K 1600 GTL

od 24.850 EUR
od 230 € mesačne s financovaním od BMW Financial Services

Reprezentatívny príklad financovania: pri financovanej hodnote 12 425€ na 60 mesiacov bude výška mesačnej splátky prostredníctvom finančného lízingu 230,43€ bez poistenia. Uvedená finančná ponuka nie je určená pre spotrebiteľov. Všetky ceny sú uvádzané s DPH.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

BMW K 1600 GTL.

Luxusné cestovanie. Prvotriedny príchod.

Jazdi ďalej. Stále ďalej a ďalej. Vkĺzni do horizontu ležiaceho pred tebou štýlovo a s eleganciou na tomto luxusnom vysokovýkonnom cestovnom motocykli. Motocykel BMW K 1600 GTL je vrcholom vysokej kvality a absolútneho komfortu, honosiaci sa legendárnym šesťvalcom s priamym vstrekovaním. Odteraz je štandardnou výbavou aj najnovšia generácia Dynamického ESA a ABS Pro. Vďaka inovovaným panelom zanechaj elegantný prvý dojem. Zostaň pokojný a sústredený v akomkoľvek počasí a na akúkoľvek vzdialenosť. Sám alebo s partnerom: uži si na všetkých cestách dokonalé ovládanie a zákruty bez námahy. Cestovanie s K 1600 GTL ťa vezme do novej dimenzie – štýlové, výkonné, luxusné – čaká ťa prvotriedny zážitok.

Dizajn modelu K 1600 GTL

Vyber si svoj štýl.

Vďaka rôznym farebným variantom si môžeš svoj K 1600 GTL navrhnúť presnejšie podľa svojich predstáv.

Štýl Elegance

Štýl Elegance s metalickou farbou Pollux a exkluzívnymi chrómovanými dielmi vyzdvihuje elegantné gény motocykla K 1600 GTL.

Čierna metalíza Black storm

Čierna metalíza Black storm zvýrazňuje mohutné línie a luxusný vzhľad K 1600 GTL.

Option 719 modrá metalíza Blue planet/Ivory

Pôsobivá a elegantná: Pre dokonalý vzhľad.

Option 719 metalíza Stardust

Option 719 metalíza Stardust už z diaľky naznačuje, čo môžeš od tohto luxusného tourera očakávať.

Dizajn: Dokonalosť.

Dizajn modelu K 1600 GTL získal prvotriednu inováciu. Novo upravené bočné panely, mriežka chladiča, obloženie nádrže a odkladací priestor ti pomôžu pri elegantnejšom nástupe. Zvýrazňujúce detaily, ako opierky nôh, dodajú záverečný štýlový charakter nádhernému vzhľadu. Výnimočné prvky, napr. zavesenie predného kolesa Duolever, výrazne viditeľný motor, inovačné xenónové predné svetlo a podvozok hrdo zastávajú pozíciu priekopníkov štýlu. Spoločne s prepracovanou prednou časťou vrátane zrkadla a veterného štítu sa vytvorilo jedinečne elegantné a dynamické zladené dielo.
Tento luxusný, komplexný balík sa môže pochváliť prvotriednym dizajnom a navyše aj lákavou a pútavou jazdou po cestách, ktoré naňho čakajú.
+ Čítaj viac

Šesťvalcový radový motor

1649
zdvihový objem v cm3
750
výška sedadla v mm
175
max. krútiaci moment v Nm pri 5250 ot./min.
117
odkladací priestor v litroch
Olejom/vodou chladený šesťvalcový štvortaktný radový motor

Vynikajúci šesťvalec.

Vynikajúci šesťvalec.

Prvotriedny motor: táto legenda ponúka bezkonkurenčne hladkú jazdu a najvýraznejšiu jazdnú výkonnosť v segmente luxusného cestovania. Vďaka svojmu výkonu 118 kW (160 PS) a maximálnemu krútiacemu momentu 175 Nm pri 5 250 ot./min. ponúka dokonale dynamický nástup. A 70 % krútiaceho momentu sa dosahuje už pri 1 500 ot./min.

