R 1200 GS Adventure

od 16.900 €
od 157 € mesačne s financovaním 3asy Ride

Reprezentatívny príklad financovania: pri financovanej hodnote 8 450€ na 60 mesiacov bude výška mesačnej splátky prostredníctvom finančného lízingu 156,71€ bez poistenia. Uvedená finančná ponuka nie je určená pre spotrebiteľov. Všetky ceny sú uvádzané s DPH.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

BMW R 1200 GS Adventure.

Ideálne sa chopí každého dobrodružstva.

Máš rád extrémne, dlhé výlety aj po hrboľatých cestách? Bavíš sa na kamenných cestách alebo v divočine? Či už ide o asfalt, cestu v teréne, kamene alebo piesok: všetky povrchy predstavujú pre BMW R 1200 GS Adventure výzvy, na ktoré má vďaka svojmu ľahkému, agilnému ovládaniu tú správnu odpoveď. Stroj pre všetkých, kto chce prekonávať svoje limity. Dá sa to povedať aj jednoduchšie: stroje pre skutočných dobrodruhov. Pre ľudí, ktorí si skutočne chcú otestovať svoje kvality vždy trocha inak, pričom si chcú užiť aj veľkú porciu potešenia z jazdy.

Dizajn modelu R 1200 GS Adventure

Vyber si svoj štýl.

Možno sa ti v prípade modelu R 1200 GS Adventure vynorí obraz jazdy v prašnom a zablatenom teréne. My však dokážeme dodať tvojej motorke GS Adventure ešte osobnejší charakter – okrem našej dynamickej základnej farby sme vyvinuli ďalšie dva štýly.

Červená farba Racing Red

Základná úprava v červenej farbe Racing Red dodá tvojej motorke mimoriadne výrazný vzhľad, ktorým bude na každom prejdenom kilometri výrazne vynikať.

Štýl Rallye

Pre ambicióznych jazdcov v teréne je štýl Rallye v bielej farbe White Light skutočne hodný vynaložených peňazí.

Štýl Exclusive

Štýl Exclusive, ktorý sa predstavuje v čiernej metalíze Black Storm výrazne doplnenej matnou metalízou krytu palivovej nádrže Dark Slate a sivou farbou hlavného rámu Achat Grey, kladie dôraz na vzbudenie sebavedomého dojmu.

Dizajn: Pôsobivá prítomnosť.

Model R 1200 GS Adventure je určený na zvládnutie akejkoľvek výpravy. Je pripravený aj na akúkoľvek výzvu. Niet pochýb – jeho silná, robustná a dynamická konštrukcia už na prvý pohľad oznamuje všetko potrebné o jeho charaktere. Ochranné prvky proti vetru, poveternostným vplyvom a chránič motora dodávajú motocyklu mimoriadne výrazný vizuálny vzhľad, ktorý sa tak posunul o ďalší krok dopredu. Mohutný ochranný plech modelu R 1200 GS Adventure proti rozstreku podčiarkuje jeho jedinečnú odhodlanosť. Je jednoducho pripravený zvládnuť všetky ťažkosti a prekážky. Vždy a s dokonalou istotou. Nezameniteľná palivová nádrž s objemom 30 litrov je znakom vzdorovitého odhodlania zdolať akúkoľvek dlhú trasu.

Motocykel R 1200 GS Adventure je prísľubom, že ho na jeho ceste nič nezastaví – žiadna výzva ani prekážka.  

+ Čítaj viac

Dvojvalcový motor typu boxer

92
kW (125 k) pri 7 750 ot./min.
890
výška sedadla v mm
30
objem palivovej nádrže v litroch
217
maximálne zaťaženie v kg
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný motor typu boxer

Spoľahlivý a výkonný.

Spoľahlivý a výkonný.

Nezáleží na tom, kam sa vyberieš: tvoj motocykel R 1200 GS Adventure bude zakaždým skvelým dynamickým spoločníkom. Podnetom jeho dynamického charakteru je krútiaci moment 125 Nm a výkon 92 kW (125 koní) legendárneho vodou chladeného dvojvalcového štvortaktného motora typu boxer. Jeho koncepcia chladenia spočíva na kombinovanom chladení vzduchom a kvapalinou. Výsledkom je účinnosť, vysoký krútiaci moment a predovšetkým: spoľahlivosť.

Vďaka spojke v olejovom kúpeli s anti-hoppingovou funkciou a elektrickej škrtiacej klapke sa z motocykla R 1200 GS Adventure stane ideálny spoločník tých jazdcov, pre ktorých nie je žiadna cesta príliš ďaleká – či kamenistá.

