Street Air.

Rýchlejšia ako žmurknutie okom.

Predtým bol tento oblek vyhradený profesionálnym pretekárom z Moto GP. Odteraz si ho môžeš obliecť aj do bežnej premávky. Aj na akýkoľvek motocykel – môže to byť Maxi-Scooter alebo R 1200 GS. Spoločnosť BMW Motorrad v spolupráci s firmou Alpinestars prináša na trh bundu s integrovaným airbagom. Má obzvlášť veľkú ochrannú oblasť určenú na ochranu chrbta a ramien. Systém se aktivuje už pri zapnutí zipsu a ponúka maximálnu ochranu v každej jazdnej situácii bez nutnosti pripojenia k motocyklu. Úplná ochrana sa aktivuje do maximálne 85 ms. Žmurknutie oka trvá od 100 ms do 400 ms dlhšie. Práve preto ide o odevnú inováciu.

Ako funguje.

Ako funguje.

Hneď ako sa vesta spojí s bundou a zapne sa, stačí zapnúť zips: systém sa aktivuje a cesta sa môže začať. Príslušné snímače integrované vo veste umožňujú systému rozpoznať náraz v priebehu 30 až 60 ms. Snímače usporiadané v zadnej a ramennej oblasti vesty nepretržite prenášajú merania do centrálneho riadiaceho modulu. Vzdušné komory sa naplnia do 25 ms pomocou najmodernejšej nádoby na stlačený vzduch. Maximálna ochrana – rýchlejšia než žmurknutie oka.

+ Čítaj viac

Nositeľná inovácia.

Pre Svena Kirschninga, produktového vývojára BMW Motorrad systému Street AIR, bolo len otázkou času, aby bol tento systém použiteľný nielen na pretekoch, ale aj na ceste. „Vďaka technológii  Street AIR od spoločnosti BMW Motorrad teraz máme riešenie, ktoré v sebe spája maximálnu ochranu s maximálnou flexibilitou,“ uviedol pri rozhovore vývojár produktu. Sven Kirschning je fascinovaný dodatočnou ochranou hrudníka a ramien – to všetko bez obmedzenia slobody pohybu nositeľa. Ani počas testovacích jázd sa nevyskytlo žiadne nebezpečenstvo spontánnej aktivácie systému.
„Musíte zvážiť fakt, že systém funguje tak rýchlo, že hoci jazdec môže vnímať uvoľnenie, nie je to alarmujúce. Čas reakcie človeka je taký pomalý, že normálne pokračujete v jazde.“ Rozhodne zamýšľame v budúcnosti rozšíriť produktové portfólio v tejto oblasti.
+ Čítaj viac
Sme hrdí na to, že s produktom Street AIR prinášame na trh niečo revolučné. A budeme to naďalej robiť aj v budúcnosti. “

Sven Kirschning

Najbližšie predajne BMW.

Originálne vybavenie BMW Motorrad zmení tvoju ďalšiu výpravu na jedinečný zážitok. Navštív nás a poradíme ti.

Nájsť predajcu BMW
spinner