* Obrázky na tejto stránke môžu obsahovať príplatkové vybavenie a príslušenstvo za príplatok. Zmeny a chyby vyhradené.

R 1250 GS ako „Edition 40 Years GS“

Koncentrovaný výkon, legendárny dizajn

BMW GS je priekopníčkou, už 40 rokov v sebe spája mnohostranné použitie a jedinečný pocit z jazdy. Oslavujeme to s R 1250 GS vo vyhotovení „Edition 40 Years GS“. Vo výraznom čierno-žltom dizajne legendárnej R 100 GS znovu ožíva príbeh GS. Jedinečný dizajn sa pri R 1250 GS spája s modernými prvkami, ako sú rozšírené jazdné režimy Pro a boxerový motor ShiftCam. Profituješ zo suverénne stúpajúceho výkonu a nekonečnej radosti z jazdy na každom teréne. Cesta či terén – zažijete spolu #SpiritofGS.

To najlepšie na „Edition 40 Years GS“

K jubileu unikátny dizajn: Vychádza z modelu R 100 GS známeho pod prezývkou „Bumblebee“ a získa si vás čierno-žltým dizajnom. Výrazné dizajnové prvky vytvárajú z legendárneho dizajnu skutočný magnet pre oči a nechajú zažiariť stroj v lesku vyše 40-ročných dejín GS. 

+ Čítaj viac
Predná časť s nálepkou „40 rokov GS“
Vidíme zblízka nálepku 40 rokov GS.
Žltá ochrana rúk ako vizuálny akcent
Vidíme Edition 40 Years GS so žltou ochranou rúk.
Čierno-žlté kryty hlavy valcov Option 719
Vidíme Edition 40 Years GS s čierno-žltými krytmi hláv valcov Option 719.
Nádrž s nápisom „1250“ a logom „Option 719“
Vidíme nádrž Edition 40 Years GS s nápisom 1250 a logom Option 719 v detailnom pohľade.
Sedadlo v čierno-žltej
Vidíme čierno-žlté sedadlo Edition 40 Years GS s výšivkou GS.
Mohutný tvar so silným boxerovým motorom
Vidíme R 1250 GS zhora s nápisom 1250 a vyčnievajúcim boxerovým motorom s krytmi hláv valcov v podobe frézovaných dielov Option 719.
Športový veterný štít, žltý
Vidíme žltý športový veterný štít na Edition 40 Years GS.
Zlaté riadidlá
Vidíme Edition 40 Years GS so zlatými riadidlami.

R 1250 GS – vždy dobrý základ

R 1250 GS – vždy dobrý základ

Zvonku „Edition 40 Years GS“, vnútri dokonalá R 1250 GS: S jej moderným technický vybavením je táto GS ideálnou partnerkou pre tvoje dobrodružstvá. Jej voliteľné jazdné režimy Pro s novou reguláciou brzdného účinku motora (MSR) sa postarajú o dokonalý pôžitok z jazdy v každej situácii, zatiaľ čo moderná svetelná technológia garantuje optimálne osvietenie cesty a optimálnu viditeľnosť. Zisti si všetko o všestranných funkciách a variantoch R 1250 GS.

+ Čítaj viac

40 rokov pohonu pre dobrodružstvá

Od Afriky po centrálnu Áziu: GS navštívila za 40 rokov celý svet. Motocykel, ktorý zvládne každý terén a každú cestu – ide odvážne vpred a odvážne vzdoruje živlom. GS je pionierom cestovných enduro.

+ Čítaj viac
1980
uvedenie prvého modelu GS, R 80 G/S
6
Generácia GS s mnohými modelovými variantami
40
rokov jedinečných zážitkov s legendou GS
1,2
vyše 1,2 dodnes vyrobených modelov GS

Každý úspešný príbeh niekde začal: Príbeh GS začína v r. 1980, keď BMW Motorrad predstavuje R 80 G/S. Je mohutná, všestranná a umožňuje suverénne ovládanie v každej situácii. Stala sa prvým veľkým duálnym motocyklom na svete. Už 40 rokov ide stále ďalej, nedá sa zastaviť – a je k dispozícii na každé dobrodružstvo. 

+ Čítaj viac
Z terénneho športu na cesty

1978 až 1980:

V r. 1978 sa BMW Motorrad s predchodcom prvých GS postaralo o senzáciu: GS 80 vybojovala na šesťdňových majstrovstvách sveta Six Days dve zlaté medaily. Vlastný vývojársky tím ju vyvinul bez oficiálnej zákazky. Avšak tento úspech dá za pravdu inžinierom a mechanikom: Ich motorka sa tak mimo cesty, ako aj na nej, postará o poriadny kus radosti z jazdy a prichádza na trh v r. 1980 pod mierne pozmeneným názvom BMW R 80 G/S.

