BMW S 1000 RR

Motocykel superlatívov

Model RR je teraz ešte viac precíznejšie orientovaný na silný výkon. Pre všetkých, ktorí chcú stále viac. Od seba samých. Od každého kola na trati. A od svojho modelu RR. Všetko v zmysle #NeverStopChallenging. Pretože model RR je od nepamäti zameraný na precíznu milimetrovú prácu. Preto sme RR na rozhodujúcich miestach zdokonalili a ďalej vyvinuli: od nového snímača uhla riadenia so systémom Brake Slide Assist a Slide Control, cez integráciu M komponentov a vylepšenia v elektronike, až po rozhodujúce úkony na prestavbu motocykla na pretekársku dráhu. A to všetko s jasným cieľom – vytvoriť nové vedúce pozície na trati.

Vybrané prvky superbajku

Best in class brzdy
Best in class brzdy
Karbónový kryt výstupku sedadla M s adaptérom kamery
Karbónový kryt výstupku sedadla M s adaptérom kamery
Nová zadná časť s krátkym držiakom poznávacej značky
Nová zadná časť s krátkym držiakom poznávacej značky
Optimalizovaná koncepcia motora
Optimalizovaná koncepcia motora
Dynamický pohľad spredu a vysoký čelný štít
Dynamický pohľad spredu a vysoký čelný štít
M GPS Laptrigger a Datalogger orientované na výkon 
M GPS Laptrigger a Datalogger orientované na výkon 
Výkonná ľahká batéria M Lightweight
Výkonná ľahká batéria M Lightweight
Účinné predné a bočné obloženie s Winglet
Účinné predné a bočné obloženie s Winglet

Neodmysliteľné na okruhu – a aj na RR

Neodmysliteľné na okruhu – a aj na RR

Krídla z kompozitného plastu produkujú v závislosti od rýchlosti až 17,1 kg pri 300 km/h aerodynamického prítlaku. Tento prítlačný tlak zabráni zdvihnutiu predného kolesa pri zrýchľovaní: Vidlica drží kontakt so zemou, DTC nemusí toľko zasahovať. Takto dokážeš citeľne a ešte priamejšie premeniť hnaciu silu na zrýchlenie.

+ Čítaj viac

Väčší výkon na obrazovke

Väčší výkon na obrazovke

Po kolách na pretekárskej trati čaká ulička s boxami: Po vypnutí/zapnutí zapaľovania sa ti vždy zobrazí posledná obrazovka. Vďaka tomu môžeš ďalej sústredene ostať vo svojom režime. Podľa preferencií máš k dispozícii obrazovku Pure Ride Screen a tri rôzne obrazovky Core Screens. Pri studenom motore sa zobrazujú príslušné maximálne otáčky. Vďaka signalizácii preradenia teraz výrazne viditeľnejšie bliká celý otáčkomer. A  v nastaveniach teraz na TFT displeji vďaka zreteľnejšiemu zobrazeniu ešte rýchlejšie prečítaš výrobné nastavenia asistenčných systémov – ako napríklad ABS Pro, DTC alebo DDC. 

+ Čítaj viac
154
kW (210 PS) pri 13 750 ot./min
113
Nm pri 11 000 ot./min
193,5
kg pohotovostná hmotnosť podľa DIN
3,21
sekúnd zrýchlenie z 0 – 100 km/h
Vodou/olejom chladený štvorvalcový štvortaktný radový motor

V srdci drieme vášeň – keď nejazdí

Rozpútaná vášeň: Výkonnému štvorvalcovému motoru BMW ShiftCam modelu RR sme predali všetky skúsenosti z pretekárskej trate: na zvýšenie výkonu o 3 k na 210 k (154 kW). Airbox z modulu M RR pritom zabezpečí mimoriadne dobrý prívod vzduchu a lepšiu výmenu pracovného média. A aj hlavy valcov s novou kanálovou geometriou a zosilnenými ložiskovými štítmi pochádzajú z modelu M RR. Rovnako sme optimalizovali aj sériového asistenta radenia Pro. Teraz umožňuje radenie prevodových stupňoch aj cez podradenie a preradenie. A zabezpečuje lepšie tlmenie zmeny zaťaženia – pre vyššiu presnosť radenia. Dokonca aj samotný reťazový list teraz ukazuje viac zubov: rovnako ako model M RR má teraz 46 zubov namiesto 45 – pre väčší ťah na rovine.

+ Čítaj viac

Rámcové podmienky – doslova

Rámcové podmienky – doslova

Milimetrová práca pre väčšiu spätnú väzbu a presnosť jazdy: Podvozkový set M s nastavením výšky zadnej časti a nastaviteľným otočným bodom kyvnej vidlice je súčasťou sériovej výbavy. Výrezy rámu zabezpečujú väčšiu bočnú flexibilitu. Sploštili sme uhol hlavy riadenia o 0,5° na 66,4° a znížili sme ofset mostíkov vidlice o 3 mm na 26,5 mm: pre ešte lepšiu presnosť predných kolies. Demontáž zadného kolesa je teraz ešte praktickejšia a jednoduchšia vďaka puzdrám nápravy zabezpečeným proti strateniu a optimalizáciám brzdového systému. Tlmenie DDC Road, Dynamic a Race môžeš teraz voliť aj v režimoch Race Pro 1 až 3. To umožňuje jazdu s nastaveniami Race Pro 1 až 3 na ceste 1. triedy aj s cestným tlmením.

