* Obrázky môžu zobrazovať špeciálnu výbavu a príslušenstvo za príplatok. Nezáväzne odporúčaná cena výrobcu vrát. XX % DPH bez dopravy a balenia. Zmeny a chyby vyhradené.

BMW M 1000 RR 50 Years M

Racing like no other – s jedinečnou DNA radu M

24. máj 1972. Spoločnosť BMW Motorsport GmbH a dnešná BMW M GmbH sa púšťa do práce. Cieľ je jasne definovaný – a na vtedajšie pomery revolučný: všetky pretekárske aktivity BMW sa spájajú pod jednou strechou a profesionalizujú. Motoristický šport so svojimi rozmanitými výzvami sa stáva hnacou silou výroby vozidiel a motorov. Výrazným poznávacím znakom je ikonický emblém BMW Motorsport s tromi farbami: modrou, červenou a fialovou.

Motocykel M RR 50 Years M: takmer 100 rokov motocyklového Racing Spiritu a 50 rokov histórie motoristického športu spojených v jednom exkluzívnom motocykli.

 “

Astrid Neudecker,

Product Manager

BMW M je už 50 rokov symbolom výkonnosti a vášne, pretekárskej techniky a pretekárskych úspechov, ako aj dokonalosti a maximálneho výkonu automobilov ako aj motocyklov – a to na celom svete. Túto historickú DNA v sebe nesie M RR 50 Years M. Vďaka svojim výnimočným génom je stvorený pre všetkých ľudí s mimoriadne vysokými nárokmi na výkonnosť, exkluzivitu a individualitu.

+ Čítaj viac

M na prvý pohľad

Born on the Racetrack

Model M RR 50 Years M sa sériovo dodáva s balíkom M Competition s karbónovými a frézovanými dielmi M, reťazou M Endurance, kyvnou vidlicou z eloxovaného hliníka, balíkom spolujazdca a aktivačným kódom pre M GPS laptrigger.

Žltá Sao Paulo Yellow

M RR 50 Years M s emblémom BMW 50 Years M a jeho výraznými farbami si všimne každý. Vďaka tomu pokračuje v tradícii M: modely M boli exkluzívne a mimoriadne už odjakživa.

Viac ako symbol

Viac ako symbol

Modrá za BMW, červená za motoristický šport a tmavá modrá pre jedinečné spojenie obidvoch: jednotný vzhľad bol revolučný už v roku 1972. V roku 1978 sa k nemu pridalo logo s tromi naklonenými farebnými pásmi na písmene M, ktoré zdôrazňujú rýchlosť a dynamiku. Navrhol ho Giorgio Giugiaro, Italdesign. A dodnes nestratilo nič zo svojej žiarivosti.

+ Čítaj viac

Pretekárska DNA do posledného detailu

Pretekárska DNA do posledného detailu

Aj mimo cesty je model M RR 50 Years M nekompromisne zameraný na výkon: pretože vďaka M Cover Kit, montážnemu stojanu Sport s adaptérmi na montážny stojan, ako aj kobercu pre motocykle je M RR pripravený na každú pretekársku dráhu a na nové úspechy.

+ Čítaj viac

Firma je ako človek. Ak športuje, je vytrénovaná, nadšená, výkonnejšia.

 “

Robert A. Lutz

Člen predstavenstva, 1972, spoločnosti BMW AG pre predaj

Ikony histórie M Motorsport

Vľavo historická snímka BMW 3.0 CSL, vpravo snímka BMW R 90 S od Helmuta Dähneho.

Nastavenie na výkonnosť

V roku 1973 štartuje BMW 3.0 CSL na majstrovstvách Európy ako prvé pretekárske vozidlo s farbami loga M. Farbami, ktoré formujú celú prezentáciu tímu, a tým podporujú nenapodobiteľného tímového ducha. CSL znamená športové kupé s ľahkou konštrukciou. A nie bezdôvodne: na vozidle sa ušetrilo takmer 200 kg vďaka nekompromisnej práci.

V roku 1976 dosiahli Helmut Dähne a Hans Otto Butenuth v triede Production-TT na legendárnej Senior Tourist Trophy v sériovej triede strojov so zdvihovým objemom do 1 000 ccm na ostrove Isle of Man najrýchlejší čas. Aj tomu predchádzalo veľa práce: R 90 S bol optimalizovaný pre pretekársky šport a bol vylepšený novou vynikajúcou kapotážou. Aj v uplynulých rokoch naše modely RR a M RR opakovane dominovali v triede TT.

Vľavo historický záber BMW M1, vpravo legendárny stroj Rallye Paríž Dakar.

Strhujúce nadšenie

V 1978 ide na štart v sérii M1 Procar superšportové vozidlo BMW M1. Po prvýkrát je na vozidle –  okrem pásov – možné vidieť aj logo M.  Konzistentne: aj dodnes pôsobivý návrh karosérie M 1 pochádza od návrhára Giorgia Guigiara. Cestná verzia vtedy vyvolala senzáciu nielen na základe svojho vzhľadu, ale aj ako „najrýchlejšie športové vozidlo Nemecka“.

V roku 1985 sa farby M opäť nachádzajú úplne hore na stupienku víťazov: belgičan Gaston Rahier vyhrá na svojom továrenskom stroji GS 1000 druhýkrát za sebou Rallye Paríž Dakar. Potom, čo bol už v minulých rokoch 1981 a 1983 úspešný Hubert Auriol so svojím BMW. Modrá, červená a fialová sa stali synonymom pre výkon, tímového ducha a víťazstvá v motoristickom športe, dokonca aj v riedko osídlených regiónoch.

Najsilnejšie písmeno na svete

M je na celom svete symbolom úspechu v pretekárskom motošporte a orientuje sa na jazdcov s mimoriadne vysokými nárokmi na výkon, exkluzívnosť a individuálny štýl. Viac informácií o M RR a rodine M tu.

Viac o BMW M

M Spirit na vlastnej koži

spinner