* Obrázky môžu zobrazovať špeciálnu výbavu a príslušenstvo za príplatok. Nezáväzne odporúčaná cena výrobcu vrátane DPH bez dopravy a balenia. Zmeny a chyby vyhradené.

BMW K 1600 Grand America

Spoločne zažiť viac

Byť na cestách vo dvojici znamená, že každý kilometer zažiješ dvakrát. V podstate úplne logické, nie? S modelom K 1600 Grand America zažiješ zato stále viac. Tvoj suverénny šesťvalec ti – alebo vám – umožňuje pohodlne vyraziť smer horizont: perfektne vybavený stúpadlami, horným kufrom s opierkou chrbta a vysokým čelným štítom. Na konci každého dňa preto bude ťažké určiť najkrajší moment cesty. No príbehy ku každému kilometru budú potom aspoň dvakrát také krásne. Jednoducho úplne v zmysle #RideAndShare.

Prehľad toho najlepšieho

Zvukový audiosystém 2.0
Zaostrené na TFT displej a boxy modelu K 1600 Grand America.
Suverénny šesťvalec
Zaostrené na šesťvalcový motor.
Praktický horný kufor
Zaostrené na horný kufor so zadným LED svetlom modelu K 1600 Grand America.
Integrovaná priehradka na nabíjanie smartfónu
Integrovaná priehradka s mobilom.
Výnimočné lakovania
Lakovanie v striebornej metalíze Ionic Silver
Vysokointenzívny predný svetlomet
Zaostrené na LED svetlomet.
Špičkový 10,25" farebný displej TFT
Zaostrené na farebný displej s úvodnou obrazovkou BMW Motorrad.
Nastaviteľné tlačidlo pre obľúbené položky
Zaostrené na štyri očíslované tlačidlá pre obľúbené položky.

S modelom K 1600 Grand America prežiješ každý kilometer ešte intenzívnejšie. A napriek tomu nebudeš mať nikdy dosť. Aj v noci môžeš teraz vďaka sériovým prídavným svetlometom a LED svetlometu s adaptívnym svetlom do zákrut jazdiť vždy tak bezpečne a isto ako nikdy predtým. Vďaka svojej výkyvnej funkcii zostáva svetelný kužeľ konštantný a plynulo sa prispôsobí náklonu. Pretože čo je lepšie, ako ani v tme nikdy nestratiť horizont z očí? Rovnako aj sériový audiosystém 2.0 otvára nové rozmery. Vidieť toho nie je veľa, len intuitívnu ponuku a mnohé profily zvuku: antény sú zabudované, aby ich nebolo vidno. Preto je pôžitok z počúvania o to impozantnejší. Celkom jednoducho tak, ako to čakáš.

+ Čítaj viac

Bezstarostnosť po dobu 3 rokov

Ride on & on & on. Dáme ti rok navyše. 

Od tejto chvíle dostaneš pri kúpe svojho motocykla popri zákonom predpísanej  záruke  ďalší rok bezstarostnosti navyše.

Ukáž svoj motocykel – ukáž seba

Veľa priestoru pre tvoj štýl

Viac pohodlia, viac exkluzívnosti, viac očarenia – práve to posledné by malo platiť pre všetkých, ktorých pohľad padne na tvoj motocykel K 1600 Grand America. Na čo ešte čakáš? Tvoja cesta začína presne tu.

Exclusive

Matná metalízová farba Manhattan predstavuje elegantný dynamický prejav – a to až do detailov: od prednej časti blatníka predného kolesa v Bodycolor cez spojler motora v nočnej čiernej matnej farbe uni až po kryt deflektorov v čiernej metalíze Blackstorm.

Čierna metalíza Blackstorm

K 1600 Grand America v čiernej metalíze Blackstorm zdôrazňuje svoje konzekventné farby: čisté línie a precízne hrany pre pôsobivý a zároveň dynamický celkový vzhľad.

Option 719 Casablanca

Závan luxusu sa vznáša nad modelom K 1600 Grand America s lakovaním v striebornej metalíze Ionic Silver a čiernym lemovaním rukou. Štýlový vzhľad dotvárajú sedadlo Option 719 a kované kolesá z ľahkého kovu Option 719 Classic.

Stále ďalej, stále viac

Stále ďalej, stále viac

Cestovať znamená pre teba ukázať aj to, odkiaľ ideš a kam chceš ísť? S mnohými špeciálnymi výbavami a originálnym príslušenstvom BMW Motorrad si môžeš model K 1600 Grand America ešte viac prispôsobiť podľa seba. Voliteľne ponúkame napríklad rozsiahly balík Komfort pre ešte príjemnejšie cestovanie. Sedadlo Option 719, ako aj kované kolesá reprezentujú najvyššie remeselné umenie a exkluzívny vkus. A kované riadidlá dopĺňajú uvoľnený vzhľad. Na túto tému sme zostavili ešte dve inšpirácie: uvidíš, že sa dá ešte viac.

+ Čítaj viac

Zredukované na to podstatné: Teba

Už samotný nový kokpit K 1600 Grand America so svojím 10,25" farebným displejom TFT, čistými tvarmi a tvrdeným a antireflexným krycím sklom sa dokonale hodí pre tvoju cestu. A celkový vzhľad? Streamlining v typickom štýle Bagger spolu s hlbšou zadnou časťou vyžaruje eleganciu, silu a exkluzívnosť. Vysoký čelný štít, pohodlné stúpadlá a horný kufor s opierkou chrbta pritom jednoznačne ukazujú: tu môže spoločná cesta pokojne trvať o niečo dlhšie. A to so všetkým komfortom – a so všetkými samozrejmosťami.

+ Čítaj viac

Suverénny šesťvalcový radový motor

1.649
cm3 zdvihový objem
111,5
litrový objem batožinového priestoru
180
Nm max. krútiaci moment pri 5 250 ot./min
750
mm výška sedadla
Olejom/vodou chladený 6-valcový štvortaktný radový motor

Motor modelu K 1600 Grand America pracuje rád pre dvoch. Pritom tak precízne a suverénne počúva na tvoje povely, že v každej zákrute a na každej rovinke sa už tešíš na ďalšie: takto vyzerá legendárna suverénnosť, kultúra chodu a výkon. Vďaka prepracovanému riadeniu motora budeš mať teraz ešte väčší cit pre plyn a šťastie: menovitý výkon 160 PS máš teraz k dispozícii už celých 1 000 ot./min. skôr a maximálny krútiaci moment zvýšený na 180 Nm dosiahneš pri 5 250 ot./min. Krajina tak bude vôkol teba ubiehať jedným pootočením ruky. Plnšia krivka krútiaceho momentu pritom garantuje ešte uvoľnenejšiu jazdu. Pritom sa regulácia brzdného účinku motora (MSR) a Dynamic ESA postarajú o potrebnú stabilitu a bezpečnosť. Aj jazdné režimy sú teraz nastavené ešte cielenejšie. Pre citeľne väčšiu radosť z jazdy – či sólo alebo vo dvojici.

+ Čítaj viac

#rideandshare – tu pokračuje cesta

spinner