+ Čítaj viac

Započúvaj sa do zvuku K 1600 GTL

Hlavné prvky modelu K 1600 GTL

Nápadné svetlomety s adaptívnym predným svetlom.
K 1600 GTL Xenónové svetlomety
Priekopnícky: šesťvalcový radový motor
Šesťvalcový radový motor modelu K 1600 GTL
Zušľachtené obloženie nádrže.
Obloženie nádrže modelu K 1600 GTL
Štandardne je k dispozícii druhý odkladací priestor.
Druhý odkladací priestor modelu K 1600 GTL
Účinný deflektor.
Aerodynamický deflektor modelu K 1600 GTL
Elektricky nastaviteľný veterný štít
Elektricky nastaviteľný veterný štít modelu K 1600 GTL
Bezkľúčový systém Keyless Ride.
K 1600 GTL Bezkľúčový systém Keyless Ride
Vysokokvalitné chrómové diely.
Chrómové diely modelu K 1600 GTL

Nový rozmer.

Nový rozmer.

Štandardná výbava Dynamic ESA dodáva zážitku z jazdy nový rozmer. Veľmi citlivý snímač v priebehu milisekúnd zistí jazdné podmienky a vykoná úpravy nastavenia tlmiča. Tým sa zaručí ideálna činnosť tlmiča v každej jazdnej situácii. Dokonca aj na svahu sa dosiahli predtým nepredstaviteľné úrovne komfortu tlmenia. Výsledkom bola mimoriadne stabilná jazda.

+ Čítaj viac

Stačí nasadnúť a uvoľniť sa.

Stačí nasadnúť a uvoľniť sa.

Model K 1600 GTL tiež ponúka nevídaný komfort. Medzi jeho lákavé vlastnosti patrí množstvo priestoru a vynikajúca prístupnosť. Starostlivo premyslené a ľahko dostupné riešenia odkladacích priestorov sú zamerané na komfort vodiča. Model K 1600 GTL sa tak stáva nekompromisnou voľbou, pokiaľ ide o kvalitu cestovania. Jazda s partnerom prináša skutočné potešenie vďaka širokej škále riešení, ako sú centrálne zamykanie, vyhrievanie sedadla, elektricky nastaviteľný veterný štít a široký rozsah nastavení výšky sedadla.

Rôzne jazdné režimy a dynamická kontrola trakcie zaisťujú zvýšený komfort. A navyše multifunkčný ovládač: základný prvok ovládania umožňuje jazdcom pohodlne prechádzať ponukou bez toho, aby zložili ruky z riadidiel alebo nevenovali pozornosť jazde. Už ťa nič nezastaví pred pohodovou jazdou na modeli K 1600 GTL v ústrety novým horizontom. Motorka s bezodnými vlastnosťami – rad luxusného vybavenia.

+ Čítaj viac
Dynamic ESA: poradí si s každou nerovnosťou.

Na čo najlepší kontakt s vozovkou.
Štandardný systém Dynamic ESA opäť raz výrazne zvyšuje prvotriedny komfort pri jazde na modeli K 1600 GTL. Zabezpečuje najlepšiu trakciu, bezpečnosť a najvyššiu úroveň komfortu: Dynamic ESA ovláda odpruženie v závislosti od podmienok jazdy a jazdných manévrov automatickým nastavením podľa zistených podmienok. Pritom zaisťuje výrazne lepší kontakt medzi vozovkou a pneumatikou, a to aj pri náklone. Umožňuje vždy stabilné jazdné vlastnosti a zvyšuje komfort a bezpečnosť – najmä na dlhých cestách.

Štandardné nastavenie „Road“ – pohodlne ťa prevedie cez všetky nerovnosti. S dynamickým nastavením sa zvolí pevnejšie tlmenie: a tým sa dosiahne športovo dynamická jazda.

Asistent cúvania: ľahké manévrovanie a bezproblémový odchod z parkovacích priestorov.
Jednoducho zacúvaj. Strmé chodníky a úzke priestory na populárnych vyhliadkových miestach alebo parkovacích lokalitách nepredstavujú žiadny problém s pohodlnou asistenciou riadenia krútiaceho momentu (TCA). Len ti vyčaria na tvári úsmev pri parkovaní a manévrovaní. Aktivuj asistenta cúvania zaradením neutrálu a stlačením tlačidla na ľavom riadidle. Keď sa na displeji zobrazí symbol R a spustíš ho stlačením, ľahko vykĺzneš z parkovacieho miesta a dostatočne rýchlo vyrazíš do ďalšieho cieľa svojej cesty.
Xenónové predné svetlo: všetko postaví do správneho svetla.

