Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

BMW R 12

Brázdi po cestách tak, ako si

Nemusíš snívať o Kalifornii. Tento nerozčúlený cruiser prináša túto jedinečnú pohodlnosť priamo k tvojim dverám. Jeho nízka výška sedadla ťa pozýva, aby si ihneď nasadol. Ako úplne uvoľnený surfer na cestách si asi budeš chcieť dať do uší ladiaci zvuk. A potom: Roadtrippin‘ smerom k letu bez konca. Môžeš ale jednoducho počúvať zvuk boxera a využiť jeho pohon na prechádzanie metropolami alebo kľukatými cestami na vidieku. Vychutnaj si tento jedinečný pocit #Soulfuel – Life is easy na modeli R 12.

Nezameniteľný originál

Uvoľnene namiesto rýchlej jazdy vpred

R 12 je symbol ležérneho životného štýlu. Dresscode: Smart Casual. Style: Classic. Vďaka ikonickým dizajnovým prvkom, ako okrúhly prístroj, je nezameniteľným. Ľahko zapamätateľný dizajn definujú predovšetkým nádrž, sedadlo, kryt Airbox a predné a zadné blatníky.

Čierna metalíza Blackstorm

Náter v metalickej čiernej farbe Blackstorm: Veľkorysé použitie čiernej farby optimálne zvýrazňuje siluetu cool cruisera.

Metalíze v aventurínovej červenej farbe

Dôraz na štýl vintage: Lakovanie v metalíze v aventurínovej červenej farbe na krytoch predných a zadných kolies, ako aj na nádrži dodáva R 12 ešte klasickejší vzhľad.

Option 719 Thorium

Zlaté švy na sedadle, zlaté riadidlá, strieborná metalická farba prevedenia Avus Silver a mnoho frézovaných dielov – s touto výbavou pracuje chémia správne už na prvý pohľad.

Čo vidíš, to aj cítiš

Tak, ako je to uvedené: ako prísľub. Taký bude pocit z každej jazdy s ním: jednoduchosť, krása, uvoľnenosť. Klasickú líniu cruisera, ktorá sa zvažuje smerom k zadnej časti, formuje samostatné sedadlo v kombinácii s veľkým krytom zadného kolesa. Oceľová nádrž v tvare kvapky podľa vzoru skorších nádrží Toaster sa harmonicky vnára do okolia. Zadná časť pôsobí kompaktne a jednotne vďaka funkčne integrovaným smerovým svetlám s integrovaným zadným svetlom. Predné koleso s rozmerom 19“ a zadné koleso s rozmerom 16“ zdokonaľujú plochý, smerom dozadu naklonený vzhľad.

+ Čítaj viac

Pohodlný cruiser od BMW Motorrad ťa pozýva na výjazd.

 “
Zažiar: Zlaté a čierne lúčové kolesá
Voliteľné lúčové kolesá v zlatej a čiernej farbe na R 12 od BMW Motorrad
Technický highlight: LED svetlomet
R 12 od BMW Motorrad s LED svetlometmi s denným svietením
Lákavé: extra nízka výška sedadla
R 12 od BMW Motorrad s veľmi nízkou výškou sedadla
Hightech na palube: brzdový systém
Čiastočne integrálny brzdový systém R 12 od BMW Motorrad
Dynamika a komfort: Asistent radenia Pro
R 12 od BMW Motorrad s balíkom Komfort vrátane asistenta radenia Pro
Ušľachtilý detail: pochrómovaný štítok na ráme
Pochrómovaný štítok na ráme R 12 od BMW Motorrad
Moderný štýl vintage: okrúhly prístroj
Klasický okrúhly prístroj na R 12 od BMW Motorrad
Výkonné jadro: motor s protiľahlými valcami – boxer
Motor boxer R 12 od BMW Motorrad

Prispôsob si ho!

Prispôsob si ho!

Základom pre individuálne nápady je koncept opornej kostry. Klasický rám s mriežkovanou rúrkou, plocho umiestnená vzpera McPherson a nový airbox poskytujú maximálnu slobodu pri navrhovaní priestoru v oblasti nádrže/sedadla. Vďaka dielom na individuálne úpravy, ako sú napríklad riadidlá Dragbar alebo zadný krycí plech na individuálne úpravy, môžeš svojmu modelu R 12 obratom ruky dodať výrazný štýl bobber.

+ Čítaj viac

Feel free to let it roll

95
PS (70 kW)
227
kg pohotovostná hmotnosť pri pripravenosti na jazdu, plne natankovaný
14
litrov objem nádrže
754
mm výška sedadla
Vzduchom/olejom chladený dvojvalcový štvortaktný motor s protiľahlými valcami

Rock’n’roll on the road

Vďaka legendárnemu pohonu a jazdným režimom ROLL a ROCK môžeš prepínať z uvoľnenej jazdy na dynamickú, kedykoľvek len chceš. Motor boxer optimalizovaný pre custom cruiser prináša sýty krútiaci moment a dobré zrýchlenie pri nízkych otáčkach. Jazdný režim ROLL je optimalizovaný pre harmonizovaný pocit z jazdy na modeli cruiser. S jazdným režimom ROCK je potešením dynamická jazda v zákrutách s optimálnou stabilitou. Ako špeciálny highlight sa R 12 na voľnobeh pohybuje o trochu rockovejšie.

+ Čítaj viac

Každý začiatok je ľahký – R 12 má variant A2

R 12 dostaneš aj vo verzii vhodnej pre A2 s 35 kW (48 PS). Vďaka tomu je stroj vždy po tvojom boku, keď si na cestách s vodičským preukazom A2. Aby si si od začiatku mohol užiť intuitívne ovládanie R 12 nineT. Bližšie informácie nájdete tu.

Ultimátny pocit z cruisera

Hang Loose

Hang Loose

Ako veľmi sa dokážeš uvoľniť na ceste? Špeciálna ergonómia riadidiel a systému stupačiek sa postará o výrazný pocit cruisera s uvoľnenou polohou pri jazde. Nízka výška sedadla pôsobí lákavo a je ideálna aj pre (opätovných) začiatočníkov. Viac dôvodov, prečo ostať uvoľnený: Funkcia ABS Pro reguluje brzdný účinok v závislosti od uhla náklonu a DTC tiež zvyšuje bezpečnosť jazdy. Opri sa a vychutnávaj si jazdu.

+ Čítaj viac

Duch ľahkosti

Duch ľahkosti

Len nasadni a R 12 ťa pohodlne odvezie kamkoľvek. Vďaka funkcii Keyless Ride naštartuješ bez kľúča. Použi svoj smartfón ako satelitnú navigáciu s funkciou ConnectedRide Control vrátane držiaka na smartfón. Získaj o všetkom ešte lepší prehľad na voliteľnom Digital Display. Raď prevodové stupne bez stlačenia spojky s asistentom radenia voliteľného balíka Komfort.

+ Čítaj viac

3 years of peace of mind

Ride on and on and on. We're giving you an extra year. 

As of now, buy a motorcycle and you get one more year of peace of mind in addition to your statutory  warranty. 

Find out more

Viac pre fanúšikov Heritage

spinner