GS

Inovačná technológia

Ikona vychádza v ústrety technológii.

Vzhľadom na vybavenie technológiami a prvkami zaisťujúcimi pohodlie a bezpečnosť je model R 1200 GS doslova studnicou najnovších trendov. Jazdné režimy „Rain“ a „Road“, ako aj systém automatickej kontroly stability „Automatic Stability Control“ sú tak k dispozícii už aj pri základných modeloch. Jazdec sa v rámci zvláštnej výbavy môže tešiť z nespočetného množstva asistenčných a bezpečnostných systémov – napríklad z elektronicky riadeného dynamického podvozka ESA novej generácie. Mnoho ďalších asistenčných a bezpečnostných systémov ponúkajú aj jazdné režimy Pro, ktoré taktiež tvoria súčasť zvláštnej výbavy. Napríklad regulácia rozbehu okrem iného účinne uľahčuje rozbeh na svahu. K dispozícii je aj asistenčný systém dynamickej kontroly trakcie (Dynamic Traction Control – DTC), ktorý v prípade potreby citlivo zasiahne pri jazde na svahu, a prispieva k vyššej úrovni jazdnej dynamiky a bezpečnosti. Súčasťou jazdných režimov Pro je aj systém ABS Pro, ktorý pomáha pri nakláňaní aplikovať brzdnú silu postupným spôsobom a tým eliminovať vznik nebezpečných situácií. A v prípade prudkého brzdenia sa o bezpečnosť postará dynamické brzdové svetlo, ktoré upozorní účastníkov cestnej premávky jazdiacich za tebou.
+ Čítaj viac

Jazdné režimy.

Jazdné režimy.

Vydaj sa bez zaváhania na rôzne jazdné povrchy.

Vďaka najnovšej generácii jazdných režimov sa zakaždým dosiahne tá správna priľnavosť. Okrem štandardných jazdných režimov „Rain“ a „Road“sú k dispozícii ešte doplnkové režimy jazdy (Dynamic a Enduro). Ešte dokonalejšie prispôsobený motocykel tak zvládne každý terén. Stačí niekoľko sekúnd a jediné tlačidlo a správny režim je nastavený. Dobrodružná jazda tak môže pokračovať bez prestávky.

+ Čítaj viac

Funkcia Hill Start Control.

Funkcia Hill Start Control.

Prináša väčšiu zábavu pri jazde na svahoch.

Funkcia Hill Start Control uľahčuje rozbeh na svahoch a zostupnom teréne. Zásahom do čiastočne integrovaného brzdového systému ABS sa dosiahne automatické udržiavanie brzdného tlaku v zadnom brzdovom systéme. Výhoda pre jazdca: už nie je potrebné celý čas ovládať brzdovú páku. Ideálne riešenie na dobrodružstvo v horách.

+ Čítaj viac

Systém Dynamic ESA.

Systém Dynamic ESA.

Nový rozmer jazdy na motocykloch.

Najnovšia generácia systému Dynamic ESA opäť prispela k zvýšeniu prvotriedneho komfortu jazdy. Systém Dynamic ESA automaticky prispôsobuje odpruženie stavu jazdy a jazdným manévrom tak, aby vyhovovalo daným podmienkam. Aj pri rôznom zaťažení je vždy zaistené optimálne počiatočné predpätie pružiny na zadnej pružiacej jednotke a zodpovedajúca tlmiaca sila na pružinových prvkoch. Na dosiahnutie ešte lepšej stability, vyššej úrovne bezpečnosti, výkonu a komfortu pri jazde.