Viac svetla. Viac bezpečnosti.
Štandardné xenónové predné svetlá sú dvakrát jasnejšie a spotrebujú o 30 % menej energie ako bežné halogénové svetlomety. Zaisťujú konzistentné osvetlenie povrchu vozovky – najmä v noci a pri slabej viditeľnosti. Zároveň sa starajú o to, aby ťa bolo lepšie vidieť. Valcový kryt žiarovky na reflektore zabraňuje tomu, aby žiarovka oslňovala ostatných účastníkov cestnej premávky.

Svetlo sleduje koleso. Adaptívny svetlomet.
Adaptívny svetlomet, ktorý je k dispozícii v rámci voliteľného príslušenstva, optimálne osvetľuje vozovku pri prechádzaní zákrutami. Servomotor v hlavnom svetlomete kompenzuje uhol náklonu motocykla pri zatáčaní a zároveň smeruje svetlo v optimálnom uhle na vozovku. Pre jazdca to predstavuje obrovský nárast aktívnej jazdnej bezpečnosti, predovšetkým pri prechádzaní zákrutami v noci.

Kufre a odkladacie priestory: viac priestoru na tvoju batožinu.

Stačí pripevniť a uvoľnene si vychutnávať jazdu.
Nezáleží na tom, či cestuješ, alebo len absolvuješ svoju každodennú bežnú jazdu, kufre nainštalované na motocykli K 1600 GTL a ďalšie odkladacie priestory ti poskytnú dostatok miesta na všetko, čo si potrebuješ odložiť. Pohodlne pojmú bežné veci, vybavenie a oblečenie, a dokonca aj tvoje spomienky na dovolenku.

Voliteľný kufrík zapôsobí svojím pohodlne riešeným vnútrom so štandardne dodávaným vnútorným osvetlením. Tvoj spolujazdec sa do tejto malej pohodlnej zadnej opierky zamiluje. Štandardné farby motocykla sú dokonale začlenené do elegantného vzhľadu modelu K 1600 GTL. Voliteľný odkladací priestor veka horného kufríka ti poskytne miesto na všetky cestovné náležitosti, dokumenty, písomnosti a pod.

Pomocou vložiek si vytvoríš ešte viac priestoru a usporiadaš si svoje veci v cestovnom kufri tak, ako ti to vyhovuje. S nosnou rukoväťou a – tiež odnímateľným – ramenným popruhom predstavuje ideálneho spoločníka na križovanie po meste.

Bezkľúčové ovládanie Keyless Ride a centrálne zamykanie.

Mimoriadne vlastnosti slúžiace na zvýšenie komfortu.
Bezkľúčové ovládanie Keyless Ride a centrálne zamykanie ti uľahčia život a veľmi rýchlo sa stanú tvojimi nepostrádateľnými spoločníkmi.

Vďaka bezkľúčovému ovládaniu Keyless Ride sa mechanický kľúč stane nadbytočným, takže už nemusíš strácať čas jeho nepohodlným hľadaním predtým, než vyrazíš. Na odomknutie a naštartovanie motocykla ti stačí kľúč jednoducho nosiť vo vrecku svojej bundy.

Centrálne zamykanie zaistí, že obsah odkladacích priestorov a ďalších kufrov bude po zamknutí motocykla chránený pred prstami zlodejov – to všetko len stlačením tlačidla na riadidlách. Po zosadnutí sa tak môžeš rýchlo vydať na svoju výpravu.

Preraďovanie rýchlostných stupňov bez potreby použitia spojky vďaka funkcii asistenta radenia Pro shift assistant.