+ Čítaj viac

Nová definícia jazdy v zákrutách

Nová definícia jazdy v zákrutách

Špeciálna výbava jazdného režimu Pro a prvýkrát zabudovaný snímač uhla riadenia umožňujú dve funkcie: asistent brzdenia Brake Slide Assist pre spomalenie a DTC Slide Control pre zrýchlenie. Prostredníctvom snímača uhla riadenia sa určuje tvoj uhol vybočenia, na základe ktorého sa DTC postará o optimálny preklz. Pritom je DTC Setting 2 a 3 optimalizované pre pretekársku trať a hladké pneumatiky. Po Powerslide ťa asistent brzdenia Brake Slide Assist podporí pri spomaľovaní, aby si prostredníctvom brzdenia predného a zadného kolesa vkĺzol do zákruty.

+ Čítaj viac

Prispôsobený presne tvojim požiadavkám

Balík M

Balík M zvyšuje športový profil modelu RR. Exkluzívne lakovanie Lightwhite uni/M Motorsport je zahrnuté len v tomto balíku a dodáva motocyklu dynamický vzhľad. Balík zahŕňa: športové sedadlo M pre optimálnu oporu pri naháňaní rozhodujúcich milisekúnd. Karbónové kolesá M s optimalizovanou hmotnosťou s M Tapes pre maximálnu jazdnú dynamiku. Alebo aj voliteľné kované kolesá M. Okrem toho aj stúpadlá M a čierny uzáver palivovej nádrže.  

Balík Dynamic

Balík Dynamic zvyšuje pretekárske vlastnosti modelu RR pre väčší výkon a komfort. Balík zahŕňa: tu exkluzívny elektronický podvozok DDC vhodný pre pretekársky šport na optimálne tlmenie a optimálny kontakt s vozovkou v každej jazdnej situácii. Ako aj jazdné režimy Pro s 3 ďalšími jazdnými režimami Race Pro a ďalšími vhodnými nastaveniami pre pretekársku trať, ako sú Launch Control, Pit-Lane-Limiter, Wheelie Control a Brake Slide Assist, Slide Control. Okrem toho obsahuje aj elektronickú reguláciu rýchlosti a vyhrievané rukoväte.

Balík Race

Balík Race optimalizuje model RR pre vodiča s pretekárskymi ambíciami. Balík obsahuje: reťaz M Endurance s jednoduchou údržbou a optimalizovanou hmotnosťou. Exkluzívne v balíku je titánová výfuková sústava M Akrapovič pre ešte športovejší vzhľad pri výraznej redukcii hmotnosti alebo alternatívne kvalitný titánový nasúvací športový tlmič výfuku.

Karbónový balík

Karbónový balík vysokej kvality ešte zvýrazňuje vzhľad tohto superbiku. Balík zahŕňa blatníky vpredu a vzadu, kryt reťaze a pastorka, ako aj horné bočné diely kapotáže. Prídavné časti vytvorené z ľahkého plastu zosilneného uhlíkovými vláknami na základe skúseností z pretekov dajú tvojmu motocyklu ušľachtilý a zároveň športový akcent plný najvyspelejšej techniky.

Balík frézovaných dielov M

Balík frézovaných dielov M s hodnotnými komponentmi a exkluzívnym brandingom M zvýrazňuje športový charakter motocykla. Balík obsahuje: Frézované diely z eloxovaného hliníka, pod tým sklopné a nastaviteľné páky spojky a ručnej brzdy vrátane Brake Lever Guard – maximálne hodnotná výbava.

Dizajn je teraz viac ako len výzor

Tri varianty, jeden charakter.

Je jedno, ktorý variant si zvolíš: Tu nerozhodujú milimetre ani milisekundy, len tvoje preferencie. Jasné však je, že každý motocykel RR je orientovaný na čistý výkon.

Biela Lightwhite uni/M Motorsport

Ikonická farebná kombinácia okamžite ukáže, odkiaľ pochádzaš a kam chceš ísť: na pretekársku dráhu. V exkluzívnej súhre s balíkom M nenecháš nikoho na pochybách.

Vášeň

Od prednej časti cez nádrž až po zadnú časť: červená Racingred uni signalizuje čistú vášeň. Dynamické detaily sa sľubne prejavujú na celkovom obraze modelu RR. Teraz je na tebe, čo bude ďalej.

Black storm metallic

Športová, ostrá a jasne definovaná. Taká nekompromisná a jednoznačná ako farba je aj cieľ modelu RR: Maximálny výkon, či už na ceste, alebo na okruhu.

Bezstarostnosť po dobu 3 rokov

Ride on & on & on. Dáme ti rok navyše. 

Od tejto chvíle dostaneš pri kúpe svojho motocykla popri zákonom predpísanej záruke ďalší rok bezstarostnosti navyše. 

Športový charakter sa dedí dominantne

Superšportový a nekompromisne kompaktný. Tieto základné hodnoty modelu RR sme zachovali. A zvýraznili sme ich: od prednej časti s aerodynamicky optimalizovaným čelným štítom a svetiel v nápadnom LED dizajne, cez bočné obloženie s krídlom, až po krátku a dynamickú zadnú časť. Ľahko demontovateľný držiak evidenčného čísla vozidla, ako aj voliteľne dostupný kryt výstupku sedadla spolujazdca vynikajú: Aj dizajn modelu RR sme do posledného detailu orientovali na výkon.

+ Čítaj viac

Dokonca aj dokonalosť sa dá zdokonaliť

Ide o milimetre, ide o milisekundy, o viac individuality, o individualizáciu a o ochranu pre teba a tvoj motocykel RR: V programe originálneho príslušenstva BMW Motorrad nájdeš od 6-násobne nastaviteľných stúpadiel M až po chránič chladiča vody alebo chladiča oleja vhodné diely na ďalšie zdokonalenie svojho RR.

Prejsť na individualizáciu

Viac na tému superšportu

spinner