R 1200 RT

od 17.750€
od 165 € mesačne s financovaním 3asy Ride

„Reprezentatívny príklad financovania: pri financovanej hodnote 8 875€ na 60 mesiacov bude výška mesačnej splátky prostredníctvom finančného lízingu 164,59€ bez poistenia. Uvedená finančná ponuka nie je určená pre spotrebiteľov. Všetky ceny sú uvádzané s DPH.“

Všetky motocykle sú dodávané zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu líšiť.

R 1200 RT.

Nekonečný pôžitok z jazdy.

Väčšie pohodlie na dosiahnutie intenzívnejšieho zážitku. BMW R 1200 RT otriasol celým segmentom klasických cestovných motocyklov ako doteraz žiadny iný stroj. Pretože to, čo je pri cestovaní dôležité, umožňuje jednoducho riadenie R 1200 RT: vychutnávanie si krajiny. Či cestuješ sám alebo so spoločníkom: nové R 1200 RT zabezpečí pohodlnú, uvoľnenú jazdu na každom výlete.

Dizajn modelu R 1200 RT

Vyber si svoj štýl.

Tri farby R 1200 RT dávajú dizajnu stroja ten správny imidž. Zdôrazňujú dynamickosť spolu s pohodlím stroja. A vytvárajú silný a lákavý vzhľad.

Čierna metalíza Carbon

Kultivovaný, exkluzívny a plný dynamickosti – to je štýl Exclusive. To je to, čo uvidíš.

Červená metalíza Mars/Tmavá bridlicová matná metalíza

Štýl Sport je zdokonalený červenou metalízou Mars a tmavou bridlicovou matnou metalízou – ide o športový vzhľad pre suverénne cestovanie.

Alpská biela

Svetlá a elegantná: vďaka bielej Alpine sa určite stotožníš so športovou tvárou R 1200 RT.

Opt. 719 Modrá metalíza Blue Planet

Modrá metalíza Blue Planet radu Option 719 z kolekcie Spezial v sebe kombinuje najnovšiu technológiu lakovania a láskyplné remeselné spracovanie.

Opt. 719 Metalíza Sparkling Storm

Jemné detaily voliteľného metalického lakovania 719 Sparkling Storm sú dosiahnuté tradičným spôsobom.

Viac dizajnové. Úchvatnejšie.

Model R 1200 RT spoznáte ako člena rodiny BMW Motorrad už na prvý pohľad: typicky delený predok určuje prednú časť a dodáva jej dynamickosť a výraznosť. Dva vonkajšie guľaté reflektory a sieťovaný reflektor v strede vytvárajú prednú časť typického cestovného motocyklu BMW, ktorý zabezpečuje nezameniteľný vzhľad vo dne aj v noci.
Vďaka ventilačnému potrubiu vyzerá hlava stroja tak, ako keby sa do určitej miery vznášala nad panelom bočného obloženia. Táto kombinácia hlavy stroja a bočného panelu zdôrazňujú jeho jemnú všestrannosť. Formálne integrovaný predný blatník zaobľuje dynamický koncept jeho prednej časti. Do pretiahnutej línie sú integrované pohodlné sedlo s nízkou výškou a ergonomicky navrhnutá cestovná nádrž s charakteristickou oblasťou medzi kolenami pre ešte vyššie pohodlie.
Plynulá súhra medzi aerodynamicky navrhnutými plochami sa odráža v dynamickosti stroja. Dokonca aj elegantne navrhnuté skrinky sú harmonickým doplnkom celkovej konzistentnej kompozície tvorenej štýlmi plôch a línií. Tu je na prvý pohľad jasné, že R 1200 RT sľubuje ozajstné pohodlie na veľké vzdialenosti a zároveň dynamickú jazdu. Tento sľub tiež plní.
+ Čítaj viac

Dvojvalcový motor typu boxer

92
kW (125 k) pri 7 750 ot./min.
125
Max. krútiaci moment v Nm pri 6,500 ot./min.
276
pohotovostná hmotnosť vozidla v kg, plne natankovaného/pripraveného na cestu
219
maximálne zaťaženie v kg
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný motor typu boxer

Dynamickejší výkon. Lepšie ovládanie.

Dynamickejší výkon. Lepšie ovládanie.

Nové RT je poháňané vzduchom/vodou chladeným motorom BMW s usporiadaním valcov typu boxer, ktorý ponúka výkon podporený výkonným krútiacim momentom a výkonom 125 k. Vďaka ASC a vysoko aktívnemu elektronicky ovládanému odpruženiu je motorka jednoducho ovládatelná a možno tak očakávať aj stabilitu na všetkých vidieckych cestách. Navyše štandardné režimy „Rain“ a „Road“ možno aktivovať stlačením tlačidla, čo dokonale prispôsobí motocykel počasiu a podmienkam na ceste.

Palubný počítač Pro a vyhrievaná rukoväť završujú rad prvkov základnej výbavy.

+ Čítaj viac

Započúvaj sa do zvuku modelu R 1200 RT

Hlavné prvky modelu R 1200 RT

Pohľad na svetlomety a prednú časť.
Kokpit.
Čelné sklo priehľadného aerodynamického deflektora.
Väčší komfort sedenia.
Pravý odkladací priestor.
Kufor
Inovatívna súčasť pre ovládanie zvuku.
Zadné svetlá s technológiou LED.

Viac výbavy. Viac komfortu.

Viac výbavy. Viac komfortu.