+ Čítaj viac

Viac osobitosti

Ešte vyššia úroveň ochrany. Ešte väčšia bezpečnosť. Ešte vyššia spoľahlivosť. Ešte dokonalejší vzhľad. Vďaka širokej škále vybavenia a špeciálneho príslušenstva je možné svoj stroj optimalizovať presne podľa vlastných požiadaviek. Prerobené chrániče valcov, horný kufrík na dve prilby, dokonca aj časti na ochranu pri terénnej jazde, napr. mriežky chladiča, chrániče rámu alebo batožinové systémy. Vytvorenie GS podľa seba.
+ Čítaj viac
Ochranný oblúk motora.
Ochrana svetlometov.
Nosič batožiny.
Hliníkový chránič motora.
Kolesá s výpletom.
Opierky nôh HP Enduro.
Svetlomety LED s denným jazdným svetlom.
Bezkľúčový systém Keyless Ride.
Jedna vášeň, dva štýly.

Štýl Exclusive.

Štýl Exclusive.

Tvoj elegantný vzhľad.

Rád tráviš dlhší čas so svojím R 1200 GS mimo domu? Potom bol štýl Exclusive vytvorený práve pre teba. Pohodlné sedadlo poskytuje potrebnú úroveň komfortu – výrazné vizuálne prvky a nehrdzavejúca oceľ zdokonaľujú elegantný vzhľad, a to bez ohľadu na uhol pohľadu.

+ Čítaj viac

Štýl Rallye

Štýl Rallye

To pravé terénne vozidlo.

Úpenlivo žobroní, aby ste spolu vyrazili do terénu. Štandardom sú nekompromisné terénne doplnky – prípadne je možné sa rozhodnúť pre vlastný výber. Exkluzívna lakovaná povrchová úprava štýlu Rallye čerpá inšpiráciu z farieb BMW predstavujúcich motoristický šport. Celkový skvelý dojem dopĺňajú čierne lúčové kolesá. Štýl Rallye má za cieľ priviesť ťa k jedinečnému terénnemu dobrodružstvu.

+ Čítaj viac

Tri rozlišovacie charakteristické znaky.

Tri rozlišovacie charakteristické znaky.

Tri balíky vybavenia Touring, Comfort a Dynamic prispejú k zintenzívneniu rôznych charakteristických znakov nových GS. Napríklad s vybavením Dynamic ESA je balík Touring ideálnou voľbou vhodnou pre každý typ cestovania. Balík Comfort zas predstavuje prísľub absolútneho potešenia z jazdy a zvýšenia bezpečnosti. Jeho súčasťou sú okrem iného vyhrievané rukoväte a systém kontroly tlaku v pneumatikách TPC. A s balíkom Dynamic je na palube k dispozícii jazdný režim Pro a asistent radenia Pro: na obohatenie športového charakteru a zvýšenie agility pri každej situácii počas jazdy.

+ Čítaj viac

Komfort pre každý typ jazdca.

Komfort pre každý typ jazdca.

Zostávajúce sedadlo nie je vďaka nespočetným možnostiam nastavenia výšky problém. Aj keď patríš medzi skúsených jazdcov GS a v teréne by si sa najradšej na svojej motorke preháňal iba v stoji, oplatí sa sadnúť si a vychutnať si to. Pretože možnosti nastavenia výšky sedadla a rozmanitosť ponúkaného komfortu či sedadlové lavice Rallye maximálne uspokoja všetky tvoje požiadavky. Od vysokého a športovo ladeného až po pohodlné a ideálne na cestovanie. Na cestu za dobrodružstvom vždy vyrazíš v dokonalom pohodlí, dokonca aj vo dvojici.

+ Čítaj viac

Neuveriteľná rozmanitosť.

Zakaždým čaká na zdolanie nová výzva. Nikdy sa neopakuje rovnaká trasa dvakrát. Vždy po novej, neznámej trase. Nekonečné množstvo možností prispôsobenia ponúka príležitosť prispôsobiť si model R 1200 GS tak, aby presne vyhovoval tvojim požiadavkám.

Zistiť viac

Objav ducha GS

Stále ďalej a ďalej.

Svet nemá žiadne obmedzenia.

Odevy GS

Ostatné modely Adventure