+ Čítaj viac

Započúvaj sa do zvuku R 1200 GS Adventure

Hlavné prvky modelu R 1200 GS Adventure

Palivová nádrž a ochranný oblúk motora.
Nadstavec zobáka.
30-litrová palivová nádrž vyrobená z hliníka.
Veľký veterný štít.
Pohodlné sedadlo.
Praktický odkladací priestor.
Nosič batožiny z nehrdzavejúcej ocele.
Kolesá s výpletom.

Veľké množstvo výbavy. Väčšie potešenie z jazdy.

Inovatívny prvok modelu R 1200 GS, bez ktorého sa moderný dobrodruh nezaobíde – BMW Motorrad Connectivity. Toto nové voliteľné vybavenie ti na 6,5-palcovom displeji TFT ukáže chytrým spôsobom všetky potrebné údaje o tvojom motocykli. Pripoj svoj smartfón k motocyklu prostredníctvom rozhrania Bluetooth a multifunkčným ovládačom na riadidlách používaj rôzne funkcie, napríklad navigáciu v smartfóne, prijímanie alebo aj uskutočňovanie hovorov, funkcie médií, ako sú výber a počúvanie hudby zo zoznamu tvojich obľúbených skladieb v smartfóne. Prípadne intuitívnym ovládaním získaj ešte viac informácií o motocykli, a to bez toho, aby ťa to pri jazde príliš rozptyľovalo. Na používanie niektorých funkcií je potrebná aj aplikácia BMW Motorrad Connected.

Ďalším novým členom rodiny voliteľného vybavenia je „inteligentný tiesňový hovor“: Systém zabudovaný do riadidiel, ktorý sa v prípade núdze spustí buď manuálne stlačením tlačidla, alebo – v závislosti od danej situácie – automaticky, čím sa aktivuje reťazec záchranných služieb. Týmto spôsobom je k dispozícii podpora na získanie rýchlejšej pomoci poskytovanej záchrannými službami – a to bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzaš.  

Praktické prvky štandardného vybavenia cestovného endura uspokoja všetky tvoje jazdné potreby: dva štandardné režimy jazdy – „Rain“ a „Road“ – dostupné len jednoduchým stlačením tlačidla, ktoré ponúkajú dva úplne odlišné, optimálne koordinované štýly jazdy.  

V rámci voliteľného vybavenia sú k dispozícii aj ďalšie jazdné režimy označované ako „Pro Riding Modes“. Zodpovedajúce režimy jazdy „Dynamic“ a „Enduro“ ti na tvojej ceste za dobrodružstvom poskytnú širší výber možností. Pomocou kódovacieho prepínača sa jazdný režim Dynamic zmení na Dynamic Pro a Enduro na Enduro Pro. Týmto spôsobom sa rozširujú možnosti prispôsobenia.

Veľký, 30-litrový objem palivovej nádrže ti zaistí na tvojich potulkách, predovšetkým na dlhých etapách cesty, vzácnu nezávislosť. Okrem toho máš k dispozícii aj palubný počítač: umožňuje dokonalú organizáciu trasy a uskutočnenie jazdy a zobrazenie všetkých dôležitých údajov, ako priemerná spotreba a stav paliva. Rovnako praktický je aj odkladací priestor nad palivovou nádržou. Vďaka nemu budeš mať všetky drobné predmety vždy poruke.

+ Čítaj viac
  • BMW Motorrad Connectivity poskytuje motocyklistom inovatívne riešenie každodennej navigácie, využíva multimediálne informácie, ako aj informácie týkajúce sa jazdy získavané intuitívnymi operáciami a usporadúva ich čo najjasnejším spôsobom: prepojenie motocykla, smartfónu a prilby cez rozhranie Bluetooth tak prináša jazdcovi úplne nové možnosti. Vďaka multifunkčnému ovládaču sú všetky funkcie vždy ľahko ovládateľné. Tradičná elektronická prístrojová doska ustupuje veľkému, jasnému displeju TFT, vďaka ktorému má jazdec stály prístup k navigácii, telefónnym hovorom, mediálnym informáciám a ďalším informáciám o vozidle, ako aj k predtým zobrazeným údajom, ako sú rýchlosť a otáčky. Okrem toho sú prostredníctvom bezplatnej aplikácie BMW Motorrad Connected k dispozícii aj ďalšie doplnkové funkcie. Nástroj Connectivity umožňuje motorkárom, aby sa opäť zamerali na to podstatné: ulice, ktoré na nich čakajú.