Radenie ako pri pretekaní.
Skvelý luxus – predovšetkým veľké plus na jednoduché ovládanie: funkcia asistenta radenia Pro bola pôvodne vyvinutá pre pretekársky šport. Táto funkcia prispôsobená cestovateľskému segmentu umožňuje radenie rýchlostných stupňov bez použitia spojky v takmer ľubovoľnom rozsahu zaťaženia alebo otáčok. Škrtiaca klapka zostane počas zrýchlenia otvorená a zaistí rýchle a uvoľnené preraďovanie rýchlostných stupňov. Pri preraďovaní nadol pri zatvorenej škrtiacej klapke systém automaticky zabezpečí dvojité vypnutie spojky a využije to na dokonalé preradenie rýchlostných stupňov nadol.

Ruku, ktorou používaš spojku, budeš mať voľnú a ani po dlhých cestách v nej nebudeš cítiť žiadnu únavu. Okrem toho je čas radenia v porovnaní s preraďovaním prevodových stupňov pomocou spojky kratší: môžeš si tak užívať ešte viac dynamiky a komfortu.
Núdzové volanie „Intelligent emergency call“: rýchla reakcia v prípade nehody a v núdzových situáciách vďaka systému ECALL od spoločnosti BMW Motorrad.

Vždy sa jazdí s dobrým pocitom istoty. Spoločnosť BMW Motorrad je prvým výrobcom, ktorý poskytuje riešenie „inteligentný tiesňový hovor“ vo forme výbavy priamo zo závodu: systém pevne namontovaný na riadidlách môže v prípade núdze nezávisle a automaticky spustiť záchranný reťazec a tým uľahčiť rýchlejšie poskytnutie pomoci zložkami pohotovostných služieb. „Inteligentný tiesňový hovor“ sa aktivuje automaticky vtedy, keď dôjde k ľahkej až ťažkej nehode. Ak sa napríklad stane, že jazdec spozoroval nehodu, môže tiesňový hovor spustiť aj ručne stlačením tlačidla. Po automatickej alebo ručnej aktivácii systému sa cez mobilný telefón nadviaže spojenie s centrálou tiesňového volania BMW a odošlú sa údaje GPS o polohe a smere jazdy motocykla. Od tohto okamihu sa aktivuje záchranný reťazec. S cieľom poskytnúť rýchlu a presnú pomoc. A skvelý pocit na každej ceste.

Viac osobitosti

Voliteľné vybavenie a príslušenstvo.

Uvedené farby Spezial a exkluzívne, prémiové voliteľné vybavenie z ponuky BMW Motorrad Spezial a originálne príslušenstvo Original BMW Motorrad ti umožnia prispôsobiť si motocykel K 1600 GTL podľa svojich individuálnych požiadaviek.

Zistiť viac

BMW Motorrad Spezial

Vdýchni motocyklu rysy svojej osobnosti.
Žiadne nedokonalosti, žiadne prekvapenie, žiadne kompromisy. S BMW Motorrad Spezial získate motorku s osobnými dotykami a najvyššou kvalitou.

V ponuke programu BMW Motorrad Spezial nájdeš mimoriadne kvalitné konštrukčné doplnkové vybavenie, napr. exkluzívnu súpravu frézovaných dielov radu Option 719 a farby Spezial alebo príslušenstvo na zvyšovanie výkonnosti z kolekcie Diely HP.

Zosúladenie dlhoročných vývojových zručností spoločnosti BMW Motorrad a interakcia komplexných výrobných procesov v spojení s tradičným remeselným spracovaním uľahčujú vytváranie novej úrovne dôležitosti a exkluzivity.

Zistiť viac

Pohľad zo zákulisia

Vytváranie pocitu

Dizajnový proces BMW Motorrad.

Úžasní ľudia pracujú v dizajnovom tíme BMW Motorrad. Každý dizajnér má svoj vlastný štýl a cíti sa ako doma na vlastnej motocyklistickej scéne. A každý z nich dodáva svoju vlastnú inšpiráciu a vášeň. Tieto rôzne formy sú potom spojené v procese návrhu: prejavujú sa v každej novej tvorbe BMW Motorrad. Edgar Heinrich, hlavný dizajnér spoločnosti BMW Motorrad, predstavil dizajnérsky tím BMW Motorrad a dizajnový proces.

Čítaj viac

Príslušenstvo pre model K 1600 GTL

Vhodné oblečenie

spinner