Špeciálne vybavenie R 1200 RT umožňuje ešte jednoduchšie ovládanie, pričom zároveň poskytuje vyššiu úroveň pohodlia. Napríklad elektrické odpruženie BMW Dynamic ESA prispôsobí charakter tlmičov premenlivým podmienkam povrchu. Asistent radenia Pro jazdcovi umožňuje radiť smerom nahor a nadol bez použitia spojky. Špeciálne vybavenie Pro zahŕňa jazdný režim „Dynamic“ a športovo založeným dynamickým jazdcom zaručuje zábavnú jazdu. Získaš tiež ABS Pro, dynamické brzdové svetlo a asistent rozjazdu do kopca. Vďaka tomu sa  budete v kopcoch rozbiehať s ľahkosťou.

Bezkľúčové štartovanie ponúka ešte väčšie pohodlie. Vďaka systému je mechanický kľúč zbytočný. Umožní vám naštartovať vozidlo stlačením tlačidla, pokiaľ sa kľúč nachádza v blízkosti vozidla – napr. vo vrecku bundy. Ďalej sú voliteľné k dispozícii tieto možnosti: systém centrálneho zamykania, ktorý diaľkovým ovládaním umožňuje uzamknutie obidvoch skriniek, funkcia tempomatu a omnoho viac.

+ Čítaj viac
  • Špeciálne vybavenie „jazdný režim Pro“ zahŕňa aj jazdný režim „Dynamic“ a funkciu Asistent rozjazdu do kopca. Režim „Dynamic“ vám umožní odhaliť športovú tvár R 1200 RT. Systém Asistent rozjazdu do kopca napomáha sebavedomému rozjazdu do kopca.

  • Pri R 1200 RT bol asistent radenia Pro špeciálne vyladený pre potreby cestovania. Ako pomoc pri radení umožňuje radenie bez používania spojky pri radení smerom nahor aj pri radení smerom nadol. Jazdec tak získa výrazne lepšie pohodlie aj dynamickosť.
  • Semiaktívny podvozok BMW Motorrad s Dynamic ESA ponúka optimálnu jazdnú dynamiku vo všetkých situáciách: pre najvyššiu úroveň bezpečnosti, výkonu a pohodlia. Odpruženie sa automaticky prispôsobí zisteným podmienkam v závislosti od jazdných podmienok a manévrovaniu jazdca počas jazdy. Ďalším výrazným plus z hľadiska bezpečnosti Dynamického ESA je to, že pri brzdení a akcelerácii zostáva poloha jazdca takmer nezmenená, čím sa dosahuje ešte väčšia smerová stabilita.

  • Svetlo denného svietenia sa premieta v smere jazdy prostredníctvom dvoch vodičov z optických vlákien usporiadaných okolo diaľkových svetlometov a prostredníctvom optických hranolov. Počas dňa sa zapne namiesto hlavných svetlometov buď automaticky prostredníctvom svetelného senzora, alebo manuálne stlačením tlačidla denného svietenia. Akonáhle sa zotmie alebo vojdete do tunelu, automaticky sa prepne na hlavné svetlomety. Motocykel je vďaka dennému svieteniu v porovnaní s inými používateľmi cesty vnímaný jasnejšie. Technológia LED je pri aktivácii svetla denného svietenie ešte prispôsobivejšia vďaka celkovo nízkej spotrebe energie.

Viac osobitosti

Príslušenstvo pre model R 1200 RT.

Vďaka originálnemu príslušenstvu BMW Motorrad a exkluzívnemu voliteľnému vybaveniu od BMW Motorrad Spezial si môžete svoje R 1200 RT prispôsobiť potrebám a svojim jazdám.

Zistiť viac

BMW Motorrad Spezial

Vdýchni motocyklu rysy svojej osobnosti.
Žiadne neokonalosti, žiadne prekvapenia, žiadne kompromisy. S BMW Motorrad Spezial získate motocykel s osobným dotykom a najvyššou kvalitou.

V ponuke programu BMW Motorrad Spezial nájdeš mimoriadne kvalitné konštrukčné doplnkové vybavenie, napr. exkluzívnu súpravu frézovaných dielov radu Option 719 a farby Spezial alebo príslušenstvo na zvyšovanie výkonnosti z kolekcie Diely HP.

Zosúladenie dlhoročných vývojových zručností spoločnosti BMW Motorrad a interakcia komplexných výrobných procesov v spojení s tradičným remeselným spracovaním uľahčujú vytváranie novej úrovne dôležitosti a exkluzivity.

Zistiť viac

Rozhovor s Edgarom Heinrichom

Z Indie naspäť v Bavorsku.

Rozhovor s Edgarom Heinrichom, šéfdizajnérom BMW Motorrad.

Po krátkej úlohe v Indii sa Edgar Heinrich vrátil do Mníchova, aby viedol dizajnérsky tím BMW Motorrad. Bol to šťastný návrat pre motocyklového nadšenca, ktorý začal svoju kariéru v BMW v roku 1986. Bol priekopníkom dizajnu mnohých motocyklov BMW: motorka na rally Paríž-Dakar, K 1200 S a R, HP2 Enduro, R 1150 GS, R 1200 GS a najaktuálnejšie S 1000 RR.

Pred obdobím u indického výrobcu automobilov Bajaj sa tiež zúčastnil návrhu turistických motoriek K 1600 GT a GTL, ako aj maxiskútrov C 600 Sport a C 650 GT. Všetky z nich boli úspešnými produktami, ktoré rozšírili obzory na tomto zavedenom trhovom segmente a pritiahli ku značke mnohých nových zákazníkov. V exkluzívnom rozhovore s BMW Motorrad rozpráva Edgar Heinrich o svojej vášni pre dizajn, zberateľstvo a obnovovanie motocyklov všetkých druhov.

Čítaj viac

Príslušenstvo pre model R 1200 RT

Oblečenie pre tvoje jazdy