Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

NOVÉ BMW S 1000 XR.

Výzva do boja so zákrutami a kilometrami.

Nikdy nezľavíš, chceš vždy všetko. Od seba, ale aj od svojho stroja. V neustálom boji o najlepšie prejdenú zákrutu: V každej zákrute o pár stupňov nižšie, o pár milimetrov bližšie. Kilometer za kilometrom. V novej S 1000 XR máš motocykel, ktorý tiež nepozná žiadne kompromisy. Spája sa v ňom športový charakter s výkonom stavaným na dlhé jazdy. Jeho športová agresivita pochádza z RR. Vynikajúca ergonómia so vzpriameným uvoľneným posedom ti naopak umožní dlhé dni bojovať o každú zákrutu a každú rovinku. Neustály pretek, ktorý sa skončí až vtedy, keď budeš chcieť ty sám. Tak to musí byť. To rozumieme pod XR. A ty? #NeverStopChallenging.

Ideálne krivky - aj pri dizajne

Ostré hrany definujú prednú masku a svetlá. Spolu s výraznými vrubmi dotvárajú celkový vzhľad - pripravené na útok a dôsledné až do samého konca: Vizuálne krátka zadná časť nie náhodou pripomína super športiaka. 

Naznačený zobák, vysoká vrchná línia a pohodlné riadidlá odkazujú na neutíšiteľný hlad po kilometroch. Kilometre, ktoré si vďaka pohodlnej polohe posedu vytvorenému na dlhé jazdy, vychutnáš aj po niekoľkých, v kuse odjazdených dňoch - aj vďaka prepracovanej dynamike a kapotáži. Tá ťa ešte lepšie chráni pred chladom, hlukom jazdy, ako aj pred vetrom a nepriazňou počasia. Prestaviteľný ochranný štít ti umožňuje udržať pozornosť na ceste a hltať kilometre bez natriasania prilby.

+ Čítaj viac

Výrazné farby.

Vďaka farebným variantom S 1000 XR dáš už vizuálne najavo, o čo ide. Jasne definované farby zdôrazňujú športovo-hranatý dizajn stroja až do posledného detailu.

*/-->

Pretekárska červená Racing Red/biela hliníková matná metalíza

Gény dravca priamo z okruhu: červená Racing Red/biela hliníková matná metalíza zdôrazňuje športovo ofenzívny charakter S 1000 XR. Kontrast v bielej hliníkovej farbe vytvára pocit, že sa bočná časť vznáša.

*/-->

Ľadovo šedá Ice Grey

Farebný variant Icegrey dokonale kontrastuje s čiernou a dáva do popredia ostré línie S 1000 XR. Jasné posolstvo pre všetkých, ktorí za seba radšej nechajú hovoriť činy.

3-ročná záruka.


Stačí nasadnúť a jazdiť, jazdiť a jazdiť. Dáme ti rok záruky naviac.

Teraz poskytujeme na všetky motocykle 3-ročnú záruku.

Štvorvalcový radový motor

228
kg
pohotovostná hmotnosť podľa DIN
vrátane batérie M Lightweight, touringového a dynamického balíka
114
Nm
Max. krútiaci moment
pri 9 250 ot./min
121
kW (165 k) výkon
pri 11 000 ot./min
999
cm³
zdvihový objem

Zákruta, ktorá vytvára závislosť: náš krútiaci moment.

Zákruta, ktorá vytvára závislosť: náš krútiaci moment.

Základom motora S 1000 XR je vysokovýkonný motor novej RR, ktorý bol pre XR optimalizovaný na nekompromisné výkony pri dlhých jazdách: Medzi iným zabezpečujú špeciálne profily vačkových hriadeľov a vlastné rozdelovače ohromujúci krútiaci moment v strednom pásme otáčok a najširšie využiteľné spektrum otáčok v tejto triede. Dlhšia prevodovka vo vyšších prevodových stupňoch zabezpečuje príjemný pokojný beh motora - citeľný aj počuteľný.

+ Čítaj viac

Väčšia dynamika vďaka nižšej hmotnosti.

Väčšia dynamika vďaka nižšej hmotnosti.

Dynamika je aj otázkou hmotnosti. S 1000 XR váži pri rovnakom vybavení o celých 10 kg menej ako jeho predchodca. V najľahšej konfigurácii je dokonca možná pohotovostná hmotnosť 223 kg. Tebe z toho nebude chýbať ani gram a predsa budeš cítiť každý jeden z nich - na každom metri. V podobe väčšieho zrýchlenia, väčšej pružnosti motora, kratšej brzdnej dráhy a rýchlejšieho zaraďovania sa v premávke.

+ Čítaj viac

Vychutnaj si zvuk S 1000 XR

Prednosti S 1000 XR

Rýchla pomoc kdekoľvek.

Rýchla pomoc kdekoľvek.

BMW Motorrad vyvinul systém „Inteligentného núdzového volania“ ECALL, ktorý sa v prípade núdze automaticky spojí s call centrom BMW. Systém je napevno namontovaný na riadidlách a čo najrýchlejšie privolá pomoc. Vďaka systému ECALL dokážu záchranári dokázateľne prísť na miesto rýchlejšie a lepšie informovaní.

+ Čítaj viac

#neverstopchallenging

#NeverStopChallenging –  tu nájdeš jazdcov z komunity, ktorí sú na rovnakej vlne ako ty. Ľudí, pre ktorých sa najlepší dosiahnutý čas počas dňa počíta len v ten jeden deň, pretože pre nich každý kilometer a každá zákruta predstavujú novú výzvu.

+ Čítaj viac

Oblečenie na tvoje výkony počas dlhých jázd

Ďalšie modely