Reprezentatívny príklad financovania: pri financovanej hodnote 6 625€ na 60 mesiacov bude výška mesačnej splátky prostredníctvom finančného lízingu 122,91€ bez poistenia. Uvedená finančná ponuka nie je určená pre spotrebiteľov. Všetky ceny sú uvádzané s DPH.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

BMW R 1200 R.

Dokonalý pocit prameniaci v motocykli Roadster.

BMW R 1200 R ti dá presne to, čo očakávaš od cestného stroja typu boxer: pohodlie, dynamiku a vhodnosť na obyčajne jazdenie. Nenapodobniteľným spôsobom ťa posunie vpred – fyzicky aj akusticky. Jeho nápadný vzhľad je synonymom skutočného potešenia z motoriek. Obrátená teleskopická vidlica zdôrazňuje jeho dynamický exteriér a zabezpečuje stabilitu a precízne ovládanie. Silu tomuto výkonnému kusu dodáva skvelý dvojvalcový motor s uložením valcov typu boxer a 92 kW (125 k). Voliteľne môžeš jazdnú dynamiku zvýšiť vďaka dynamickému ESA, kým asistenti radenia Pro a jazdné režimy Pro s DTC odhalia, čo sa skrýva za puristickým vzhľadom: dokonalý pocit z mašiny typu Roadster.

Dizajn modelu R 1200 R

Vyber si svoj štýl.

Model R 1200 R je k dispozícii v troch variantoch: v bielej farbe Light White/modrej farbe Cordoba Blue, čokoládovohnedej metalíze Iced Chocolate, červenej farbe Racing Red. Individuálny charakter svojho motocykla môžeš následne dotvoriť zvoleným lakom a špeciálne skonštruovanými komponentmi.

Biela farba Light White/modrá farba Cordoba Blue

Športová jednofarebná biela Light White/modrá farba Cordoba Blue intenzívnejšie zvýrazňujú športové gény.

Čokoládovohnedá metalíza Iced Chocolate

Štýl „Exclusive“ sa s čokoládovohnedou metalízou Iced Chocolate zameriava na pozoruhodný vzhľad modelu R 1200 R a tým zaisťuje aj vizuálne atraktívny vzhľad roadstera.

Červená farba Racing Red

Klasická jednofarebná červená Racing Red zvýrazňuje dynamické proporcie modelu R 1200 R.

Pravý roadster.

Model R 1200 R je roadster v tom najčistejšom zmysle slova – zbavený všetkého, čo nie je podstatné: motor, dve kolesá a karoséria, ktorá sa skladá z palivovej nádrže a sedadla. Motocykel R 1200 R má pevnú a mohutnú konštrukciu. Jej línie dynamicky postupujú na nízko umiestnenú prednú časť a pokračujú smerom k prednému kolesu. Obrátená teleskopická vidlica inšpirovaná vzorom modelu S 1000 RR nielenže dodáva tomuto suverénovi výrazný vzhľad, ale zaisťuje aj stabilitu a presné ovládanie. Rovnako nápadné: moderné poňatie klasických okrúhlych predných svetiel. V prípade potreby ich môžeš vybaviť svetelnými zdrojmi denného svietenia s technológiou LED.
S ostro rezanými líniami pozdĺž palivovej nádrže a plynulým prechodom od sedadla po vyčnievajúcu zadnú časť je vzhľad tohto roadstera v dokonalej zhode so štýlom jeho jazdy. Celá jeho silueta je posilnená, napriek tomu štíhla: má pre teba pripravený moderný a dokonale komfortný zážitok z jazdy. Rám na batožinu v tvare mriežky obklopuje stred konštrukcie: klasický motor boxer. Vyníma sa ako prísľub nefalšovaného pôžitku z jazdy.
+ Čítaj viac

Dvojvalcový motor typu boxer

92
kW (125 k) pri 7 750 ot./min.
3,3
zrýchlenie 0 – 100 km/h v s
125
max. krútiaci moment v Nm pri 6 500 ot./min.
790
výška sedadla v mm
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný motor typu boxer

Výkon ide ruka v ruke s vášňou.

Výkon ide ruka v ruke s vášňou.

Skvelý je výkonný dvojvalcový motor typu boxer s kvapalným chladivom. Jeho výkon 92 kW (125 k) pri 7 750 ot./min. a maximálny krútiaci moment 125 Nm pri 6 500 ot./min. prinášajú to pravé potešenie z jazdy v rámci celého rozsahu otáčok motora. Bez ohľadu na to, či si práve pohodovo jazdíš, predvádzaš niekde na poľnej ceste dynamické zrýchlenie ako vážny športovec alebo si vyrazil na dovolenkovú výpravu so spolujazdcom s naloženým kufrom a horným kufríkom. Zakaždým ťa verne sprevádza nezameniteľný bohatý zvuk boxera: presne v takých okamihoch výkon a vášeň tvoria jeden dokonalý pár.