Začína víťazný pochod

1980 to 1987:

V GS sa BMW Motorrad podarilo vytvoriť perfektné spojenie terénneho a cestného motocykla: Nezávisle od povrchu má jazdec svoj stroj v každej situácii pod kontrolou a užíva si aj na dlhých trasách maximálny komfort. Vrcholom je svetovo prvý na motocykel nainštalovaný monolever, nazývaný výkyvné rameno – zabezpečuje menšiu hmotnosť a umožňuje rýchlu výmenu zadného kolesa S R 80 G/S založila BMW Motorrad segment veľkých a pohodlných cestovných enduro – a ovláda ho dodnes.

GS láka na: väčší zdvihový objem, viac sily

1987 to 1996:

Nový špičkový model R 100 GS stavia na obrovskom zdvihovom objeme – stane sa najvýkonnejším a najrýchlejším enduro motocyklom na trhu. Na zadnom kolese sa dvojitá kĺbová kyvná vidlica Paralever stará o bezproblémové ovládanie v teréne aj na ceste. Pre výrazné čierno-žlté lakovanie sa stane známym pod prezývkou „Bumblebee“. Táto farba je ešte aj dnes pre jej milovníkov skutočným trhákom a zdobí v tomto roku mimoriadne modely „Edície 40 Rokov GS“.

Nová kapitola duálnych motocyklov

1994 to 2003:

GS je na dobrej ceste stať sa ikonou a aj napriek tomu sa stále mení: V r. 1994 sa R 1100 GS objavuje ako prvé enduro so štvorventilovým boxerovým motorom. Je presvedčivá vďaka ľahkej ovládateľnosti v teréne a tými najlepšími vlastnosťami na dlhých výjazdoch. Vlastnosti motorky na dlhé jazdy sa cieľavedome vyvíjajú ďalej a v r. 2002 sa v podobe R 1150 GS Adventure ešte lepšie prispôsobia potrebám jazdcov na dlhé trate – zrodí sa rad Adventure. 

Od jednovalca k dvojvalcu

2000 to 2008: 

Veľmi obľúbené a pre začiatočníkov vhodné „Funduro“ modely F 650 a F 650 ST získajú začiatkom nového tisícročia prepracovanú koncepciu motora. Vďaka novému vodou chladenému jednovalcovému agregátu zažijú jazdci 650 GS a F 650 GS Dakar nielen dostatočnú motorizáciu pre každodenné použitie, ale aj typický zážitok z enduro motocykla. V r. 2008 sú potom oba úplne nanovo vyvinuté modely enduro F 650 GS a F 800 GS vybavené kvapalinou chladeným radovým dvojvalcovým motorom. To prináša pravé dobrodružstvo aj do strednej triedy.

Od vzduchom k vodou chladenému boxerovému motoru

2004 to 2017: 

V r. 2004 začalo BMW Motorrad vyrábať novú R 1200 GS. Dostáva väčší zdvihový objem, výkon a krútiaci moment, čím sa v každom teréne stáva ešte dynamickejšou – avšak má ešte o 30 kg menšiu hmotnosť. O desať rokov neskôr začína nová éra, inžinieri z BMW Motorrad vybavia R 1200 GS novým vodou chladeným boxerovým motorom – absolútnou novinkou. Okrem toho dostáva táto motorka semi-aktívny podvozok s Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment), čo posunie ovládanie a jazdný komfort na úplne novú úroveň.

GS je ešte silnejšia

Aj v nasledujúcich rokoch pracuje BMW Motorrad ďalej na legende GS. Obľúbená R 1250 GS prichádza s ďalej vyvinutým dvojvalcovými boxerovým motorom. Tento ponúka vďaka variabilnému riadeniu vačkového hriadeľa BMW ShiftCam väčší výkon vo všetkých rozsahoch otáčok a robí z GS ešte väčšieho suveréna. Okrem toho sa neustále ďalej vyvíjajú aj modely strednej triedy F 750 GS a F 850 GS a vďaka väčšiemu zdvihovému objemu a pozmenenému podvozku prinášajú ešte väčšiu radosť z jazdy.

3-ročná záruka.

Stačí nasadnúť a jazdiť, jazdiť a jazdiť. Dáme ti rok záruky naviac.

Teraz poskytujeme na všetky motocykle 3-ročnú záruku.

 

#spiritofgs

Už 40 rokov spája #SpiritOfGS motocyklistov – a šíri ho celá komunita po celom svete. Jednoducho si vyraziť, zažiť nové dobrodružstvá a objaviť neznáme veci – spolu píšeme neustále nové príbehy. Nechaj sa komunitou GS inšpirovať k novým zážitkom. Zaži #SpiritOfGS.

+ Čítaj viac

Zaži dobrodružstvá komunity GS

Vydaj sa na vzrušujúce dobrodružstvá GS s naším novým seriálom „Adventures of a Lifetime“.

+ Čítaj viac

Viac o #SpiritOfGS

spinner