  • Vždy sa jazdí s dobrým pocitom istoty. Spoločnosť BMW Motorrad je prvým výrobcom, ktorý poskytuje riešenie „inteligentný tiesňový hovor“ vo forme výbavy priamo zo závodu: systém pevne namontovaný na riadidlách môže v prípade núdze nezávisle a automaticky spustiť záchranný reťazec a tým uľahčiť rýchlejšie poskytnutie pomoci zložkami pohotovostných služieb. „Inteligentný tiesňový hovor“ sa aktivuje automaticky vtedy, keď dôjde k ľahkej až ťažkej nehode. Ak sa napríklad stane, že jazdec spozoroval nehodu, môže tiesňový hovor spustiť aj ručne stlačením tlačidla. Po automatickej alebo ručnej aktivácii systému sa cez mobilný telefón nadviaže spojenie s centrálou tiesňového volania BMW a odošlú sa údaje GPS o polohe a smere jazdy motocykla. Od tohto okamihu sa aktivuje záchranný reťazec. S cieľom poskytnúť rýchlu a presnú pomoc. Jazdec sa vďaka tomu môže vrhať do každého dobrodružstva s pocitom bezpečia.

  • Na nastavenie správneho režimu alebo prispôsobenie režimu vodičovi v rámci jazdných režimov Pro stačí jedno stlačenie tlačidla – vzrušujúce dobrodružstvá sa nemusia ani na okamih prerušiť! Jednoduchým prepínaním medzi jazdnými režimami je možné v priebehu niekoľkých sekúnd reagovať na rôzny terén; zásah brzdy, zosúladenie prvkov odpruženia aj elektronické riadiace systémy ABS Pro a DTC, ako aj charakteristiky motora cez odozvu motora na polohu škrtiacej klapky. Jazdný režim „Dynamic Pro“, ktorý je možné aktivovať pomocou kódovacieho prepínača, zabezpečí celkové pevnejšie zosúladenie motocykla na športovú jazdu na vozovke. Prepnutím na režim „Enduro Pro“ sa zaistí dokonalá trakcia pri jazde na šotoline. Vďaka mäkkej odozve motora na polohu škrtiacej klapky a miernemu kontrolnému zásahu systému Enduro ASC sa z jazdy na šotoline stáva úplne nový zážitok. Jazdné režimy Pro navyše ponúkajú funkciu Hill Start Control HSC, pomocou ktorej je možné brzdu zadného kolesa pridržať pomocou páky ručnej brzdy.

  • Model R 1200 GS Adventure sa dá teraz voliteľne vybaviť aj najnovšou generáciou systému Dynamic ESA. Vďaka automatickému systému nastavenia tlmenia a kompenzácii polohy jazdy je možné opäť hovoriť o zvýšení komfortu a stability jazdy. Bez potreby akéhokoľvek preraďovania sa na všetkých cestných povrchoch dosahuje najlepšia trakcia a zároveň je zaistená optimálna stabilita jazdy. Stará sa o to rozšírený systém snímačov, ktorý prispôsobí motocykel nespočetným jazdným podmienkam. Automatickým prispôsobením podvozka danému zaťaženiu sa zaisťuje pôsobivé ľahké ovládanie motocykla R 1200 GS Adventure a zachováva sa jeho precíznosť.

Viac osobitosti

Špeciálne vybavenie a príslušenstvo.

Zakaždým čaká na zdolanie nová výzva. Nikdy sa neopakuje rovnaká trasa dvakrát. Vždy po novej, neznámej trase. Široká škála špeciálneho vybavenia a originálneho príslušenstva BMW Motorrad umožňuje zostaviť si svojho vlastného tátoša R 1200 GS Adventure presne podľa vlastných želaní.

Zistiť viac

Objav ducha GS

Pohľad späť na International GS Trophy 2016.

Tím Južná Afrika vyhral GS výzvu v Thajsku.

Manévrovanie motocyklov cez schátrané mosty, brodenie sa cez rieky na stroji GS a rýchla výmena pneumatík: podujatie International GS Trophy je enduro výzva, ktorá nemá konkurenciu.

V roku 2016 znovu nadišiel čas pre toto podujatie. 19 tímov z celého sveta jazdilo na svojich motorkách BMW R 1200 GS naprieč severným Thajskom. Jazdci GS zdolali 1 400 kilometrov, 19 špeciálnych skúšok a sedem denných etáp. Prechádzali cez džungľu, priehrady a dažďové pralesy, pričom boli vystavení brutálnemu teplu a vysokej vlhkosti. Šiesta edícia podujatia International GS Trophy ich fyzicka vyčerpala, no vo všetkých ostatných ohľadoch odchádzali spokojní.

Čítaj viac

Príslušenstvo pre model R 1200 GS Adventure

Oblečenie na dobrodružstvá pri tvojich terénnych jazdách

Ostatné modely Adventure