+ Čítaj viac

Započúvaj sa do zvuku R 1200 R

Hlavné prvky modelu R 1200 R

Voliteľné denné svietenie LED.
Denné svietenie LED modelu R 1200 R
Obrátená teleskopická vidlica.
Obrátená teleskopická vidlica modelu R 1200 R
Multifunkčná prístrojová doska.
Prístrojová doska modelu R 1200 R
Vysokokvalitný stabilizátor vidlíc.
Stabilizátor vidlíc modelu R 1200 R
Obloženie palivovej nádrže z nehrdzavejúcej ocele
Obloženie palivovej nádrže modelu R 1200 R
Ľahké 10-lúčové liate kolesá.
10-lúčové liate kolesá modelu R 1200 R
Voliteľné zadné svetlo LED.
Zadné svetlo LED modelu R 1200 R
Tlmič výfuku v päťuholníkovom vyhotovení.
Tlmič výfuku modelu R 1200 R

Sebavedomý výkon, sebavedomé ovládanie.

Sebavedomý výkon, sebavedomé ovládanie.

Model R 1200 R je vzrušujúci – vizuálne aj technicky. Spolu s jazdnými režimami dostupnými jednoduchým stlačením tlačidla ti doplnková kontrola trakcie (DTC) umožní preniesť výkon tohto boxera čo najlepšie a najbezpečnejšie na asfalt. Asistent radenia Pro navyše zaisťuje viac komfortu a dynamiky. Stručne povedané: s rozsiahlym špeciálnym vybavením ti model R 1200 R poskytne ešte viac z roadstera, ako si očakával.

+ Čítaj viac
ASC a dva jazdné režimy v rámci štandardného vybavenia.

Schopnosť modelu R 1200 R optimálne sa prispôsobiť tvojim požiadavkám umožňujú dva štandardne dostupné režimy „Rain“ a „Road“. Popri štandardnom systéme BMW Motorrad ABS máš na palube k dispozícii aj automatickú kontrolu stability ASC, ktorá sa pri zrýchlení postará o väčšiu bezpečnosť.
Jazdné režimy Pro s dynamickou kontrolou trakcie (DTC).
Súčasťou jazdného režimu Pro sú aj ďalšie dva režimy Dynamic a User, dynamická kontrola trakcie DTC so snímačom uhlovej rýchlosti a systém ABS Pro v kombinácii s dynamickým brzdovým svetlom (v závislosti od situácie schvaľovania v príslušnej krajine predaja).
Asistent radenia Shift assistant Pro na dynamické radenie prevodových stupňov.

Voliteľný asistent radenia Pro v modeli R 1200 R ti umožní preraďovať rýchlostné stupne nahor a nadol bez použitia spojky alebo rukoväte škrtiacej klapky prakticky pri akomkoľvek zaťažení a pri akejkoľvek rýchlosti motora: kvôli vyššej úrovni komfortu a dynamiky.
Systém Dynamic ESA na optimálnu dynamiku jazdy v každej situácii.
Pomocou systému Dynamic ESA (elektronicky riadený dynamický podvozok), ktorý je možné získať ako špeciálnu výbavu, môžeš opäť siahnuť až na vrchol skvelého precítenia dynamickej jazdy na modeli 1200 R. Systém Dynamic ESA automaticky prispôsobuje odpruženie stavu jazdy a jazdným manévrom tak, aby vyhovovalo daným podmienkam: na dosiahnutie ešte vyššej úrovne bezpečnosti, výkonu a komfortu pri jazde.

Viac osobitosti

Špeciálne vybavenie a príslušenstvo.

Vďaka širokej škále špeciálneho vybavenia a originálneho príslušenstva BMW Motorrad si môžeš prispôsobiť model F 1200 R tak, aby čo najlepšie vyhovoval tvojim požiadavkám.

Zistiť viac

Príslušenstvo pre model R 1200 R

Tvoj roadster, tvoje oblečenie

Oblečenie od spoločnosti BMW Motorrad.

Vysokokvalitné motocyklové oblečenie a vybavenie, ktoré môžeš využiť na svoju ďalšiu veľkú alebo malú výpravu.

NÁJSŤ PREDAJCU

Ďalšie modely roadsterov

spinner